جراحی شکم پهلو

جراحی شکم و پهلو

جراحی شکم و پهلو از جراحی ای زیبایی اندام میباشد که افراد چاق  و دارای شکم به آن روی می آورند، به تدریج با بالا رفتن سن پوست بدن شل و افتاده می شود. همچنین به دلیل زایمان های مکرر و کاهش و اضافه کردن وزن پوست شکم شل خواهد شد . از جمله نواحی بدن که این شل شدن و افتادگی بیشتر مشخص است پوست شکم و پوست بازوها می باشد. برای درمان شل و افتادگی شکم از جراحی افتادگی شکم و یا جراحی شکم و پهلو  استفاده میکنند.
همچنین می توان ازدستگاه RF یا رادیو فرکوانسی برای درمان شلی و افتادگی پوست بدن استفاده کرد.

تکنولوژی جدیدی بنام لیزر لیپوساکشن این امکان را فراهم آورده که همزمان با آب کردن چربی های زیر پوست، پوست را سفت ، محکم و کشیده میکند. این دستگاه بویژه برای بخش هایی مانند بازو که امکان عمل جراحی برای کشیدن پوست در آن وجود ندارد مهم است. این دستگاه لیزر با طول موج ۱۰۲۴ و ۱۳۲۰ نانو متر علاوه بر اب کردن چربی های زیر پوست پوست را محکم و کشیده کند.

چه فرقی بین عمل لیپو ساکشن معمولی و لیزر لیپو ساکشن وجود دارد؟

در جراحی شکم و پهلو معمولا از یک لوله ای یه قطر۶ تا ۱۰ میلیمتر برای خارج کردن چربی به کار میبرند. اما در لیزر لیپو ساکشن فقط از یک لوله به قطر ۲ میلیمتر استفاده میشود. یعنی لیزر لیپو ساکشن نسبت به لیپو ساکشن معمولی و قدیمی تهاجم کمتری دارد و به عبارت ساده تر با دردسر بسیار کمتری انجام میشود. همچنین به ساکشن نیازی ندارد.
زیرا چربی ها با استفاده از لیزر آب شده و توسط بدن جذب میشوند. و از همه مهمتر اینکه علاوه بر کاهش چربی های زیر پوست در لیزر لیپو ساکشن پوست محکم و سفت می شود. در حالی که در لیپو ساکشن معمولی به دنبال خارج کردن چربی زیر پوست ، پوست دچار شلی و افتادگی خواهد شد.
در جراحی لیزر لیپو ساکشن نور لیزر توسط یک فییبر نوری به سمت زیر پوست هدایت میشود. به این معنی که یک سوزن مخصوص تو خالی ابتدا درون پوست قرار داده می شود. سپس این فیبر نوری با چربی های زیر پوست به طور مستقیم در ارتباط است. و نور لیزر مستقیما روی چربی ها تابیده میشود. همچنین عمل لیزر لیپو ساکشن را برای شکم و کشاله ران نیز می توان انجام داد

جراحی افتادگی شکم

یکی از شایع ترین شکایات مراجعین در جراحی های زیبایی مسائل مربوط به شکم و پهلوست که این افراد از برجستگی و چاقی بیش از حد این ناحیه ، شلی وافتادگی پوست شکم و یا وجود ترک های فراوان در پوست شکم خود عذاب میکشند. برای این افرادپیدا کردن لباس مناسب سخت و پوشیدن بسیاری از لباس ها ممکن نمیباشد . در بسیاری از موارد انجام حرکات ورزشی دشوار میشود وگاهی فرد دچار کمردرد و عفونتهای پوستی زیر چین شکم خواهد شد.

جراحی شکم و پهلو برای چه افرادی مناسب است

با توجه به مشکل خاص هر فرد پروسه درمانی خاصی برایش در نظر گرفته میشود مثل سن و سلامتی عمومی فرد , کیفیت پوست(پوست سفت بدون ترک یا پوست نازک با ترک فراوان)
– میزان پوست اضافه بالا و پایین شکم , مقدار چربی دور شکم و پهلو , شل یا سفت بودن جدار شکم(عضلات شکم)

 

سه روش رایج جراحی شکم و پهلو عبارتند از:

– عمل جراحی شکم و پهلو یا ابدومینوپلاستی
– لیپوساکشن و خارج کردن چربی شکم
– ترکیب این دو روش

ابدومینوپلاستی در جراحی شکم و پهلو

در عمل جراحی ابدومینوپلاسی برشی در پایین قسمت شکم روی پوست شکم داده میشود و تمام پوست و چربی جدار شکم در پایین ناف برداشته شده و ناف در جای خود حفظ میشود  تا بعدا از سوراخ جدیدی در پوست خارج شود سپس پوست باقی مانده شکم در بالاتر از ناف تا حدودی از عضلات جدار شکم جدا میشود تا اجازه دهد که پوست باقی مانده را بتئاند به اندازه کافی لیفت دهند تا جراح بتواند آن را به لبه پایینی برش شکم متصل کنیم .در طی این عمل چنانچه عضلات جدار شکم بخصوص در خط وسط در بالا و پایین ناف شل شده باشد ترمیم خواهد شد.

لیپوساکشن یا لیپولیزر در جراحی شکم و پهلو

در این روش مقدار معینی از سرم حاوی ترکیبات خاص (محلول تاموسنت) را به چربی های داخل پوست تزریق وسپس مایع و چربی را با استفاده از لوله های مخصوصی با ایجاد سوراخهای کوچک در پوست تخلیه میکنند. مقدار این مایع تزریقی بر اساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی فرق دارد و مقدار چربی خارج شده هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی دارد وحتی در بهترین شرایط هم نمیتوان بیشتر از چند لیتر چربی در یک جلسه از بدن بیمار خارج شود. پس در افراد با چربی ضخیم دور شکم و پهلو ممکن است به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشد.این روش برای افرادی مناسب است که داری شکمی چاق باشد ولی پوست اضافه و افتادگی شکم ندارند و یا در حد جزئی است و کیفیت پوست آنها خوب است وشکم آنها ترک پوست کمی دارند.اینها اکثرا خانمهای جوانی هستند که حاملگی نداشته اند و یا آقایانی که از چاقی شکم و پهلو رنج میبرند. همچنین افرادی که نمیخواهند جراحی افتادگی شکم شوند و اصلاح افتادگی شکم مد نظرشان نیست وفقط میخواهند چاقی شکمشان برطرف شود از این روش بهره مند میشوند.

ترکیب این دو روش

در افرادی که در بالای شکم و پهلوهایشان چربی زیادی دارند و هم قسمت پایین شکمشان افتاده است با ترکیب دو روش بالا میتوان به نتایج مطلوبی دست یافت.

چه انتظاری ازجراحی شکم و پهلو باید داشته باشیم

نتیحه این جراحی شکم و پهلو ایجاد شکم صافت و خوش فرم با باقی گذاشتن حداقل چروک و ترک میباشد. برای نهایی شدن فرم شکم گاهی تا چند ماه ممکن است فرد صبور باشد.حداقل یک ماه قبل از عمل سیگار را ترک کنید . انجام هر گونه روتوش یا دستکاری مجدد یک سال بعد امکانپذیر است. به بیمار پیشنهاد میشود که از نوسانات قابل توجه وزن جلوگیری کند و اگر تصمیم به کاهش وزن قابل توجه در فاصله نزدیک دارد توصیه می شود که اقدام به جراحی بعد از این تغییرات کنند.

لیزر لیپولیز در جراحی شکم و پهلو چیست ؟

لیزر لیپولیز به معنای خراب کردن بافت چربی با لیزر است, یک روش جدید جهت کاستن از میزان چربی زیر پوست می باشد که اکثرا به شکل سر پایی و با بی حسی و در یک جلسه قابل انجام است. روشهای نسبتا قدیمیتر جهت رفع چربی موضعی شامل لیپوساکشن , تخریب چربی به کمک امواج التراسونیک یا با تزریق مواد دارویی خاصی به داخل آن (مزوتراپی ) یا تاباندن امواج رادیویی (RF) و …میباشد که هنوز هم در کل جهان زیاد استفاده میشود .
از مزایای روش لیزر لیپولیز در جراحی شکم و پهلو سفت و لیفت کردن شکم بدلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی وجمع شدگی کلاژن است و همچنین درد تورم وکبودی و برگشت چربی در موضع نسبت به روش لیپوساکشن خیلی کمتر است. تابش لیزر درزیر ودر لایه سطحی باعث رفع سلولیت میشود . ایجاد ناهمواری در زیر پوست که یکی از معضلات روش لیپوساکشن میباشد با لیزر لیپولیز به وجود نخواهد آمد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شانزده =