جراحی های صورت

جراحی های صورت

جراحی های صورت

جراحی های صورت از جمله جراحی هایی است که در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است ،. افتادگی و تغییر پوست صورت دلیلی بوده که اشخاص ممکن است برای عمل لیفتینگ به آن روی بیاورند . افتادگی و تغییر پوست به عوامل متفاوتی بستگی دارد از جمله :

جراحی های صورت

بالا رفتن سن

 

کاهش وزن

استفاده از سیگار

استفاده از الکل

برخورد مستقیم با نور آفتاب به مدت زیاد

موروثی

مشخصه ارتجاعی بودن پوست

 

ارتجاعی بودن پوست در زمان کودکی  زیاد بوده ، این ارتجاعی بودن به علت سطح وسیعی از چربی زیر پوست میباشد که این امر درباره کودکان چاق بیشتر صدق میکند. با بالا رفتن سن  در افراد به مرور در پوست یک حالت جمع شدگی به همراه چین و چروک ایجاد میشود که قابلیت ارتجاعی بودن پوست را کم میکند و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست میدهد . این روند بافت های اطراف چشم را و فک پایینی را شل کرده و چهره فرد اخمو به نظر میرسد .

جراحی ولیفت صورت

با انجام جراحی های صورت چهره فرد ۵ تا ۱۰ سال جوانتر خواهد شد . جراحی و  لیفت صورت و یا کشش پوست صورت معمولاً با سنین ۶۰-۴۰ سال انجام می‌شود . البته این عمل در سن های مختلف قابل انجام است ، در عمل لیفتینگ صورت چربی های اضافی برداشته می شود، عضلات زیرین سفت میشود و پوست صورت و گردن نیز به سمت عقب کشیده می شود  که تمامی این کارها نشانه های افزایش سن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 

جراحی های صورت مناسب چه افرادی است ؟

 

افرادی که در پوست صورت خود چین و چروک هایی دارند کاندید های مناسبی برای عمل لیفتینگ صورت محسوب می شوند . به طور کل جراحی های صورت مناسب افرادی است که در پوست خود

-چین عمیق از کناره بینی تا کنار دهان

-داشتن چربی اضافی در گردن ، شل بودن پوست ، وجود چین هایی در گردن

وجود چین های عمیق در گونه ها و مشخص بودن شلی پوست بر روری گونه

 

از مهم ترین نکات در جراحی صورت انتظارات غیر معقول بعد از جراحی های صورت  میباشد کسانی که گمان می کنند جراحی لیفت صورت می تواند افتادگی پلک آنها و یا افتادگی ابروی آنها را از بین ببرد بدانند جراحی های صورت  موجب برطرف کردن این نوع مسائل نمیشوند  و این گونه جراحی های صورت باید به طور جداگانه انجام بگیرد.

 

پس در ابتدا در رابطه با جراحی های صورت و نتایج آن اطلاعات لازم را به دست اوریدو سپس اقدام به عمل لیفت صورت کنید.

 

جراحی های صورت

جراحی های صورت چگونه انجام می شود

جراح وعمل لیفتینگ صورت به این صورت است که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی به همراه تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی قابل انجام است  این عمل در کلینیک های کوچک و یا در بیمارستان ها انجام می شود .

برش هایی که توسط جراح ایجاد می شود در داخل خطوط مو به وجود می آیند و قسمت های چروکیده و اضافی را از محل های رویش سست کرده و در نهایت آن را از محل گوش به عقب میکشند. برش ها معمولا در اطراف گوش به وجود می آیند. در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور زده و تا نزدیک خط مو در پشت گوش پیش میرود، ممکن است در زیر چانه برش کوچکی ایجاد شود که مشخصا دیده نخواهد شد .

این برش را میتوان به راحتی با آرایش و یا موها تا زمان التیام مخفی نگه داشت.

 

 

 

مراحل انجام جراحی های صورت

جراحی لیفت صورت دارای مراحل مختلفی است که اگر تمام این مراحل به خوبی انجام گیرد  نتیجه جراحی لیفت صورت برای فرد موفقیت آمیز خواهد بود. از جمله وظایفی که به عهده متقاضی بعد از جراحی های صورت است رعایت کردن مراقبت های بعد از آن است و همچنین انجام مراقبت هایی که می تواند روند بهبودی شما را تند تر کند.

 

در مرحله اول لیفت صورت  پزشک با بی هوشی  و یا با استفاده از بی حسی در ناحبه مورد نظر ایجاد می کند  در این مرحله متخصص بیهوشی با تزریق داروهای آرام بخش شما را برای عمل لیفت صورت آماده می کند و بعد از اینکه شما به خواب رفتید شروع به انجام جراحی خواهد کرد. .

بعد از جراحی های صورت به این نکات دقت کنید

 

درهنگام خواب جهت کاهش تورم و کبودی ، سر خود را بالا نگه دارید .فعالیت های خود را تا چند روز محدود کرده و استراحت کنید.

در این دوران از بروز سرما خوردگی به طور جدی خود داری کنید و در صورت وقوع سعی کنید بیماری خود را درمان کنید.کمپرس سرد بر روی محل مورد نظر باعث کاهش تورم و خون ریزی می شود .

 

جراحی های صورت

 

از مصرف سیگار و داروهای ضدالتهاب تا مدتی دوری کنید .شخص در روزهای اول بعد از جراحی های صورت  ، باید از خم شدن یا بلند کردن اجسام ، زور زدن، ، شنا کردن، ارتباط جنسی و هرنوع فعالیتی که احتمال دارد فشار خونتان را بالا ببرد، پرهیز کنید.

مزیت انجام جراحی های صورت

 

جراحی و لیفت صورت با کشیدن پوست صورت جوانی را به صورت فرد باز می گرداند   به عبارت دیگر با انجام این عمل جوانی از دست رفته شخص به او باز خواهد گشت.

از مزایای جراحی  صورت  میتوان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

-از بین رفتن چین و چروک های اطراف دهان .در صورتی که پوست صورت کشیده شود فک به سمت بالا کشیده میشود.

-لیفتینگ صورت پوست شل گردن را محکم و سفت میکند و با برداشتن چربی گردن و زیر چانه به این امر نیز کمک میکند.

-با کشیدگی پوست دیگر مانند قبل شل و  افتاده نمیباشد و محکم و جوان تر به نظر می آید.

 

جراحی های صورت

 

نتایج حاصل از جراحی های صورت

جراحی و لیفت صورت برای افراد مختلف نتایج مختلفی نیز در  بر دارد  و دلیل آن عوامل فردی می باشد که در هر شخص متفاوت بوده و در نتیجه عمل بسیار موثر برای فرد به همراه دارد  . به طور مثال نتیجه عمل در یک شرایط مشخصا قابل مشاهده میباشد  و در شرایط دیگر میتواند غیر واضح باشد و این موضوع بستگی به چهره فرد قبل از عمل و اهدافی باشد که جراح برای وی مناسب دیده است. برای اینکه نتایج بعد از جراحی زیبایی صورت قابل مشاهده باشد فرد باید حداقل چنیدن ماه صبور باشد و سپس نتیجه قابل دیدن است.ناگفته نماند که نتیجه عمل لیفتینگ صورت بعد از ۱۰ سال با بالا رفتن سن باید مججدا تکرار شود .

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

۱-در این عمل می‌توان پلک‌های فوقانی و تحتانی را به طور مجزا یا همزمان مورد عمل قرار داد.

۲-برای پلک های پف آلود یا برجسته یا پلک‌هایی که افتادگی و پوست اضافی دارند.

۳-با این عمل سیاهی دور چشم‌ها و نیز تورم پلک‌هایی که به دلیل بیماری‌های متابولیکی ایجاد شده، برطرف نمی‌شود (مثل تورم پلک ناشی از پرکاری تیروئید).

۴-از طریق عمل پلک بالا می توان عضلات اخم را قطع کرد و نیز ابرو را تا حدی بالا برد.

 

کشیدن صورت یا لیفتینگ

۱-این جراحی برای از بین بردن چروک‌هایی با عمق متوسط و عمیق و همچنین افتادگی پوست مناسب‌تر است.

۲-چین وچروک‌های سطحی پوست کمتر می‌شود.

۳-سن مناسب بین ۴۰ تا ۶۵ سالگی است.

۴-روش‌های متعددی دارد که هرکدام در موارد خاص خودش کاربرد دارد.

۵-مناسب برای صورت‌هایی با ساختار استخوانی خوب که فقط نسج نرم صورت خود را ول کرده‌اند و در ضمن چروک‌های ریز فراوان ندارند.

 

 

جراحی های صورت

تزریق ژل و چربی

۱-از بین بردن جای زخم‌های عمیق و گودافتاده.

۲-برای برجسته و کلفت کردن لب و از بین بردن چروک‌های سطحی و خط خنده البته موقتی است.

۳-ماندگاری چربی تزریق‌شده وابسته به تکنیک تزریق و همچنین ناحیه گیرنده از چند ماه تا چندسال متغیر است.

 

جراحی لیفت گردن

 

بافت سست شده و افتاده ی گردن نتیجه ی ضعیف شدن ماهیچه های گردن است. با جراحی لیفت گردن یا جراحی غبغب می توان پوست و بافت شل شده ی زیر گلو را که اثر افزایش سن فرم خود را از دست داده است احیا کرد.

یک جراح می تواند این مشکلات را به وسیله ی تعدیل و حذف ماهیچه های گردن و خارج کردن چربی ها برطرف کند. لیفت گردن معمولا همراه با لیفت صورت انجام می شود. مانند سایر جراحی ها احتمال خیلی کمی برای عفونت وجود دارد که با دارو می توان جلوگیری کرد. دوران نقاهت نیز حدودا دو هفته طول می کشد.

 

 

سن مناسب برای جراحی صورت

این جراحی هیچ محدودیت سنی ندارد  و به‌ظاهر بیمار قبل از عمل بستگی دارد نتیجه این نوع جراحی  می‌تواند خیلی ظریف یا خیلی زیاد که به چشم آید باشد .

 

جراحی های لیفت صورت

 

آیا اثر برشهای جراحی لیفت صورت بعد از عمل قابل رؤیت می باشد؟

ازآنجایی‌که این برش‌ها دقیقاً در حاشیه چین‌های طبیعی صورت ایجاد میگردد می‌تواند توسط متخصص در خط رویش موها پنهان گردد.

میزان دوام جراحی صورت

در رابطه با میزان دوام جراحی  استثناهایی وجود دارد و ممکن است
در برخی بیماران سرعت تغییرات سنی نسبت به دیگران بیشتر باشد و
در زمان کمتر از ۵ سال نیاز به عمل مجدد داشته باشند . ممکن است گاهی هم بیمار هرگز به عمل مجدد جراحی  نیازی نداشته باشد.

 

 

پروتز گونه

معمولا پروتزگونه برای افرادی استفاده می شود که گونه های فرو رفته ای دارند یا خطوط گونه ی آن ها نا مشخص است. افرادی که گونه هایشان ساختار ضعیفی دارد یا صورت باریک و تختی دارند یا آنهایی که خطوط گونه ی خود را در اثر افزایش سن از دست داده اند می توانند از فوایدی پروتز گونه برای زیبایی بیشتر خود بهره مند شوند.

سادگی جراحی پروتز گونه و هزینه ی به نسبت پایین آن باعث شده است که این جراحی یکی از پرطرفدارترین جراحی ها در بین جراحی های زیبایی صورت محسوب شود.

 

 

 

پروتز چانه

جراحی چانه یا پروتز چانه یروشی برای بهبود دادن حاشیه های صورت و ایجاد یک نیمرخ زیبا تر استفاده می شود. جراحی چانه یا پروتز چانه یک جراحی ساده محسوب می شود که برای تغییر ساختار زیرین صورت و ایجاد تعادل برای اجزای صورت از ایمپلنت استفاده می کند. این جراحی گاهی اوقات با جراحی زیبایی بینی ترکیب می شود تا بتواند نیمرخ زیباتر و متعادل تر را برای بیمار ایجاد کند. روش های جایگزین دیگری که می تواند بجای ایمپلنت استفاده شود یا همراه با ایمپلنت انجام شود عبارتند از : فیلر های تزریقی و جراحی فک

 

محل انجام جراحی صورت

جراحی های زیبایی صورت  را هم در بیمارستان و هم در کلینیک ها می توان انجام داد . ممکن است مدت بستری بیمار هم  از چند ساعت تا یک‌شب طول بکشد که با توجه به شرایط بیمار و نظر پزشک انجام می‌گیرد و پذیرش در بیمارستان یا کلینیک هم صبح روز جراحی می‌باشد.

همه اقدامات پزشکی پیش  از عمل همچون آزمایش‌ها، رادیوگرافی‌ها، نوار قلب و دیگر موارد باید یک هفته قبل از عمل انجام شوند.

 

 

جراح پلاستیک خوب درصورت

جراحی زیبایی صورت به صورت طبیعی کار راحتی  نیست، بسیاری از متخصصین در جلسات اول وعده جراحی طبیعی به بیماران خود می‌دهند و پس از جراحی و ماه‌ها بعد متقاضیان با نارضایتی به مطب متخصص مراجعه کرده و احتمال دارد چندین عمل برای بهبود وضعیت بینی متقاضیان  در جهت طبیعی شدن انجام گیرد.

بنابراین در هنگام انجام جراحیصورت به این  نکته توجه داشته باشید  که جراح پلاستیک خوب در صورت از چه میزان تجربه و سوابق کاری در جراحی‌های زیبایی صوت برخوردار است و جراح پلاستیک خوب درصورت می‌تواند کمک بسیاری را به مراجعه‌کنندگان نماید. بررسی نمونه کارهای انجام‌شده چه به‌شکل  حضوری و یا غیرحضوری می‌تواند شمارا در انتخاب جراح پلاستیک خوب درصورت کمک کند.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =