جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا یکی دیگر از جراحی های زیبایی است مردان و زنان در سر تا سر جهان خواستار داشتن ساق پای زیبا هستند. متأسفانه بسیاری از زنان ساق پای کوتاه و عضلانی دارند. در طول سال‌های متمادی، روشهای برای چربی ساق پا ارائه شده است  اما نتیجه لیپوساکشن در بسیاری از موارد ناامیدکننده بود است.

جراحی لاغری ساق پا

زیرا ساق پا به‌طور عمده از عضلاتی با چربی کم تشکیل ‌شده است با کاهش حجم عضله از عضلات دوقلو، ساق پا می‌تواند لاغرتر و کشیده‌تر شود. از میان روش‌های مختلف لاغری پا، برداشتن جزئی عضله دوقلو مؤثرترین و ایمن‌ترین روش است.

مزایا و معایب جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری پا ها به طور کلی عوارض خاصی برای شمانخواهد داشت  اما به هر حال یک نوع جراحی به حساب می آید و البته  دربرخی  افراد مختلف ممکن است دچار  عوارضی هم بشوند. برای همین باید قبل از هر چیز وضعیت بیمار  وسط جراح به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

همان گونه که گفته شد جراحی لاغری ران یکی از عمل های جراحی لاغری پاها  محسوب می شود که در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری ازخانم ها و آقایان قرار گرفته است.  روش دیگر لاغری پاها جراحی زیبایی ساق پا  است که انتخاب هریک از روشهای  درست لاغری پا برای یک بیمار به آناتومی هر دو ساق پا، اندازه‌ی ماهیچه‌های دوقلو و ظاهر کلی ساق پا او  بستگی دارد. این روش‌ها شامل لیپوساکشن، تزریق بوتاکس، تحریک الکتریکی عصب از راه پوست، جراحی و لیفت پوست ساق پا میشود

روش‌های  جراحی لاغری ساق پا

روش‌های متعددی برای لاغر کردن عضله ساق پا وجود دارد در اینجا به برخی از جراحی لاغری ساق پا اشاره شده است

-لیپوماتیک بهترین روش برای  جراحی لاغری ساق پا

  جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک روش جراحی  لاغری است که طی آن جراح  برش کوچکی را روی پوست پای فرد ایجاد می‌کند و از یک دستگاه کوچک برای رفع چربی از لایه فوقانی پوست و زیر عضله استفاده می‌‌نماید. می‌توان از لیپوماتیک برای رفع چربی‌های همه نقاط بدن استفاده کرد و به طور ایمن برای همیشه به رفع آنها پرداخت.

جراحی لاغری ساق پا

  البته باید اشاره  کرد که در صورت عدم رعایت رژیم غذایی که توسط پزشک ارائه شده  احتمال بزرگ شدن سلول‌های چربی در این ناحیه نیز وجود دارد اما به طور کلی کاهش چربی‌های بدن با نتایج تقریباً پایداری همراه است. جراح شما باید به طور کامل و یکسان چربی در نقاط تحت درمان بپردازد در غیر این صورت نتایج حاصل از درمان ناقص خواهد  بود و بیمار شاهد توده‌های چربی زیر پوستی خواهد بود. جراحی لاغری ساق پا  می‌تواند باعث ایجاد نتایجی شود که سایر روشهای موجود قادر به کاهش چربی موضعی و نتایج دلخواه نیستند.

مزایای لیپوماتیک ساق پا چیست

جراحی لاغری ساق پا با مزایای متعددی همراه است که در ادامه به آنها اشاره می‌‌کنیم:

-دوران بهبود و استراحت پس از جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک پا بسیار کوتاه مدت است و می‌توانید طی مدت ۴۸ ساعت فعالیت‌های روزانه  خود را شروع کنید.

– جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک  برای بیشتر افراد با  بی حسی موضعی انجام می‌شود و شما در طول درمان هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

-در  روش جراحی لاغری ساق پا  از دستگاه‌های بسیار کوچک استفاده می‌‌شود که عملاً به اندازه نوک مداد هستند بنابراین جای برش و وقتی روی پوست شما باقی نخواهد ماند.

-پس از اتمام جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک می‌توانید نتایج حاصل از لیپوماتیک را مشاهده کنبد. نتایج حاصل از درمان کاملا رضایت بخش  برای بیمار است.

-پس از آنکه چربی‌های ساق پا بر طرف شدند در صورتی که رژیم غذایی خود را رعایت کنید هرگز مجددا شاهد بازگشت چربی‌ها نخواهید بود زیرا نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی است.

لیپوساکشن  یک روش جراحی لاغری ساق پا

در حالی ‌که حجیم شدن ساق پا عمدتاً توسط عضلات ایجاد می‌شود، اما مواردی نیز وجود دارد که در آن به جای عضله از چربی اضافی در ساق پا ساخته می‌شود و ظاهری حجیم را ایجاد می‌کند. در این موارد، لیپوساکشن ممکن است یک گزینه عالی برای بیمارانی باشد که به دنبال ایجاد ظاهری لاغرتر و خوش‌فرم‌تر در ساق پای خود هستند.

در مورد لاغری ساق پا، لیپوساکشن باید گفت که این روش تا حد زیادی  تخصصی است. لیپوساکشن پا روشی است که به جراحان پلاستیک اجازه می‌دهد تا لایه‌های سرسخت چربی که از طریق رژیم غذایی و ورزش قابل مقابله نیستند، را حذف نمایند. این کار از طریق ذوب بدون درد چربی صورت می‌گیرد و بنابراین می‌تواند توسط ابزاری به نام کانولا ‌یک لوله مکش که چربی را از طریق یک برش کوچک سوراخ مانند حذف می‌کند برداشته شود.

چه کسانی باید از عمل جراحی لاغری ران استفاده کنند

به طور کلی عمل جراحی لاغری ران زمانی توصیه میشود که فرد نتواند با استفاده از روش های طبیعی به لاغری اندام مورد نظر دست پیدا کند.تا جایی که ممکن است افراد متقاضی این نوع جراحی  باید تلاش کند تا با استفاده از تغذیه ی مناسب و ورزش به اندام مطلوب خود دست پیدا کند.

جراحی لاغری ساق پا

اما در موارد زیادی راهی به جز عمل جراحی لاغری در  ران وجود ندارد و چربی ها بیش از حد در یک نقطه ای تجمع یافته اند که در این صورت باید از این روش جراحی استفاده کرد.در صورتی که فرد چاقی شدید در این ناحیه داشته باشد جراحی بهترین روشی خواهد بود که میتواند از آن استفاده کند. البته بعد از جراحی باید از رژیم غذایی مناسبی استفاده کند تا وضعیت جدید حفظ شود.

انواع مختلف روش‌های لیفت ران

یکی از روشهای لاغری ران لیفت ران از طریق ایجاد  تغییرات خارجی و تغییرات داخلی یا پیرامونی  ران ها است است. در هنگام استفاده از تغییرات خارجی که در اصطلاح به آن تغییرات جانبی نیز گفته می‌شود، لیفت ران به عنوان بخشی از فرآیند لیفت پایین تنه انجام می‌شود. لیفت ران از داخل که در اصطلاح به آن لیفت میانی ران نیز گفته می‌شود، اغلب به عنوان یک روش مجزا تحت عنوان جراحی لیفت میانی ران پس از جراحی شکم یا لیفت بالاتنه برای  بیماران انجام می‌شود.

در مواردی که ران فرد به شدت سنگین، بزرگ، افتاده، یا دارای پوست اضافی باشد، لازم است از هر دوی روش‌های لیپوساکشن و لیفت ران برای کاهش چربی های این ناحیه استفاده کرد. به این ترتیب با ترکیب کردن لیپوساکشن با آبدومینوپلاستی و لیفت باسن، امکان ایجاد تغییرات خوبی  در این ناحیه از بدن برای بیمار فراهم شده و در نتیجه این تغییرات بیمار می‌تواند کاهش زیاد در سایز لباس داشته و رضایت و اعتماد به نفس خود را به‌طور مشخص افزایش دهد.

افراد مناسب برای استفاده از جراحی لیفت ران

افراد مناسب برای  انجام جراحی لاغری در رانهای خود  افرادی  هستند که می خواهند در ناحیه از پا در  اندازه، شکل، و بالا کشیدن افتادگی ایجاد شده در ناحیه ران‌ها و باسن  تغییراتی ایجاد کنند و حاضرند به زیر تیغ  جراحی بروند. به این ترتیب افراد مناسب برای این درمان احتمالاً دارای شرایط زیر هستند:

-اندازه غیرعادی در باسن یا افتادگی ظاهری در این ناحیه داشته باشند.

اندازه یا ظاهر ناحیه ران‌ها نامطلوب باشد.

-اندازه یا شکل نامطلوب لگن و پهلوها

جراحی لاغری ساق پا ولیفت ران

-تغییرات ظاهری نامطلوب به خاطر بارداری در ناحیه رانها ایجاد شده باشد مثل شل شدن عضلات، کشیدگی آن‌ها و ول شدن پوست

-ایجاد پوست اضافی پس از جراحی چاقی

-ایجاد سلولیت در ناحیه باسن و ران‌ها

 

دلایل انجام جراحی لاغری ساق پا

مهم ترین عواملی که سبب انتخاب جراحی لاغری ساق پابرای افراد می شود شامل موارد زیر است:

  • بهتر شدن ظاهر پا و هماهنگی حجم آن با ران پا
  • افزایش اعتماد بنفس
  • اصلاح نقص های مادرزادی و بدشکلی پاها
  • خوش فرم شدن قسمت پایین پاها
  • ایجاد ظاهری متوازن تر

عوارض جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا به روش های مختلفی انجام می شود که شامل روش های پروتز و تزریق چربی و ایمپلنت می باشد. انتخاب هریک از روش های جراحی زیبایی ساق پا ممکن است با عوارض مختلف همراه باشد که به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

-عوارض جانبی ناشی از بیهوشی و یا عوارضی که به دلیل عفونت در بدن ایجاد می شود.

-در مورد عمل زیبایی که با پروتز در ساق پا انجام می گیرد ممکن است خونریزی یا جابجایی پروتز و یا ایجاد کپسول ضخیم دور پروتز دیده شود.

-در برخی موارد ممکن است خونریزی مشاهده گردد.

-احساس فشار و کبودی نیز ممکن است در ساق پا به دلیل انجام این نوع جراحی زیبایی مشاهده شود.

 

جراحی لاغری ساق پا

توصیه های پس ازجراحی لاغری ساق پا

بلافاصله پس از جراحی ران  متورم  و کبود خواهد بود.

۶- ـ ۳ هفته  پس از جراحی می بایست گن شلواری بپوشید.

از خیس شدن بخیه پیش از کشیدن نخ بخیه جلوگیری کنید.

نخ بخیه پس از ۳ ـ ۱ هفته کشیده می شود.

پس از کشیدن نخ بخیه می توانید با آب ولرم دوش بگیرید ولی از شنا کردن تا ۳ ماه پرهیز کنید.

حداقل ۲ هفته پس از جراحی در منزل استراحت کنید.

تا سه ماه پس از عمل خط بخیه سفت و قرمز خواهد بود.

 

 پس از جراحی لاغری ساق پا این نکات را جدی بگبرید

-پس از جراحی کمی  تورم  و کبود خواهد داشت.

۶– ـ ۳ هفته  پس از جراحی می بایست گن شلواری بپوشید.

-بخیه پیش از کشیدن نخ بخیه نباید خیس شود.

-نخ بخیه پس از ۳ ـ ۱ هفته کشیده می شود.

-پس از کشیدن نخ بخیه می توانید با آب ولرم دوش بگیرید ولی از شنا کردن تا ۳ ماه پرهیز کنید.

-حداقل ۲ هفته پس از جراحی در منزل استراحت کنید.

-تا سه ماه پس از عمل خط بخیه سفت و قرمز خواهد بود.

 

عوارض جراحی زیبایی ساق پا

جراحی زیبایی ساق پا با روش های مختلف برای فرد انجام می شود که شامل روش های پروتز و تزریق چربی و ایمپلنت است. انتخاب هریک از روش های جراحی زیبایی ساق پا ممکن است با عوارض مختلف همراه باشد که به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

-عوارض جانبی ناشی از بیهوشی و یا عوارضی که به دلیل عفونت در بدن ایجاد می شود.

-در مورد عمل زیبایی که با پروتز در ساق پا انجام می گیرد ممکن است خونریزی یا جابجایی پروتز و یا ایجاد کپسول ضخیم دور پروتز دیده شود.

-در برخی موارد ممکن است خونریزی مشاهده گردد.

-احساس فشار و کبودی نیز ممکن است در ساق پا به دلیل انجام این نوع جراحی زیبایی مشاهده شود.

 

 

هزینه جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا جزء عمل های جراحی ای به شمار می رود که بیمه های درمانی آن را تحت پوشش قرار نمی دهند به همین علت نباید روی این مورد حساب کرد. قیمت دقیق این جراحی بدون در نظر گرفتن شرایط بیمار قابل محاسبه نیست. علاوه بر این عواملی مانند محل کلینیک و تجربه ی متخصص هم می تواند تا حد زیادی روی قیمت تمام شده ی این عمل تاثیر گذار باشد به همین علت بهتر است برای محاسبه ی قیمت به متخصصان زیبایی مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =