جراحی شکم وپهلو

جراحی شکم پهلو

جراحی شکم و پهلو

جراحی شکم و پهلو از جراحی ای زیبایی اندام میباشد که افراد چاق  و دارای شکم به آن روی می آورند، به تدریج با بالا رفتن سن پوست بدن شل و افتاده می شود.

 

همچنین به دلیل زایمان های مکرر و کاهش و اضافه کردن وزن پوست شکم شل خواهد شد . از جمله نواحی بدن که این شل شدن و افتادگی بیشتر مشخص است پوست شکم و پوست بازوها می باشد. برای درمان شل و افتادگی شکم از جراحی افتادگی شکم و یا جراحی شکم و پهلو  استفاده میکنند.

 

جراحی شکم وپهلو
همچنین می توان ازدستگاه RF یا رادیو فرکوانسی برای درمان شلی و افتادگی پوست بدن استفاده کرد.

تکنولوژی جدیدی بنام لیزر لیپوساکشن این امکان را فراهم آورده که همزمان با آب کردن چربی های زیر پوست، پوست را سفت ، محکم و کشیده میکند. این دستگاه بویژه برای بخش هایی مانند بازو که امکان عمل جراحی برای کشیدن پوست در آن وجود ندارد مهم است. این دستگاه لیزر با طول موج ۱۰۲۴ و ۱۳۲۰ نانو متر علاوه بر اب کردن چربی های زیر پوست پوست را محکم و کشیده کند.

 

 

چه فرقی بین عمل لیپو ساکشن معمولی و لیزر لیپو ساکشن وجود دارد؟

در جراحی شکم و پهلو معمولا از یک لوله ای یه قطر۶ تا ۱۰ میلیمتر برای خارج کردن چربی به کار میبرند. اما در لیزر لیپو ساکشن فقط از یک لوله به قطر ۲ میلیمتر استفاده میشود. یعنی لیزر لیپو ساکشن نسبت به لیپو ساکشن معمولی و قدیمی تهاجم کمتری دارد و به عبارت ساده تر با دردسر بسیار کمتری انجام میشود. همچنین به ساکشن نیازی ندارد.
زیرا چربی ها با استفاده از لیزر آب شده و توسط بدن جذب میشوند. و از همه مهمتر اینکه علاوه بر کاهش چربی های زیر پوست در لیزر لیپو ساکشن پوست محکم و سفت می شود. در حالی که در لیپو ساکشن معمولی به دنبال خارج کردن چربی زیر پوست ، پوست دچار شلی و افتادگی خواهد شد.
در جراحی لیزر لیپو ساکشن نور لیزر توسط یک فییبر نوری به سمت زیر پوست هدایت میشود. به این معنی که یک سوزن مخصوص تو خالی ابتدا درون پوست قرار داده می شود. سپس این فیبر نوری با چربی های زیر پوست به طور مستقیم در ارتباط است. و نور لیزر مستقیما روی چربی ها تابیده میشود. همچنین عمل لیزر لیپو ساکشن را برای شکم و کشاله ران نیز می توان انجام داد.

 

 

جراحی افتادگی شکم

یکی از شایع ترین شکایات مراجعین در جراحی های زیبایی مسائل مربوط به شکم و پهلوست که این افراد از برجستگی و چاقی بیش از حد این ناحیه ، شلی وافتادگی پوست شکم و یا وجود ترک های فراوان در پوست شکم خود عذاب میکشند.

 

 

برای این افرادپیدا کردن لباس مناسب سخت و پوشیدن بسیاری از لباس ها ممکن نمیباشد . در بسیاری از موارد انجام حرکات ورزشی دشوار میشود وگاهی فرد دچار کمردرد و عفونتهای پوستی زیر چین شکم خواهد شد.

 

 

جراحی شکم وپهلو

 

جراحی شکم و پهلو برای چه افرادی مناسب است

با توجه به مشکل خاص هر فرد پروسه درمانی خاصی برایش در نظر گرفته میشود مثل سن و سلامتی عمومی فرد , کیفیت پوست(پوست سفت بدون ترک یا پوست نازک با ترک فراوان)
– میزان پوست اضافه بالا و پایین شکم , مقدار چربی دور شکم و پهلو , شل یا سفت بودن جدار شکم(عضلات شکم)

 

 

سه روش رایج جراحی شکم و پهلو عبارتند از:

– عمل جراحی شکم و پهلو یا ابدومینوپلاستی
– لیپوساکشن و خارج کردن چربی شکم
– ترکیب این دو روش

ابدومینوپلاستی در جراحی شکم و پهلو

در عمل جراحی ابدومینوپلاسی برشی در پایین قسمت شکم روی پوست شکم داده میشود و تمام پوست و چربی جدار شکم در پایین ناف برداشته شده و ناف در جای خود حفظ میشود  تا بعدا از سوراخ جدیدی در پوست خارج شود.

 

سپس پوست باقی مانده شکم در بالاتر از ناف تا حدودی از عضلات جدار شکم جدا میشود تا اجازه دهد که پوست باقی مانده را بتئاند به اندازه کافی لیفت دهند تا جراح بتواند آن را به لبه پایینی برش شکم متصل کنیم .در طی این عمل چنانچه عضلات جدار شکم بخصوص در خط وسط در بالا و پایین ناف شل شده باشد ترمیم خواهد شد.

 

 

لیپوساکشن یا لیپولیزر در جراحی شکم و پهلو

در این روش مقدار معینی از سرم حاوی ترکیبات خاص (محلول تاموسنت) را به چربی های داخل پوست تزریق وسپس مایع و چربی را با استفاده از لوله های مخصوصی با ایجاد سوراخهای کوچک در پوست تخلیه میکنند.

 

مقدار این مایع تزریقی بر اساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی فرق دارد و مقدار چربی خارج شده هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی دارد وحتی در بهترین شرایط هم نمیتوان بیشتر از چند لیتر چربی در یک جلسه از بدن بیمار خارج شود. پس در افراد با چربی ضخیم دور شکم و پهلو ممکن است به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشد.

 

این روش برای افرادی مناسب است که داری شکمی چاق باشد ولی پوست اضافه و افتادگی شکم ندارند و یا در حد جزئی است و کیفیت پوست آنها خوب است وشکم آنها ترک پوست کمی دارند.

 

 

اینها اکثرا خانمهای جوانی هستند که حاملگی نداشته اند و یا آقایانی که از چاقی شکم و پهلو رنج میبرند. همچنین افرادی که نمیخواهند جراحی افتادگی شکم شوند و اصلاح افتادگی شکم مد نظرشان نیست وفقط میخواهند چاقی شکمشان برطرف شود از این روش بهره مند میشوند.

 

جراحی شکم وپهلو

چه انتظاری ازجراحی شکم و پهلو باید داشته باشیم

نتیحه این جراحی شکم و پهلو ایجاد شکم صافت و خوش فرم با باقی گذاشتن حداقل چروک و ترک میباشد. برای نهایی شدن فرم شکم گاهی تا چند ماه ممکن است فرد صبور باشد.حداقل یک ماه قبل از عمل سیگار را ترک کنید .

 

 

انجام هر گونه روتوش یا دستکاری مجدد یک سال بعد امکانپذیر است. به بیمار پیشنهاد میشود که از نوسانات قابل توجه وزن جلوگیری کند و اگر تصمیم به کاهش وزن قابل توجه در فاصله نزدیک دارد توصیه می شود که اقدام به جراحی شکم بعد از این تغییرات کنند.

 

 

لیزر لیپولیز در جراحی شکم و پهلو چیست ؟

لیزر لیپولیز به معنای خراب کردن بافت چربی با لیزر است, یک روش جدید جهت کاستن از میزان چربی زیر پوست می باشد که اکثرا به شکل سر پایی و با بی حسی و در یک جلسه قابل انجام است.

 

روشهای نسبتا قدیمیتر جهت رفع چربی موضعی شامل لیپوساکشن , تخریب چربی به کمک امواج التراسونیک یا با تزریق مواد دارویی خاصی به داخل آن (مزوتراپی ) یا تاباندن امواج رادیویی (RF) و …میباشد که هنوز هم در کل جهان زیاد استفاده میشود

 
از مزایای روش لیزر لیپولیز در جراحی شکم و پهلو سفت و لیفت کردن شکم بدلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی وجمع شدگی کلاژن است و همچنین درد تورم وکبودی و برگشت چربی در موضع نسبت به روش لیپوساکشن خیلی کمتر است. تابش لیزر درزیر ودر لایه سطحی باعث رفع سلولیت میشود . ایجاد ناهمواری در زیر پوست که یکی از معضلات روش لیپوساکشن میباشد با لیزر لیپولیز به وجود نخواهد آمد.

 

 

 

جراحی شکم وپهلو

مراقبت های بعد از جرای عمل جراحی

-بسیاری از جراحان استفاده از شکم بندها را در روزهای اولیه بعد از جراحی شکم و پهلو توصیه می کنند.

-لوازم و تجهیزات ورزشی کمکی،مانند دوچرخه سواری برای مدت ۶ هفته استفاده شود

-مدت زمان بازگشت به شغل:می تواند بعد از دو هفته و به حالت نشسته به کار خود بازگردد.

