جراحی ترمیم صورت

جراحی ترمیم صورت

جراحی ترمیم صورت

جراحی ترمیم صورت  از جراحی های است که با استفاده از آن  شما می توانید تغییراتی را به وجود آورد یا آسیب هایی را جهت زیباسازی صورت برطرف نمود،روزانه افراد بسیاری برای انجام جراحی ترمیم صورت و برطرف کردن نقص های صورت خود  به مراکز زیبایی و درمانی مراجعه می کنند، هدف از مراجعه افراد به این مراکز این است که از زیبایی خود بهره مند شوند در اینجا به برخی از روشهای جراحی ترمیم صورت ذکر شده است

جراحی ترمیم صورت

جراحی بینی

یکی از جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت که طرفداران بسیاری در این زمینه دارد جراحی بینی می باشد.افراد با بینی های متفاوت برای داشتن چهره ای زیبا به جراحی زیبایی بینی روی می اورند د.برخی افراد بینی گوشتی یا استخوانی دارند که جهت برطرف کردن نوک پهن و قوز بینی برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند، اما دیکر افراد دارای مشکلات عملکردی بینی هستند  و انحراف بینی و غیره هستند که در طی برطرف کردن این مشکلات عمل زیبایی بینی نیز انجام می دهند.

 

 

جراحی زیبایی و جراحی ترمیم صورت

شما با استفاده از کمک یکی متخصص زیبایی پوست که در این زمان مهارت و تجربه کافی راداشته باشد می توانند شما را در جراحی زیبایی و ترمیمی صورت یاری کنند.و این باعث میشود کاندیدادی که به متخصصان با تجربه مراجعه نموده اند با موفقیت به هدف خود برسند.

 

انواع جراحی ترمیم صورت

انواع جراحی ترمیم صورت  وجود دارد که عنوان خواهیم کرد :

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی گوش

پروتز چانه

پروتز گونه

تزریق ژل

 

جراحی ترمیمی صورت

جراحی ترمیم صورت  مردان

امروزه هم آقایان و هم خانم ها برای انجام جراحی ترمیم صورت اقدام می کند . بیشتر افراد تصور می کنند که تنها خانم ها کاندیدای انجام اعمل زیبایی صورت هستند در صورتی که جراحی زیبایی صورت برای مردان  نیز انجام می شود  .مردان نیز امروزه همانند خانم ها به زیبایی و جذابیت خود اهمیت می دهند به همین دلیل جراحی های زیبایی بسیاری برای اینکه به هدفشان برسندوجود دارند.

 

 

 

 

جراحی چاله صورت در اثرجای جوش

 

جای جوش و اسکارهایی که از جوش های عمیق به وجود می آید که دربعضی موارداین چالها سطحی و در بعضی موارد عمقی میباشد. هرچه اسکارها عمق کمتری داشته باشد پر کردن و صاف کردن آن آسان‌تر و سریعتر و هر چه اسکارها عمیق‌تر باشند صاف‌تر کردن آنها کار سختی میباشد و جراحی چاله صورت  به زمان بیشتری نیاز دارد .

برای جراحی چاله صورت  باید ابتدا باید جوش را غیر فعال کنیم و مطمئن شویم که بیمار، حداقل جوش عمیقی نزد و بعد اقدامات لازم جهت صافترکردن فرو رفتگی‌ها را شروع نماییم که اینکار با داروهای موضعی و یا خوراکی درمان میشود .

 

 روشهای درمانی موثر برای اسکار آکنه

– میکرودرم ابژون برای جراحی چاله صورت

هرچه اسکارها عمق بیشتری را داشته باشند این روش درمان به  تکرار بیشتری نیاز دارد. بنابرای این روش برای اسکارهای عمیق تر پیشنهاد نمیشود. دراین روش جوش فعال ، تیرگی محل جوش ها نیز بهبود می یابد و همزمان اسکارها سطحی تر می شوند. این روش به صورت فیزیکی عمل کرده وتقریبا هیچ عارضه ای ندارد و فرد میتواند سریع به محل کار خود برگردد..

 

 

– CO2 لیزربرای جراحی چاله صورت

 

در این روش جوش فعال باید قبلا درمان شده باشد و فرد تقریبا جوش فعالی در صورت خود نداشته باشد. دراین روش احتیاج به بیحسی موضعی میباشد. پزشک برای انجام این جراحی صورت  باید مهارت و تجربه زیادی را داشته باشد . بیمار پانسمان میشود که تا ۱۰ روز ادامه دارد و پس از آن پوست صاف تر و صورتی رنگی ایجاد می شود که این قرمزی پوست از یک الی چند ماه میتواند ادامه داشته باشد  و پس از آن کاملا از بین می رود وپوست یکدست وهم رنگ خواهد شد که حتما باید دراین روش پس ازبهبودی زخم ها از ضد آفتاب استفاده شود تا محل زخم ولیزر شده تیره رنگ نگردد.

 

.جراحی ترمیم صورت

 

اسکارهای سطحی تقریبا بدون برجستگی هستند  ولی اسکارهای عمیق تر فقط ۶۰% بهبودی دارند ولی فرد می تواند پس از ۶ ماه لیزر را به صورت مجدد انجام دهد . یا اینکه از روش های میکرودرم ابرژن وjpl جهت بهبودی بیشتر استفاده نمایند.

 

ازعوارض دیگرلیزرco2 به جزقرمزی میتواند تیره شدن ناحیه لیزر شده  باشد که بیشتردرافراد، خیلی تیره ویا کسانی که زیاد درمعرض آفتاب قرار می گیرند به وجود می آید . که درصورت بروزاین مشکل می توان با میکرودرم ابرژن و دارو این اسکار را از بین برد .جدیداً دستگاه لیزر فرکشنال می تواند اسکار آکنه را طی ۳ تا ۵ جلسه بدون ایجاد هیچ نوع عارضه ای از بین میبرد

 

انتخاب جراح ترمیم صورت

جراحی ترمیم صورت ، چه برای زیبایی چه برای بازسازی  ، نیازمند انتخاب های فراوانی است . نخستین و مهمترین آنها ، انتخاب یک جراح قابل اطمینان است . یکی از بهترین شاخص های آموزش یک پزشک ، دانشنامه بورد را داردا باشد . از جراح خود در مورد داشتن دانشنامه بورد جراحی پلاستیک سوالاتی را بپرسید ، چرا که این دانشنامه تنها مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام جراحی پلاستیک صورت و تمام نواحی دیگر بدنی نشان میدهد  .

یک پزشک برای اخذ دانشنامه بورد ، باید استانداردهای ذیل را دارا باشد

 

-از یک دانشکده پزشکی تایید شده فارغ التحصیل شده باشد

 

پس از پایان دانشکده پزشکی ، حداقل چهار سال آموزش در رابطه با جراحی های عمومی را گذرانده باشد، و پس از حداقل سه سال دوره ی دستیاری فوق تخصصی جراحی زیبایی پلاستیک را طی کرده باشد  .در تمامی آزمون های کتبی و شفاهی مربوطه موفق شده باشد .

 

سالانه دوره های بازآموزی جراحی پلاستیک را گذرانده باشند

 

جراحی های زیبایی را در مراکز درمانی تایید شده انجام داده باشد.

جراحی ترمیمی صورت

قبل از جراحی ترمیم صورت

 • جراح باید وضعیت فعلی و سابق سلامتی شما و ریسک فاکتورها را بررسی کند .
 • اسکار شما را مفصل معاینه کند .
 • جهت پرونده پزشکی شما عکسبرداری کند .
 • در رابطه با انتخاب دیگر بحث کرده و دوره درمانی مناسب شما را پیشنهاد دهد .
 • در رابطه با نتیجه عمل و خطرات و عوارض احتمالی آن بحث کند .

قیمت جراحی ترمیم صورت

 

یکی از فاکتورهای مهمی که در جراحی صورت به آن توجه میشود  هزینه جراحی ترمیم صورت می باشد.این هزینه پس از انجام بررسی های لازم تعیین میشود.به دلیل تاثیر گذاری برخی موارد بر روی هزینه جراحی زیبایی صورت ،بدون معاینه شخصی فرد نمیتوان این هزینه رابیان کرد.

 

افراد مناسب برای جراحی ترمیم صورت

این درمان احتمالاً برای افراد برخوردار از شرایط زیر مناسب است.

 • افرادی که از نظر فیزیکی سالم باشند.
 • افرادی که انتظارات واقع‌بینانه از نتایج درمان داشته باشند.
 • افرادی که جای زخم آن‌ها با درد و ناراحتی همراه باشد.
 • افرادی که جای زخم آن‌ها باعث ایجاد محدودیت‌های حرکتی و انعطاف‌پذیری شده باشد.
 • افرادی که جای زخم تاثیر منفی بر اعتماد به نفس آن‌ها گذاشته باشد.
 • افرادی که سیگاری نبوده یا مصرف سیگار را ترک کرده باشند.

 

موارد کاربرد جراحی ترمیم صورت

افرادی که  در سانحه  آتش‌سوزی‌ها و سوانح سوختگی اسیب دیده اند ، اغلب آنها  دچار معلولیت‌ها و آسیب‌دیدگی‌هایی بر روی پوست و سایر بافت‌های نرم بدن خود می‌شوند که ادامه زندگی به صورت عادی را برای فرد  خیلی دشوار می‌سازد.

امروزه جراحان پلاستیک با جراحی ترمیم صورت وبا بهره‌گیری از روش‌های مختلف ترمیم سوختگی  به بیمارانی که با به جا ماندن اثرات سوختگی بر روی صورت و بدنشان علاوه بر از دست دادن  توانایی‌های حرکتی برای انجام حتی ساده ترین کارهای روزانه خود و علاوه بر آن  اعتماد به نفس خود را نیز از دست داده‌اند کمک خواهند کرد تا حدودی  به زندگی عادی خود برگردند.

 

میزان دوام جراحی صورت

در رابطه با میزان دوام جراحی  استثناهایی وجود دارد و ممکن است
در برخی بیماران سرعت تغییرات سنی نسبت به دیگران بیشتر باشد و
در زمان کمتر از ۵ سال نیاز به عمل مجدد داشته باشند . ممکن است گاهی هم بیمار هرگز به عمل مجدد جراحی  نیازی نداشته باشد.

جراحی تزمیمی صورت

راهکار های جراحی زیبایی صورت

صورت بخش مهمی از اجزای بدن می باشد که دارای اجزای مهم و کوچک از جمله پلک، ابرو، چشم، بینی، لب و…..می باشد. برای رفع عیوب صورت و زیباسازی معمولا از دوروش استفاده می شود.

 • روش جراحی

در بسیاری از مواقع جهت زیبا سازی و رفع عیوب صورت از جراحی استفاده می شود به طور مثال جراحی لیفت صورت، جراحی بینی، جراحی لیفت ابرو و پلک نمونه هایی از جراحی زیبایی صورت می باشند.

 • روش غیر جراحی

در بخش هایی از صورت از جمله لب ، گونه و پیشانی معمولا از روش های غیر جراحی استفاده می شود. روش های  از جمله تزریق ژل و چربی، بوتاکس روش های غیر جراحی زیباسازی صورت می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =