جراحی صورت

جراحی صورت

جراحی صورت

جراحی صورت  از روشهای جراحی برای می باشد که از ظاهر خود راضی نیستندکه نارضایتی می تواند به دلیل  افزایش سن، جراحات ناشی از تصادفات و نواقص مادرزادی، و مشکلاتی که ممکن است در صورت افراد وجود داشته باشد برای رفع این گونه مشکلات می توانید جراحی صورت انجام دهید ویک جراح ماهر می تواند تمام مشکلات مربوط به صورت را  با انجام جراحی صورت به طور دائمی  برطرف کند.

 

جراحی صورت

روش‌های جراحی صورت متفاوتی وجود دارد که می تواند به شما در داشتن صورت زیبا کمک کند. با انجام جراحی صورت  شما می توانید  تغییراتی در شکل بینی، برداشتن پوست شل ، حذف چربی های اضافه در صورت خود ایجاد کنید.

 

هدف از انجام جراحی صورت

به طور کلی بیشتر افراد جراحی صورت  را برای رسیدن به دو هدف انجام می دهند

اولین هدف از جراحی صورت به دست آوردن ظاهری زیبا و جوان‌تراست .دومین هدف  از جراحی صورت در این است که فرد برای بهبود ،اصلاح شکل و خطوط مختلف صورت مانند بینی، چشم‌ها، گونه‌ها، چانه، ابروها و گوش‌ها انجام می دهد.

 

جراحی پلاستیک  صورت چیست؟

جراحی پلاستیک نوعی از جراحی است که به افراد کمک می کند تا  ظاهرزیباتری داشته باشند و فرد بتواند  توانایی عملکرد  خود را تغییر دهد به عنوان مثال جراحی پلاستیک صورت درعمل‌های بازسازی منجربه اصلاح نقص‌ها روی صورت یا بدن افراد می شود. این نواقص شامل  تولد فیزیکی همانند لب ترک‌ خورده  ، گوش های بد ریخت ، آسیب‌ دیدگی به دلایل مختلف مانند سوختگی است همچنین ازجراحی پلاستیک می توانند برای بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه استفاده کرد.

جراحی پلاستیک صورت که برای زیبایی انجام می شود در بخش هایی از صورت که فرد درآن احساس رضایت ندارد تغییرشکل بینی و برداشتن چربی ، جراحی پلک

 

چرا افراد جراحی صورت انجام می دهند

افراد زیادی ممکن است این جراحی را جهت زیبایی انجام دهند که  شامل کل صورت، بینی، لب، گوش و گردن می باشند. جراحی زیبایی یک جزء دائمی از تخصص حلق و بینی است که ممکن است به دو مقوله تقسیم می‌شود: بازسازی و آرایشی.

 

جراحی صورت بازسازی برای بیمارانی  است که با مشکلات صورت همانند لب وکام ترک‌ خورده، گوش‌های برآمده و لبخند کج که به هنگام تولد ایجاد می شودودر بعضی مواقع به دلیل تصادف، ضربه، سوختگی ایجاد می شود که با جراحی صورت اصلاح می‌شوند.

 

جراحی صورت یک جراحی انجام شده برای بالا بردن ساختارها وویژگی‌های صورت می باشد.این  روندها شامل برجسته‌سازی صورت، برجسته‌سازی چشم، کاشت چانه و گونه، لیپوساکشن و روندها برای اصلاح چین و چروک صورت جوانسازی پوست صورت می باشد یک جراح  پلاستیک می تواند به خوبی تمام این مشکلات را برطرف کند.

 

 

جراحی صورت

با جراحی صورت چه نوع مشکلاتی درمان می‌شوند :

 

جراحی بینی:یکی از مشکلاتی که با جراحی صورت برطرف می شود مشکلات بینی است . جراح با انجام جراحی بینی خارجی و داخلی غضروف و استخوان  بینی فرد را بازسازی می کند  تا ظاهرو عملکرد بینی بهبود یابد.

جراحی پلک: درجراحی صورت جراح با انجام جراحی پلک بالا یا پایین ظاهرو حالت چشم‌ها را بهبود می بخشد.

ریتیدکتومی: جراح پلاستیک با انجام جراحی پوست صورت و گردن باعث کشیدگی پوست و همچنین  حذف چین و چروک اضافی  این بخش از بدن می شود.

 

برولیفت: یکی دیگر از جراحی پلاستیک صورت جراحی برولیفت است که باعث می شود چروک‌های پیشانی و ابروها بهبود یابد

 

لیپوساکشن: نوعی د یگر از جراحی پلاستیک صورت می باشد که چربی مازاد زیر چانه یا گردن را از بین می برد

 

ایمپلنت‌های صورت : ایمپلنت صورت نوعی دیگرازجراحی پلاستیک است که باعث برجسته‌ترسازی ساختارهای گونه، لب‌ها، چانه صورت می شود .

اتوپلاستی:  اتوپلاستی نوعی دیگر از جراحی  پلاستیک صورت می باشد  غضروف گوش را به نوعی شکل دهی می دهد به نحوی که کمتر برآمده شود.

البته جراح بدون جراحی و با استفاده از لیزر می تواند خوردگی پوست، چین و چروک پوست را بهبود ببخشد و باعث صافی پوست شود .

 

جراحی صورت

 

بازسازی صورت با جراحی صورت

گاهی اوقات بر اثر  تصادفات ، ناهنجاری‌های مادرزادی ضایعاتی بر روی صورت فرد به وجود می اید در مرحله اول پزشک تلاش می کند با انجام بعضی  روش‌های غیر جراحی نظیر انواع لیزرها، میکرودرم و یا داروهای ضایعات را تا جای ممکن بهبود ببخشددر صورتی که نتیجه حاصل از این روشهای غیر جراحی مطلوب نباشد، جراح با انجام  جراحی پلاستیک صورت  نسبت به بهبود آن اقدام می کند.

 

خطرات جراحی صورت چیست؟

جراحی  صورت نیز مانند  روش‌های  دیگر جراحی دارای  عوارضی برای فرد می باشد برخی از عوارض جراحی پلاستیک صورت ممکن است شامل خونریزی ،ایجاد لخته خون ،عفونت ،عوارض جانبی بیهوشی.

 

 

چه کسانی مناسب انجام جراحی صورت هستند

یک جراح پلاستیک  در ابتدا مشاوره دقیقی در طی چندین  جلسه با بیمارخود باید داشته باشد  جراح باید در این جلسه مشاوره به شرایط سنی فرد ، وضعیت روانی فرد ،موقعیت خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آورد. انجام عمل جراحی زیبایی برای هر کسی توصیه نمی شود. در ابتدا لازم است دلایل تمایل به انجام جراحی را بررسی کنید و آن ها را با جراح پلاستیک صورت را در میان بگذارید و مطمئن شوید که اهداف  شما با انجام جراحی زیبایی پلاستیک مورد انتظار شما قابل دستیابی هستند.

 

 

به طور کلی می توان گفت که عمل جراحی صورت برای افرادی مناسب است که  به دلیل ناهنجاری های مادرزادی و یا به علت حوادث مختلف مانند تصادفات  در صورشان ناهنجاری های شدیدی ایجاد شده است .این افراد اگر مشکلات صورت خود را برطرف نکند پس از مدتی دچار مشکلات روحی  خواهند شد به همین دلیل بهتر است که فرد باید نواقص زیبایی خود را با  انجام جراحی صورت برطرف کند .قطعا درصورتی که جراح  تشخیص دهد که امکان استفاده از جراحی پلاستیک را دارید شما می توانید به چهره ی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 

جراحی صورت

 

نحوه انجام جراحی صورت

این جراحی معمولاً چیزی در حدود ۱ ساعت به طول می انجامد که اگر مراحل خاصی مد نظر باشد، ممکن است مدت زمان آن طولانی تر گردد. اگر حیطه کاری گسترده باشد، برخی از پزشکان ترجیح می دهند که جراحی را در دو مرحله انجام دهند.

معمولاً شکاف از بالای محل رویش موها در کنار شقیقه شروع می شود و در امتداد خط طبیعی گوش پایین می آید. گاهی اوقات نیز شکاف از نقطه داخلی غضروف گوش شروع می شود تا لاله گوش ادامه پیدا کرده و به قسمت پایین جمجمه ختم می شود. اگر پوست گردن هم نیاز به ترمیم داشته باشد، یک شکاف کوچک در زیر چانه نیز ایجاد می شود.

فرایند طبیعی جراحی به این قرار است که جراح پوست را از ماهیچه ها و چربی ها جدا می کند. چربی های اضافی ساکشن می شوند و از محل خود بیرون کشیده می شوند؛ سپس ماهیچه های درونی و غشای آنها محکم شده و پوست اضافی نیز جدا می شود. نهایتاً محل شکاف داده شده، بخیه زده می شود. برای اطمینان ممکن است در کنار استخوان جمجمه از گیره های فلزی نیز استفاده شود.

متعاقباً یک لوله باریک و کوچک به صورت موقتی در زیر پوست در پشت گوش قرار داده می شود تا اگر خون در آن منطقه جمع شود به وسیله آن تخلیه گردد. برای جلوگیری از تورم و کبودی بیش از اندازه برخی از جراحان ترجیح می دهند که سر را به آرامی یک بانداژ شل کنند.

 

جراحی صورت

مراقبت بعد از جراحی صورت

معمولاً پس از جراحی درد و ناراحتی خاصی به سراغ بیمار نخواهد آمد. اگر هم این حالت بوجو بیاید، مسکن و آرام بخش های خاصی هستند که توسط پزشک برای بیمار تجویز خواهند شد. اگر درد بیش از حد طبیعی شدت پیدا کرد و یا یکمرتبه تورم قابل توجهی در صورت شما پیدا شد باید حتماً این مطلب را به جراح انتقال دهید تا اقدامات مقتضی صورت پذیرد. بی حسی پوست کاملاً طبیعی است و در طول چند هفته تا یک ماه به طور کامل از بین خواهد رفت.

همچنین پزشک به شما توصیه می کند که چند روز پس از اتمام جراحی سر خود را بالا نگه دارید. این امر به بهبود سریع تورم و کبودی کمک می کند.

بیشتر بخیه ها ۵ روز پس از عمل کشیده می شوند. زخم هایی که در قسمت پوست سر ایجاد شده اند، نیاز به مدت زمان بیشتری دارند به همین دلیل ممکن است که بخیه ها در دو مرحله کشیده شوند و گیره های کنار سر نیز در مرحله دوم همراه با کشیدن بخیه های پوست سر برداشته می شوند.

 

 

جراحی صورت

هزینه جراحی صورت چقدر است؟

همان گونه که گفته شد این جراحی به دلایل مختلفی برای هر فرد  انجام می شود که جراحی شامل جراحی پلاستیک زیبایی ویا جراحی پلاستیک که به منظور درمانی برای رفع آسیب های پوست و ترمیم هر یک از قسمت های پوست انجام می شود بنابراین هزینه جراحی پلاستیک صورت بسته به نوع جراحی که قرار است انجام شود بستگی دارد.

جراحی صورت که  برای زیبایی صورت  انجام می شود بسته به هر قسمت صورت  وانتخاب روش های مختلف و پزشک تحت درمان هریک در هزینه جراحی پلاستیک صورت تاثیر دارد .

 

 

نکاتی که باید قبل از اقدام برای جراحی پلاستیک صورت بدانید 

  1. تا یک ماه پس از جراحی پلاستیک صورت نباید ورزش های سنگین انجام دهید . پس به درستی برای اینکار برنامه ریزی  کنید.
  2. جراح پلاستیک خود را در جریان ترس های ونگرانی هایتان از جراحی و نتایج مورد انتظار خود قرار دهید.
  3. این نکته را در نظر داشته باشید یک جراح پلاستیک حرفه ای ، جراحی است که علاوه بر گوش دادن به صحبت های شما با توجه به علم و تخصصی که دارد کاری را انجام دهد که به صلاح شماست، نه کاری که اصرار شماست.
  4. در نظر داشته باشید که جراحی پلاستیک صورت قرار نیست در چهره شما معجزه ای به وجود آورد یا اینکه شما را دقیقا و کامل به شخص خاصی شبیه کند، پس انتظارات خود را معقول کنید.
  5. در صورتی که در مورد جراحی پلاستیک صورت بیش از اندازه اضطراب دارید یک مشاور خوب مثلا پزشک تان می تواند به شما کمک کند.
  6. اگر مشکل و مورد خاصی در ظاهرتان هست که بطور ژنتیکی آن را از کودکی داشته اید، با پیشرفت علم جراحی زیبایی قطعا گزینه های زیادی برای حل آن پیش رو دارید.

جراحی زیبایی صورت در مردان

جراحی زیبایی صورت فقط مختص صورت زنان نیست و مردان نیز می توانند با انجام این جراحی ها بر صورت خودشان تغییرات زیادی در چهره شان ایجاد کنند. برای زیباسازی صورت مردان می توان جراحی های متنوعی را انجام داد تا چهره ای زیباتر و جذاب تر داشته باشند، یکی از این جراحی ها، جراحی بینی مردان است. بینی عضوی از صورت است که بیشتر از سایر اجزا در معرض دید عموم است و با اصلاح آن می توان زیبایی چهره را تا اندازه ای بیشتر کرد.

یکی دیگر از جراحی هایی رایجی که بر صورت مردان انجام می شود، جراحی پلک است. این جراحی نیز تاثیراتی خوبی برای زیباسازی چهره دارد و معمولا بر اثر علت های مختلفی انجام می شود که یکی از آنها نقص ژنتیکی در پلک است. ولی در بیشتر اوقات این جراحی برای جوان سازی و برطرف کردن مشکلات پیری انجام می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 11 =