جراحی ترک شکم

جراحی ترک شکم

جراحی ترک شکم  با درمان استریا

جراحی ترک شکم یکی از جدیدترین جراحی شکم است برای افرادی که به دلیل بارداری و یا مشکلات دیگر دارای ترک هایی میباشند،ترک شکم به خطوط بی رنگ یا قرمز مایل به کبود رنگ میگویند که به دلیل حاملگی، بدنسازی، وزنه برداری، چاق و لاغر شدن به صورت ناگهانی ، و اختلات هرمونی، وراثت، انباشته شدن چربی و… به شکل بریدگی های کشیده شده روی پوست اطراف شکم ایجاد میشوند تمام این موارد به این معنا هستند  که بدن قادر نیست کشش های پوستی وارد شده را متقبل شود  و این ناتوانی خود را به صورت ترک پوستی نشان میدهد  . جراحی زیبایی ترک شکم در پی محو کردن آن خطوط پوستی شکم می باشد.

 

جراحی ترک شکم

 

 

عمل زیبایی شکم

نتایج تحقیقات محققان این را نشان داده است که زمانی که بارداری در سنین پایین رخ می دهد ترک شکم بسیار بیشتر و عمیق تر است نبست به بارداری در سنین بالاتر. شایع ترین دلیل ایجاد ترک شکم در زنان بارداری میباشد در این دوران ترک ها عمیق تر است و در غالب موارد جراحی ترکهای شکم پیشنهاد میشود.

اما به افرادی که دارای پوستی مقاوم هستند یا آستانه ی تحمل دردشان بالا است و یا به تجویز پزشک نباید در معرض اشعه و مواد شیمیایی قرار گیرد روش میکرو سوزن (نوعی طب سوزن چینی) بهترین گزینه ی برای جراحی ترک شکم است.

روش های جراحی ترک شکم برای درمان استریا

مزوتراپی: تزریق فراوان ویتامین و اسد هیالورونیک ترمیم لایه های پوست و از جدیدترین جراحی شکم میباشد.
لایه‌برداری پوست با لیزر اسکارلت: نتایج لیزر درمانی تقریباً ۴ هفته بعد از لیزر مشاهده خواهد شد و جلسات درمانی بین ۶ – ۸ جلسه به طول می انجامد.
میکرودرم ابریژن: خراشیدن سطح پوست توسط کریستال ها و در پی آن بازسازی لایه ی پوست به صورت خودکار توسط سیستم دفاعی بدن انجام میشود.
میکرونیدلینگ: به معنای تحریک تولید کلاژن های پوستی میباشد که در پی آن تمام چین خوردگی ها و ضایعه های پوستیرفع خواهد شد.

 

عوارض احتمالی جراحی ترک شکم

جوشگاه نامطلوب
خونریزی ( هماتوم )
بی حس شدن پوست
ایجاد مشکل در ترمیم زخم پوست
از بین رفتن بافت های چربی پوست
تورم و درد
آمبولی
احتیاج به جراحی مجدد
احتمال آسیب رسیدن به عصب های پوست
البته همه عوارض بیان شده احتمالی میباشد و درصد ایجاد شدنشان پایین میباشد.

 

 

جراحی ترک شکم

افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم

جراحی ترک شکم برای افرادی مناسب است که درای سلامت جسمانی باشد.خانمی که زایمان های متعددی داشته و عضلات شکمش شل بوده و پوستهای اضافی زیادی داشته این عمل را برای کشیدن پوستهای اضافی و سفت کردن عضلات شکمی به کار برده میشود. پس این جراحی مناسب اشخاصی است که درای چربی زیادی باشد و پوستهای اضافه و شلی داشته اند.

چه کسانی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

چنانچه خانمی قصد داشته باشد بعدا بچه دار شود تا زمانی که زایمان نکرده باشد نباید سراغ جراحی شکم برود چرا که با زایمان بافت و عضلات شکمی از هم بازگشته و جراحی شکم این عضلات را محکم میکند.

چنانچه پس از جراحی شکم بچه دار شود کاری بیهوده و بی فایده انجام داده است. چنانچه که شخصی بخواهد رژیم لاغری داشته باشد نباید به این عمل فکر کند چرا که جراحی شکم همانطور که بیان کردیم آخرین راه حل به حساب آمده و راهی برای کاهش وزن به شمار نمیرود. بعداز جراحی ترک شکم احتمال باقی ماندن جای زخم وجود دارد و البته بهتر است که قبل از جراحی شکم از پزشک خود در این باره مشورت مورد نیاز را بگیرید.

آمادگی های لازم در خصوص جراحی شکم

در خصوص جراحی ترک شکم ابتدا بایستی متخصص با تجربه و ماهری را انتخاب کنید و از پزشک معالج خود نیز مشاوره دریافت کنید. بایستی که قصد و هدف خود را از انجام چنین عملی برای پزشک مشخص نمائید.

آبدامینوپلاستی کامل یا همان جراحی شکم کامل: در این روش شکم شما بریده خواهد شد که حدودا از استخوان خاصره تا سر استخوان لگن دیگری نیز برش داده میشود. سپس پوستهای اضافی را یا عضلات شل شده شکم را تا اندازه ای که لازم باشد می کشد و سپس آن را تراز مینماید . جراحی شکم نیز ناف شما را جابجا خواهد کرد و احتمال دارد که چند روزی به درن های تخلیه نیز احتیاج پیدا کنید.

 

جراحی ترک شکم

 

ابدامینوپلاستی مینی:

در این نوع جراحی عمل کوتاهی انجام میشود  در خصوص کسانی که محل تجمع چربی های آنها در زیر ناف میباشد . در این نوع جراحی شکم جراح به ناف شما کاری ندارد به این معنا که ناف شما جابجا نمیشود و ممکن است که پزشک این نوع جراحی شکم در دو ساعت انجام دهد.

چنانچه که فرد سیگاری هستنید سعی نمایید که بطور کامل سیگارتان را ترک کنید تا روند بهبودیتان زودتر پیش رود و نیز رژیم غذایی سالم بگیرید. در خصوص مسکن و داروهای گیاهی که مصرف مینماید حتما پزشک خود اطلاع دهید..اما امکان دارد که پزشک از شما بخواهد که مصرف برخی از داروها را برای مدتی قطع کنید و یا شروع کنید. چنانچه که قصد جراحی شکم را دارید بهتر است که قبل از جراحی ترک شکم  موارد ذکر شده را در منزل خود فراهم کنید.

کمپرس یخ
لباسهای ازاد
وازلین
صندلی دوش و سردوش متحرک
بعد از جدیدترین جراحی شکم شما نباید رانندگی کنید و بایستی حتما شخصی شما را تا منزل برساند و ترجیح ما این است که در شب اول پس از جراحی شخصی همراه خود داشته باشید.

آیا شرکت های بیمه هزینه جراحی ترک شکم را قبول میکنند ؟

توجه کنید که شرکتهای بیمه جراحی ترک شکم را تحت پوشش خود قرار نمیدهند و هیچ کمکی را به شما در خصوص جراحی ترکهای شکم نخواهند کرد. پس توصیه ما به شما این است که هر گونه قصد و نظری که در این خصوص دارید را قبل از جراحی ترک شکم به مامور بیمه و پزشک مالجتان اطلاع دهید.

نتیجه جراحی  شکم کاملا به خود شما بسته است اینکه اگر امکان مراقبت های پس از عمل را ندارید حتما راه ساده تری را ازپزشک خود درخواست نمایید.

نکته ی دیگر که باید پیش از جراحی ترک شکم راجع به آن اطلاعات داشته باشید مدت زمان استراحت و انجام فعالیت های سنگین میباشد در جراحی ترکهای شکم زمان استراحت بیت ۲ تا ۶ ماه است. چرا که عمل سختی به شمار میرود و کل شکم بریده شده و عضلات و بافتش مورد جراحی قرار گرفته است.

جراحی ترک شکم

استریا یا ترک های پوستی به چه علت رخ می دهند؟

استریا یا ترک های پوستی عواملی هستند که به دلیل نازک شدن لایه اپیدرم و درم پوست به وجود می آیند  این ترک ها اغلب به دلیل ایجاد کشیدگی در پوست به وجود می آیند اما عوامل دیگری مانند تغییرات هورمونی نیز باعث به وجود آمدن آن می شود و یا میتواند باعث تشدید شود.

معمولا در افراد باردار ترک های پوستی در سطح شکم به علت کشیدگی بیش از حد شکم ایجاد می شود که در افراد چاق به علت این که این کشیدگی ها بیش از حد است بیشتر شاهد بروز ترک ها هستیم به همین دلیل حتما باید از جراحی زیبایی ترک شکم استفاده کرد تا عارضه به طور کامل رفع شود. علاوه بر این ممکن بارداری باعث می شود تا فرد تغییرات هورمونی را هم تجربه کند که این خود در ترک های پوستی به اثر نخواهد بود.

 

 

محدودیت جراحی ترکهای شکم

همه زنان می توانند بعد از زایمان جراحی ترکهای شکم را برای زیبایی  انجام دهند. جز در مواردی که شرایطی  لازم را برای جراحی نداشته باشند

-بیماری های خود ایمنی یا اختلالات مربوط به انعقاد خون مانع جراحی ترک شکم می باشد.

-نباید هنگام چاقی و اضافه وزن زیاد این جراحی را انجام داد.

-در صورتی که قصد کاهش وزن زیاد را دارید هم نبایداین جراحی شکم را  انجام داد.

-اگر قصد بارداری مجدد دارید.

-در صورتی که سیگار می کشید و نمی توانید چند هفته پیش و بعد از عمل آن را ترک کنید به هیچ وجه نباید برای جراحی ترک شکم اقدام کنید.

 

جراحی ترک شکم

جراحی ترک شکم بعد از زایمان

بارداری از جمله مواردی است که باعث تغییرات زیادی در  ظاهر بدن مادر می شود. بسیاری از این تغییرات باعث برهم زدن تناسب اندام می شود که بسیار محسوس می باشد.افتادگی سینه، بزرگ شدن ران ها و شکم در دوران بارداری باعث ایجاد ترک و شل شدگی در پوست می شود.

برخی از روش ها مانند انجام ورزش و رژیم غذایی مناسب به کاهش این تغییرات کمک می کند ولی به طور کامل آن را برطرف نمی کند. از جمله این موارد بزرگ شدن و افتادگی پوست در شکم می باشد که تنها راه درمان آن جراحی ترک شکم می باشد.جراحی ترک شکم نه تنها به بهبود تناسب اندام فرد کمک می کند بلکه باعث تقویت اعتماد به نفس می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =