جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری چیزی است که امروزه افرادی زیادی به دنبال آن هستند همان گونه ه می دانید ایران جزو کشورهای چاق در دنیا محسوب می شود چاقیاز مشکلات چند سال اخیر در بین مردم است . خیلی از کسانی که دارای اضافه وزن زیاد هستند، به دنبال روش های آسان، سریع و موثر برای کاهش وزنشان می گردند
جراحی جهت لاغری می‌تواند منجر به کاهش ۵۰ درصدی وزن در افراد شود. موفقیت شما بعد از عمل جراحی بستگی به تغییر سبک زندگی و عادات مربوط به فعالیت بدنی شما دارد. انواع مختلفی از جراحی‌های کاهش وزن در سالهای اخیر وجود دارد. انواعی از آنها محدود‌ کننده هستند و میزان ظرفیت معده را محدود می‌کنند. انواعی دیگر نیز از جذب کالری و مواد‌غذایی جلوگیری می‌کنند. گروهی دیگر نیز ترکیبی از دو نوع ذکر شده هستند.

جراحی جهت لاغری
انواع روش های جراحی جهت لاغری

 

 

جراحی جهت لاغری با لیپوساکشن

لیپو ساکشن یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین تکنیک های جراحی جهت لاغری در سطح جهان می باشد . به کمک این روش رسوبات چربی انباشته شده در بدن فرد توسط جراحان از زیر پوست بیرون کشیده می شوند.مزایای لیپوساکشن شامل :سریع و موثر،حذف چربی از نقاط دشوار،دوره استراحت کوتاه،بهبود بیماری های چاقی

معایب لیپو ساکشن شامل : افتادگی پوست،زخم،خطر ابتلا به عفونت ،..

 

 

 

مزایای جراحی جهت لاغری با حلقه گذاری معده

برگشت نا پذیری وزن ، محل زخم در این جراحی کوچک است ،عدم ایجاد برش درمعده و در مقایسه با سایر جراحی های چاقی عوارض بعد از عمل کمتری دارد.
عوارض احتمالی جراحی جهت لاغری با حلقه گذاری معده هم شامل:عود چاقی با مصرف شیرینی جات ، عفونت حلقه ، و عدم کارکرد حلقه ، مشکلات محل مخزن در زیر پوست ، تهوع و استفراغ از عوارض این روش به شمار می رود

اسلیو معده چیست

در جراحی لاغری با روش اسلیو معده یک معده کوچک با استفاده از دستگاه های تخصصی برای این عمل ایجاد می شود و بقیه معده شما به طور دائم برداشته می شود. اندازه معده شما تقریبا ۷۵ درصد کاهش می یابد.عمل جراحی اسلیو می تواند در یک مرحله انجام شود. یا این که می تواند اولین مرحله قبل از انجام سایر جراحی های کاهش وزن مانند بای پس معده باشد.

مراحل انجام جراحی اسلیو معده

قبل از جراحی لاغری با  اسلیو معده شما یک بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد بنابراین چیزی از جراحی متوجه نخواهید شد.
جراحی اسلیو معده معمولا با استفاده از یک دوربین کوچک به نام لاپاروسکوپی که در معده قرار می گیرد زمان جراحی لاغری  این روش بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید
در این جراحی در شکم شما دو تا پنج برش کوچک ایجاد خواهد شد و لاپاراسکوپ و سایر ابزار مورد نیاز برای انجام عمل جراحی را از طریق این سوراخ ها منتقل می شود . البته در این جراحی بخش بزرگی از معده شما برداشته می شود و قسمت های باقی مانده از معده به هم دوخته می شود. این باعث می شود که معده به صورت یک لوله عمودی یا موزی شکل گردد.

 

جراحی جهت لاغری

عمل جراحی جهت لاغری با عمل بای پس معده

یکی از روش های جراحی جهت لاغری افراد ، عمل هایی است که از طریق آن معده فرد را با جراحی کوچک می کنند. در بین این جراحی ها می توان به عمل ، بای پس معده اشاره کرد که قسمت عمده معده بیماربا این روش برداشته شده و حجم آن کاهش پیدا کرده و بیمار حس لاغری را تجربه خواهد کرد . در جراحی جهت لاغری افرادی که دچار عارضه چاقی مثل فشار خون یا کبد چرب هستند از این عمل سود می برند.مزایای این عمل شامل کوچک شدن معده و عدم تغییر در عملکرد معده ، روش جراحی آسان و عذاب آور نبودن آن به علت بی اشتهایی می باشد.معایب این روش هم شامل عوارض بیهوشی عمومی و جراحی سایر قسمت های بدن و احتمال نشت بخیه است.

جراحی جهت لاغری با حلقه گذاری معده

استفاده از رینگ یا حلقه برای تنگ کردن معده هم یکی دیگه از جراحی جهت لاغری است که برای کاهش وزن افرا د استفاده می شوددر این روش جراحی جهت لاغری یک حلقه سیلیکونی قابل باد شدن از طریق لاپاروسکوپی به دور قسمتی از معده قرار می دهد این حلقه توسط یک رابط به مخزن متصل خواهد شد. مخزن در زیر پوست شکم قرار خواهد گرفت.

جراحی جدید لاغری

جراحی جدید لاغری زیادی امروزه برای کاهش وزن در میان پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد جراحی اسلیو معده یک جراحی جدید لاغری بر روی معده برای کاهش وزن است. در این زوش با کوچکتر شدن معده مقدار غذای شما کاهش می یابد.جراحی اسلیو معده،از روش جراحی لاغری جدید است که درچند سال اخیر بسیار رواج پیدا کرده به اینصورت است که بخش بزرگی از معده فرد در این روش برداشته می شود و یک شکم جدید و کوچکتر در حد و اندازه یک موزبرای فرد ایجاد خواهد شد. میزان غذای مصرفی شما به دلیل کوچک کردن را کاهش می بخشد. بعد ار این جراحی جدید لاغری شما می توانید یک وعده غذا بخورید و به مدت طولانی احساس سیری داشته باشید. غذا به صورت عادی جذب می شود، زیرا روده های شما از طریق گذر از معده عبور نمی کنند.

جراحی شکم جهت لاغری

 

روشهای زیادی برای جراحی شکم جهت لاغری وجود دارد ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی شکم جهت لاغری است در این روش علاوه بر حذف چربی اضافی ناحیه شکم عضلات ناحیه مورد نظر سفت می شود. این نوع عمل جراحی معمولاً در بیماران مبتلا به بافت شل یا تضعیف آن پس از بارداری یا به دنبال کاهش وزن عمده استفاده می‌شود. البته خطرات و عوارض ناشی از جراحی زیبایی شکم می‌تواند جدی یا حتی تهدید‌کننده زندگی فرد باشد.

 

جراحی شکم جهت لاغری مناسب چه کسانی است

این جراحی معمولاً به افرادی دارای چربی اضافی در ناحیه شکم همراه با پوست آویزان توصیه می شود البته این افراد باید این شرایط را داشته باشند
این افراد از نظر جسمی باید در سلامت کامل باشند و به بیماری‌های افزایش‌دهنده خطر جراحی مانند امراض قلبی، دیابت یا آسم مبتلا نباشند همچنین این افراد باید دارای وزن ثابت باشند؛ همچنین قصد بارداری در آینده را نداشته باشند؛سابقه بارداری و زایمان متعدد داشته باشند.

هزینه جراحی شکم جهت لاغری

هزینه مربوط به جراحی شکم جهت لاغری از کشوری به کشور و حتی از شهری با شهر دیگر متفاوت است و حتی در درون مناطق یک کشور هم می تواند متغیر باشد. همانطور که هزینه بسیاری از اعمال جراحی زیبایی، بستگی به عوامل مختلف مانند سن بیماران، وزن و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد، این جراحی نیز علاوه بر این عوامل به هزینه‌های دیگر بعد از عمل نیز وابسته است.

 

عوارض جانبی جراحی لاغری

بیشتر پزشکان به شما  توصیه  می کنند که با رژیم غذایی و ورزش به طور طبیعی وزن کم کنید اما خیلی از افراد، جراحی لاغری را انتخاب می‌کنند. حتما می‌توانید حدس بزنید که این جراحی‌ها و مداخلات، بدون عوارض و خطر نیستند.

به طور کلی باید گفت که  عمل جراحی جهت لاغری می‌تواند شما را به موفقیت بزرگی در کاهش وزن برساند اما عوارض جانبی‌اش هم می‌تواند خطرناک باشد عوارض جانبی عمل لاغری،  و خیلی از آنها همچنان در حال کشف شدن هستند! اما عوارضی وجود دارد که بیشتر از بقیه لازم است درموردشان آگاه باشید.

جراحی جهت لاغری

چهار شرط برای انجام جراحی لاغری

۱ ـ شاخص توده بدنی بالای ۴۰ باشد.

۲ ـ حتما سایر روش‌های کاهش وزن مانند  رژیم، ورزش و دارو قبلا انجام شده و ناموفق بوده باشد.

۳ ـ‌ بیمار خطرات حین و بعد از جراحی را قبول کرده باشد.

۴ ـ بیمار آمادگی پیگیری طولانی بعد از جراحی را داشته باشد.

 

مزایای جراحی جهت لاغری

-تاثیری که عمل جراحی جهت لاغری در افراد دارد بیشتر از روش های دیگر است.

-این جراحی زیبایی موجب اصلاح بافت زیر شکم می شود.

-شلی و افتادگی پوست ناحیه شکم را جبران می کند.

-موجب ازبین بردن خطوط استریا ایجاد شده بر روی شکم می شود.

قبل از جراحی لاغری به این  نکات توجه کنید

-بعد از انجام کاهش وزن وهمچنین جراحی لاغری ممکن است فرد دچار افتادگی پوست خواهد شد البته افراد ی که جوان‌ترهستند  و ورزش می‌کنند کمتر دچار چنین حالتی خواهند شد.

-انجام روش‌های لاغری  مانند بالن زدن از روشهای موقتی هستند و برای گرفتن نتایج طولانی‌ مدت باید از روش‌هایی مثل بای‌پس معده و اسلیومعده  استفاده کنید.

-بعد از عمل  لاغری باید به صورت منظم ورزش داشته باشید ومکمل‌های ویتامینی تحت نظر پزشک  نیز مصرف کنید.

 

جراحی جهت لاغری

ورزش بعد از جراحی لاغری

مبتلایان به چاقی عوارض و بیماری‌های مختلف آن رنج می‌برند این افراد ریسک بسیار بالا یی  برای ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، چربی خون بالا، فشار خون بالا، سکته مغزی، سکته قلبی دارند.

درمان چاقی دربرخی  بیماران به کمک  رژیم غذایی و ورزش بدون درمان دارویی به سختی میسر می‌شود و مسلما نتایج درمان برای این افراد طولانی‌مدت ومایوس‌کننده‌ترخواهد بود بنابراین افراد به جراحی  رو خواهند آورد اما بعد از انجام جراحی فرد باید به طور مداوم رژیم لاغری و ورزش را انجام دهد.

 

 

بهترین جراحی جهت لاغری

به طور معمول همان گونه که در بالا اشاره جراحی های لاغری شامل پیکرتراشی ، ابدومینوپلاستی ، بای پس معده و غیره می باشد .

جراحی های لاغری به قدری متنوع هستند که افراد برحسب شرایط خود می توانند یکی از این روشهای لاغری را انتخاب اما از رایج ترین روش های لاغری میتوانم انواع پیکرتراشی و ابدومینوپلاستی را نام ببریم .

-پیکرتراشی

پیکرتراشی یکی از وسیع ترین روش های لاغری است که برای از بین بردن چربی های اضافی تمام بدن ، تکنیک های متفاوتی دارد .

لیپوماتیک ، لیپولیز ، اولتراسونیک ، لیپوست از محبوب ترین روش های پیکرتراشی محسوب می شوند. پیکرتراشی برای تمام نواحی بدن و حتی برای رفع غبغب صورت نیز کاربرد دارد .

 

-ابدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی یا جراحی شکم نیز یکی از رایج ترین روش های جراحی برای رفع چربی ها یاحیه شکم و پهلو می باشد . دقت داشته باشید که این روش تنها برای رفع چربی های شکم و پهلو کاربرد دارد و برای نقاط دیگر بدن به کار برده نمی شود. جراحی زیبایی شکم ، برش های متفاوتی دارد که برش مناسب با توجه به حجم چربی شکم و پهلو بیمار انتخاب می شود . جراحی شکم علاوه بر رفع چربی های شکم ، افتادگی پوست شکم و ترک های موجود بر پوست شکم را نیز برطرف می کند .

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 11 =