-برای حداقل دو هفته بعد از جراحی شکم رانندگی ممنوع می باشد،و بعد از ۶ هفته مجوز رانندگی فقط در مسافت های کوتاه وجود دارد

-بعد از بهبودی جراحی شکم و پهلو که معمولا دو هفته به طول می انجامد،می تواند به صورت آهسته محل های زخم را مرطوب کرده و ماساژ دهد

آیا پس از تمام جراحی  بیمار دچار افتادگی پوست می شود؟

حال باید پرسید که این مشکل تا چه اندازه روی شما تاثیر خواهد داشت؟ در واقع شدت این مشکل در هر شخص متفاوت است و میزان آن بستگی به عواملی مانند نوع جراحی، وزن سابقتان، سن، سابقه سیگاری بودن و ژنتیک دارد.

 

نوع جراحی لاغری اهمیت فراوانی در میزان افتادگی پوست دارد. جراحی اسلیو معده که طی آن بیمار با سرعت کمتری نسبت به جراحی بای پس معده وزن کم می کند، کمتر موجب افتادگی پوست می شود.

 

از آنجایی که بیشتر مردم مقداری افتادگی پوست را پس از کاهش وزن تجربه می کنند، پس طبیعی است که نسبت به آن حس خوبی نداشته باشند.

 

جراحی شکم وپهلو

 

نتیجه جراحی شکم و پهلو

نتیجه جراحی شکم طبق آماری که منتشر شده است دائمی می باشد ، اما در برخی از موارد نیز استثنایی وجود دارد ، به عنوان مثال که شخص باردار می شود و یا افزایش وزن شدید دارد ، مجدد با چربی های شکم و پهلو مواجه می شود .

 

به همین دلیل است که بانوان توصیه می شود قبل از جراحی شکم و پهلو باردار شوند و در صورتی که قصد بارداری ندارند جراحی شکم و پهلو را انجام دهند .

 

یکی از نکات مهم دیگری که باید به آن دقت نمایید ، مراقبت های پس از جراحی شکم و پهلو است که شخص باید رعایت نماید .

 

 

مزایای عمل جراحی شکم

افرادی که به دلیل ناراحتی از چاقی بخصوص در ناحیه شکم همواره به دنبال راهکاری برای رهایی از چربی های شکمی هستند ، می توانند با انجام جراحی زیبایی شکم ، از شر چربی های اضافی در این ناحیه رهایی یافته و به شکمی مسطح و صاف دست یابند.

 

لازم به ذکر است که عمل جراحی شکم ، علاوه بر حذف چربی ها و پوست اضافی ناحیه شکم ؛ قادر به حذف خطوط استریا از ناحیه زیر شکم که در اثر کاهش و افزایش وزن و بارداری در این ناحیه پدیدار می شوند نیز می باشد.

 

به طور کلی جراحی زیبایی شکم یا عمل ابدومینوپلاستی راهی جهت حذف چربی های موضعی و نیز پوست اضافی شکم می باشد و به قوام ماهیچه های جداره شکم و در نتیجه سفت شدن شکم می انجامد.

 

بنابراین افرادی که تصمیم دارند به دفع چربی های اضافی و حذف پوست اضافی شکم خود دارند و می خواهند به شکمی صاف و خوش فرم دست یابند ، به کمک جراحی زیبایی شکم می توانند به این مهم دست یابند.

چطور اسکار جراحی زیبایی شکم را حداقل کنیم؟

راه هایی وجود دارد که کمک می‌کند، اسکار جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی شما کمتر دیده شود. اما به خاطر داشته هدف هر چیزی که شما انجام می‌دهید، برای از بین بردن آن نیست بلکه برای حداقل کردن خلا هر اسکار است.

  1. دستورالعمل‌های مراقبت از زخم و بهداشت آن را همانطور که پزشک شما می‌گوید، انجام دهید.
  2. اگر شک به عفونت زخم کردید، سریعا به پزشک خود مراجعه کنید. زیرا عفونت اسکار را بد‌تر می‌کند. علائم عفونت قرمزی، ترشح چرکی، تب و لرز و تورم است.
  3. پماد‌های موضعی را در وقت درست شروع کنید. در یک هفته اول می‌توان ویتامین E استفاده کرد و بعد از آن از پماد‌های سیلیکونی استفاده کنید.
  4. شما می‌توانید مرطوب کننده‌های دور زخم را بعد از عمل شروع کنیاز تابش نور خورشید روی اسکار جلوگیری کنید. زیرا باعث تیره‌تر شدن و ضخیم‌تر شدن اسکار جراحی زیبایی شکم می‌شود. بهتر است روی اسکار ها با لباس پوشیده شود تا از کرم ضد آفتاب استفاده شود.
  5. استفاده از محصولات و لباس‌های تحریک کننده پوستی جلوگیری کنید. هر تحریک اسکار جراحی زیبایی شکم آن را بدتر می‌کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =