جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم از جراحی های سریع برای لاغری است که امروزه افرادی زیادی به دنبال آن هستند .همان گونه که می دانید روش های بسیاری برای لاغری وجود دارد که شما با کمک از این روشها می توانید به تناسب اندام مناسیب برسید.

جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم یکی از بهترین روش های حذف چربی های نواحی شکم و پهلو است ، افرادی که شکمی بزرگی دارند واز چربی های اضافی شکم خود ناراحت هستند می توانند  که با داشتن رژیم غذایی و ورزش کردن  نمی توانند به وزن ایده ال برسند برای انجام جراحی شکم لاغری بسیارمناسب هستند.

جراحی لاغری شکم در سالهای اخیر با چندین روش انجام می شود یکی از روشهای جراحی لاغری شکم با ابدومینوپلاستی است با این روش شما می توانید  به راحتی چربی های شکم را از بین ببرید.البته با توجه به حجم چربی های بدن شما روش های گوناگونی  برای جراحی شکم وجود دارد.

شرایط انجام جراحی لاغری شکم

– کسانی که در ناحیه پایین یا میانی شکم دارای چربی اضافه  هستند

-کسانی که  چربی کل شکم آنها را  فرا گرفته است.

– افردی که چربی اضافه از شکم تا پشت ادامه یافته است.

جراحی لاغری شکم با روش ابدومینوپلاستی

جراحی لاغری شکم که به کمک ابدومینوپلاستی انجام می شود یکی از جراحی های زیبایی است که به تناسب اندام و کاهش وزن فرد کمک می کند. در این نوع  جراحی شکم برای لاغری برشی بر روی پوست شکم فرد می زنند و سپس اقدام به برداشتن چربی ها و پوست اضافی ناحیه شکم می کنند.

اقدامات لازم قبل از جراحی لاغری شکم

قبل جراحی لاغری شکم باید پزشک شما باید همه چیز بررسی کنند و مشکلات اولیه بدن بیمار رفع شود . گاهی ممکن است مشاوره‌های قبل از عمل  تا یک ماه هم برای بیمار  به طول انجامد تا شما آمادگی کامل برای انجام جراحی لاغری شکم بدست بیاورد.

به طور کلی باید گفت که در جراحی شکم لاغری هم ممکن است مانند هر روش جراحی دیگری احتمال بروز عارضه وجود داشته باشد اما باید این نکته را نیز بدانید که عوارض چاقی هم کمتر از عوارض جراحی شکم لاغری نیست.

جراحی لاغری شکم

کدام جراحی لاغری شکم برای من مناسب‌ است

برای اینکه بفهمیم کدام نوع جراحی شکم لاغری برای شما مناسب تر است به عوامل متعددی بستگی دارد. ازعواملی که می توان به نوع تغذیه و بیماری‌هایی که ممکن است فرد داشته باشد اشاره کرد. به عنوان مثال افرادی که ناراحتی معده دارند نمی توانند جراحی لاغری مانند  اسلیو انجام دهند یا افرادی که بیماری سرطان معده را در گذشته داشته اند، نباید جراحی بای‌ پس معده انجام دهند.

دلایل انجام جراحی شکم برای لاغری

-یکی ازدلایلی که افراد جراحی شکم برای لاغری انجام می دهند تجمع پوست اضافی در اطراف ناف است.

-دلیل دیگری که افراد جراحی لاغری شکم انجام می دهند عدم ایجاد تغییردر ظاهر شکم افراد با وجود انجام ورزش ها ورژیم های گوناگون است.

چه زمانی باید جراحی لاغری شکم انجام دهیم

شما می توانید در صورت داشتن این مشکلات جراحی شکم انجام دهید اگر به دلیل  برآمدگی شکم اعتماد به نفستان کاهش یافته است می توانند جراحی لاغری شکم را انجام دهند .

همچنین افرادی که به دلایل مختلف دچار تغییرات زیاد وزنی  شده اند مانند افرادی که بیش ازاندازه وزن کم کرده اند ویا به دلیل زایمان دچارافتادگی شکم شده اند می توانند جراحی شکم لاغری را انجام دهند

البته در صورتی که شما دچارافتادگی شدید شکم شده اید که با انجام فعالیت های ورزشی و یا رعایت رژیم غذایی مناسب نتوانستید آن را از بین ببرید باید با جراحی لاغری شکم به درمان آن بپردازید.

این نکته را بدانید که بیشتر افراد مراجعه کننده برای جراحی زیبایی شکم و پهلو خانم ها هستند، زیرا بیشتر خانم ها به دلیل انجام زایمان های متعدد در بیشتر مواقع زیبایی شکم خود را به هر دلیلی از دست می دهند پس می توان گفت که بارداری یکی از مهم ترین علل در تغییر حالت شکم زنان است و یکی از علل و عوامل افزایش چربی های دور شکم است.

اقدامات لازم قبل وبعد از جراحی لاغری شکم

قبل از جراحی باید  مصرف سیگار را به مدت سه هفته قطع کنید و در صورتی که از داروخاصی مصرف می کنید  به پزشک خود کوضوع را اطلاع دهید به عنوان مثال داروهای که خون شما را رقیق می کنند باید قبل از عمل قطع شوند بیمارن دیابتی به دلیل اینکه ریسک عفونت دارند باید پزشک خود را مطلع کنند این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود که مدت زمانی که عمل جراحی طول می کشد

بستگی به  حجم چربی اضافه بیمار و مهارت پزشک  شما تقریبا بین دو تا چهار ساعت تخلیه چربی طول می کشد و ممکن است شما یک روز در بیمارستان بمانید و تا یک هفته باید در منزل استراحت کنند و بعد از یک هفته می توانند به فعالیت های روزانه خودرا از سربگیرید بعد از ان تا مدتی باید از گن های مخصوص استفاده کنید در هفته اول راه رفتن برای بیمار الزامی می باشد و برای اینکه فرد دچار آمبولی عروقی  نشود و در طول این مدت باید مرتب ساق پاها ماساژ داده شود .

جراحی لاغری شکم

افراد مناسب جراحی لاغری شکم

در ابتدا باید گفت که  افرادی برای انجام این جراحی مناسب هستند که ازلحاظ  جسمی و روحی سلامت کامل داشته باشند.

– خانم هایی که زایمان های متعدد داشته اند.

-افرادی که از چربی های اضافی ناحیه شکم و پهلو ها  خود ناراحت هستند.

-افرادی که  می خواهند زیبایی و تناسب اندام خوبی داشته باشند.

-افرادی که روشهای زیادی را برای لاغری خود  امتحان کرده اندو به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند.

هزینه جراحی لاغری شکم وپهلو

هزینه جراحی شکم مانند هر جراحی دیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد جراح پلاستیک و زیبایی شما با توجه به میزان چربی که باید از بدن شما خارج کند دستمزد خود را تعیین می کند .

همچنین یک جراح شکم ماهر پس از معاینه بیمار هزینه جراحی شکم وپهلو رابا توجه به میزان چربی هایی شکم تعیین می کند باید بهترین روش جراحی را به شما پیشنهاد دهد.

اما شما باید علاوه بر مبلغی که جراح پلاستیک دریافت می کند ، هزینه های بیمارستان ودیگر موارد را نیز در هزینه جراحی شکم در نظر بگیرید.

جراحی لاغری شکم

دانستنی های قبل از جراحی لاغری برای شکم

 

-اگر قصد بارداری دارید بهتر است جراحی را به بعد زایمان خود موکول کنید.

-حتما یک ماه قبل از جراحی  سیگار را ترک کنید.

-محل اسکار جراحی لاغری معمولا  روی خط سزارین است و به مرور زمان کمرنگ می شود ولی توصیه می شود  که سه ماه بعد از جراحی محل اسکارلیزر نیز بشود تا اسکار به حداقل برسد

-بیمار قبل از اقدام برای هرجراحی ، باید از نظر شاخص توده بدنی بررسی شود  تا مشخص شود که فرد دچار چاقی مفرط است و واجد شرایط برای جراحی شکم است  و همه این موارد توسط جراح متخصص بررسی و انجام می شود

علل جراحی لاغری شکم

باید اشاره کرد که بسیاری از مبتلایان به چاقی به جای استفاده از رژیم های مناسب غذایی و انجام فعالیت های ورزشی به این نوع روش ها برای جراحی شکم برای لاغری  متوسل می شوند. عواملی مانند ژنتیک و محیط بر چاقی افراد تاثیر گذار است و معمولا این روند با الگوی غذایی نامناسب از قبیل پرخوری های زیاد زمینه بیشتر این معضل به ویژه چاقی در ناحیه شکم را به دنبال دارد.

 

عوارض جراحی لاغری شکم

قبل از جراحی شکم به این نکته توجه کنبد بیشتر افراد وبسیاری از مبتلایان به چاقی به جای استفاده از رژیم های درست ومناسب سیستم بدنی خود وانجام فعالیت های ورزشی به این نوع راهکار روی می آورند. عواملی مانند ژنتیک و محیط بر چاقی افراد موثر میباشد و معمولا این روند با الگوی غذایی نامناسب از قبیل پرخوری های زیاد زمینه بیشتر این معضل به ویژه چاقی در ناحیه شکم را به همراه خواهد داشت.

در مورد عوارض جراحی شکم باید گفت که عفونت، تجمع مایع، از دست دادن پوست، تورم و درد پا از جمله عوارض جراحی شکم برای لاغری بوده است  و بسیاری از متقاضیانی که برای انجام جراحی زیبایی شکم مراجعه می کنند در مورد عواقب و عوارض های آن آگاهی ندارند.

باید بدانید ورزش و انجام فعالیت های ورزشی بهترین روش برای انجام کاهش وزن و برطرف کردم مشکل چاقی است که باید بیش از روش های دیگر لاغری از جمله اعمال جراحی مورد توجه قرار گیرد.

جراحی لاغری شکم

جراحی لاغری شکم  برای چه سنی مناسب می باشد ؟

جراحی شکم عمل زیبایی است که نه تنها برای خانم ها بلکه آقایان هم برای از بین بردن  چربی های شکم خود به آن روی می آورند و محدودیت سنی برای انجام  جراحی شکم وجود ندارد . البته دراین جراحی فرد باید دارای سلامتی کامل باشد و البته این جراحی برای زنانی که قصد بارداری مجدد دارند زیاد توصیه نمی شود .

این عمل جراحی برای تمامی سنین می تواند انجام شود، اما بیشتر مراجعین ،زنانی اند که بارداری داشته اند و خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند. این جراحی باید در افرادی که دارای سلامتی کامل هستند انجام شود.افراد سیگاری دو هفته قبل از انجام جراحی شکم  باید سیگار خود را کنار گذاشته و بلافاصله پس از عمل نباید به کشیدن سیگار روی بیاورند. متخصص زیبایی به منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل تمام بیمارانی که قرار است تحت جراحی شکم قرار بگیرند، ارزیابی جامعی را بر روی آنها انجام می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 4 =