جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق یا ابدومینوپلاستی کی از راه های زیبایی اندام و لاغر کردن شکم میباشد ، دقت داشته باشید که لاغری با این دستگاه برگشت ناپذیر بوده و می توان طی یک جلسه مقادیر قابل توجهی از چربی هارا به بیرون از بدن تخلیه کند،جراحی شکم کمک می کند تا چربی های شکم و پهلو را از بین ببرید و از داشتن اندامی زیبا افراد لذت ببرند.
لاغری زیبایی با این روش به شما کمک می کند تا در زمان سریعی به وزن و اندام دلخواه خود برسید، زیبایی اندام شما ماندگار بوده و در طول زمان دچارچاثی و یا اضافه وزن نخواهد شد.

 

جراحی شکم چاق

 

جراحی شکم چاق چیست

کشیدن پوست و برداشتن چربی های اضافی در شکم و اطراف شکم جراحی آبدومینوپلاستی نامیده میشود که در این جراحی شکم پوست و چربی وجود در زیر ناف توسط پزشک برداشته میشوند و عضلات دیواره شکم محکم میشود که در این جراحی شکم چاق نیز ظاهر زیباتری پیدا میکنند و تنها ایرادی که ایجاد مینماید خط برش جراحی در زیر شکم است ولی با لباس زیر این خط مخفی میگردد. همچنین کرم های موجود در این زمینه نقش زیادی را در برطرف کردن این خط برش دارند.

در جراحی شکم چاق کاندیدای مناسب برای این جراحی افرادی هستند که زایمان های متعددی داشته باشند عضلات شکمشان سست و شل گشته بسیار مفید میباشند. در رابطه با افرادی که میخواهند در آینده باردار شوند و یا اینکه اقدام به رژیم غذایی و کاهش وزن کرده اند این عمل نباید انجام گیرد و بعد زا ثابت شدن وزن باید این جراحی صرت بگیرد.وجود برش های موجود در خصوص عمل های گوناگون قبلی برای جراحی شکم ما نیز مخاطره امیز میتواند باشد.پس بایستی که حتما قبل از جراحی شکم چاق ، شکم باید قبل از جراحی مورد معاینه قرار بگیرد.

 

 

جراحی شکم چاق

جراحی شکم از رایج ترین جراحی هایی است که افرادی که دچار اضافه وزن میباشند به سراغ آن میروند. بیشتر شکایت و نارضایتی این اشخاص مربوط به شکم و پهلو میباشدکه داری پوست اضافه و یا چربی میباشد یا دچار ترک شکمی و شلی پوست میباشند و بسیار بابت این موضوع اذیت میشوند. این افراد در لباس خریدن و پوشیدن لباس هایی که دوست دارند  دجار مشکلات زیادی میشوند و چنانچه لباسی مناسب پیدا نمایند کمتر اندامشان زیبا به نظر میرسد.حتی افراد چاق دچار مشکلاتی مانند انجام برخی از حرکات ورزشی  سنگین و نیز مشکل در تنفس پیدا میکنند.

راههای درمان چاقی با جراحی شکم چاق

با توجه به ویژگی های سیستماتیک هر فرد،راه درمان چاقی هر یک از افراد با یکدیگر متفاوت باشد. برای مثال سن شخص متقاضی و نوع پوست وی
مقدار پوستهای اضافی در بالا پایین شکم ,چربیهای موجود در اطراف شکم ،ترک پوست و شلی عضلات شکم از مشخصه های تعیین کننده نوع جراحی شکم چاق میباشد.

ما سه نوع روش برای درمان چاقی داریم
جراحی پهلو و شکم
لیپوساکشن
روش ترکیبی

جراحی شکم چاق

 

اقدامات لازم قبل ازجراحی شکم چاق

هیچ وقت دو هفته قبل ودو هفته بعد از جراحی شکم سیگار نکشید
به مدت یک هفته الی ده روز قبل از جراحی شکم چاق اسپرسن و مسکن مصرف نکنید
تحت نظر پزشک ویتامین مورد نیاز را استفاده کنید
انجام جراحی شکم با انجام ساکشن مشکلی را به وجود نمی آورد.

جراحی شکم چاقبا بیهوشی کامل قابل انجام است که در شرایطی خاص پزشک این جراحی را با بیحسی نخاع انجام میدهد و مدت زمان این عمل ۲ الی ۴ ساعت میباشد.

جراحی چربیهای شکم و پهلو

عمل جراحی پهلو یک جراحی زیبایی به حساب می آید که برای کم کردن چربی پهلو استفاده میشود.در جراحی شکم چاق پهلو ابتدا پوست را برش می دهند و سپس حجم چربی اضافه را در زیر پوستبه بیرون کشیده خواهد شد.

جراحی چربیهای شکم و پهلوبرای چه کسانی مناسب است؟

برای خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند و پربی اضافه در قسمت شکم و پهلو دارند.
برای افراد ی که تحرک کمتری دانرد و شغل آنها طوری است که تحرک فیزیکی ندارند و در نتیجه چربی پهلوی آنها انباشته شده است.
برای افرادی که پرخوری میکنند و چاقی پهلو و شکم دارند و نمی توانند رژیم غذایی را رعایت کنند.

 

جراحی شکم چربی چقدر زمان می برد؟

در جراحی شکم چاق  باید ابعاد مختلف مورد بررسی قرار بگیرد  و سپس اظهار نظر کرد که زمان جراحی چقدر می باشد. اما اگر بخواهیک یک بازه زمانی را بگوییم می توان از ۱ تا ۵ ساعت را برای این عمل جراحی تخمین زد.

مراحل جراحی شکم چربی

برش از ران به لگن در قسمت بالای ناحیه زهار
برش دیگری برای جدا سازی ناف از پوست
جداسازی پوست از دیواره
عضلات قابل سفت شدن با بخیه هستند

 

جراحی شکم چاق

مراقبت های پس از جراحی چربیهای شکم و پهلو

-بعد از جراحی شکم چاق به مدت یک روز مرخصی بگیرید
-در چند روز اول دارای درد و تورم هستید
-در دو سه روز اول بهتر است به صورت خم شده راه بروید
-اگر میتوانید در هفته بعد از جراحی از شکم بند استفاده کنید
-چنانچه ساکشن را انجام دادید بایستی از یک سری گن های مخصوصی استفاده کنید
-به محض مرخص شدن راه رفتن را شروع کنید
-انجام ورزشهای سنگین بعد از برطرف شدن درد و تورم مشکلی ندارد.

آیا لیپوساکشن به تنهائی برای تناسب اندام کافی است؟

ابتدا جراحی لیپوساکشن برای کاهش چربی های کمتر جمع شده در شکم استفاده میشد اما اکنون از آن در نواحی مختلف بدن برای حجم های بسیار بالاتر به کار برده میشود. باید توجه داشت که ساکشن چربی ها جایگزین دائمی اصلاح روش زندگی نیست. کاهش وزن و داشتن اندام متناسب به صورت دائمی به تغییر و تغییر و اصلاح رژیم های غذایی بستگی دارد . با لیپوساکشن، چربی و سلول های حاوی آن از یک منطقهٔ خاص برداشته می شود، اگر دوباره شروع به پرخوری کنید،باعث رسوب چربی اضافی در نواحی از بدن، غیر از محل درمان شده، می شود.

 

کاندیدای مناسب برای جراحی چربیهای شکم و پهلو

افرا بر اساس قد و وزنشان به دسته های زیر تقسیم میشوند :

کسانی که دارای وزن طبیعی هستند
کسانی که اضافه وزن دارند
کسانی که دچار چاقی مفرط هستند
که برای دو دسته اول ساکشن پیشنهد میشود مثلا یک شخص با قد ۱۷۵ چنانچه وزنش ۷۵ کیلوگرم باشد مربوط به دسته اول میباشدو نیز چنانچه وزن ۸۰ الی ۹۲ باشد در دسته دوم و اگر از ۹۵ تا ۱۲۰ کیلوگرم باشد دچار چاقی زیاد است و از ۱۲۰ به بالا بایستی در رده های بعدی بایستی قرار بگیرند.هم اکنون جراحی شکم چاق برای افرادی مناسب استکه قدی ۱۷۵ با وزن ۹۰ کیلوگرم داشته باشند و گروه سوم بایستی ابتدا به کاهش وزن دست یابد و سپس سراغ جراحی شکم بروند.

 

جراحی شکم چاق

تغذیه بعد از جراحی شکم چاق

تغذیه در جراحی شکم چاق  بر حسب نوع جراحی که فرد انجام داده است متفاوت خواهد بود.اما این رابدانید که پس از جراحی شکم چاق  غذایی که می خوریم بایدغذای نرم باشد بعد از جراحی بهتراست با مایعات آغاز به خوردن کنید.سپس از غذاهای سبک می توانید استفاده کنید تا دچار عوارضی مانند تهوع و استفراغ نشوید، بنابراین بهتر است توصیه های پزشک خود را درهنگام غذا خوردن رعایت کنید.

– حجم کمی غذا در وعدهای غذایی خود مصرف کنید و در هنگام غذا خوردن به خوبی آنها را بجوید.

-در حالت نشسته حتما غذا بخورید.و در محیطی آرام غذای خود را صرف نمایید.

-درحین غذا خوردن آب ننوشید اما می توانید مابین وعده های غذای خود به میزان کافی از مایعات استفاده کنید.

– پروتئین هایی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ را در وعده های غذایی خود مصرف کنید.

– ازمصرف انواع شیرینی جات ،  انواع  سس ، نوشیدنی های  گازدار وغذاهای چرب خودداری کنید.بعد از جراحی این رژیم غذایی برای شما به  مرور زمان  عادی  خواهد شد در ابتد ا ممکن است با این روش غذایی دچار محدویت هایی  شوید اما بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

و در آخر باید گفت بعد از جراحی رژیم  غذایی  خود  را به دقت رعایت کنید و  در  حد  توان  فیزیکی  خود فعالیت بدنی داشته باشید و به طور مداوم ورزش انجام دهید.بطور منظم به پزشک خود مراجعه کنید .تا نتیجه جراحی شکم چاق برای شما حفظ شود.

 

 

جراحی شکم چاق

 

عوارض جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق یکی از آخرین تلاش ها برای درمان چاقی شکم است. بنابراین اگر تمایل دارید که به لاغری و کاهش وزن بسیار زیاد دست پیدا کنید این عمل مناسب شما نیست. قبل از انجام عمل برای درمان چاقی شکم خود با پزشک تان مشورت کنید و هدف از انجام آن را بررسی نمایید. عوارض احتمالی جراحی شکم عبارتند از:

 احتمال خونریزی

 احتمال بروز مشکل در ترمیم پوست پس از عمل و جوش نخوردن درست

 احتمال بی حس شدن پوست شکم در محل جراحی

 وجود درد و تورم

بروز آمبولی

نیاز به انجام دوباره عمل برای رسیدن به نتیجه مطلوب در نظر داشته باشید پس از انجام عمل به عنوان درمان برای چاقی شکم تصمیم به رژیم لاغری شدید نداشته باشید. همچنین بانوانی که تصمیم به بارداری و بچه دار شدن دارند مناسب این عمل نیستند و روش دیگری را باید در نظر بگیرند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =