جراحی های صورت

جراحی های صورت

جراحی های صورت

جراحی های صورت از جمله جراحی هایی است که در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است ،. افتادگی و تغییر پوست صورت دلیلی بوده که اشخاص ممکن است برای عمل لیفتینگ به آن روی بیاورند . افتادگی و تغییر پوست به عوامل متفاوتی بستگی دارد از جمله :

جراحی های صورت

بالا رفتن سن

 

کاهش وزن

استفاده از سیگار

استفاده از الکل

برخورد مستقیم با نور آفتاب به مدت زیاد

موروثی

مشخصه ارتجاعی بودن پوست

 

ارتجاعی بودن پوست در زمان کودکی  زیاد بوده ، این ارتجاعی بودن به علت سطح وسیعی از چربی زیر پوست میباشد که این امر درباره کودکان چاق بیشتر صدق میکند. با بالا رفتن سن  در افراد به مرور در پوست یک حالت جمع شدگی به همراه چین و چروک ایجاد میشود که قابلیت ارتجاعی بودن پوست را کم میکند و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست میدهد . این روند بافت های اطراف چشم را و فک پایینی را شل کرده و چهره فرد اخمو به نظر میرسد .

جراحی ولیفت صورت

با انجام جراحی های صورت چهره فرد ۵ تا ۱۰ سال جوانتر خواهد شد . جراحی و  لیفت صورت و یا کشش پوست صورت معمولاً با سنین ۶۰-۴۰ سال انجام می‌شود . البته این عمل در سن های مختلف قابل انجام است ، در عمل لیفتینگ صورت چربی های اضافی برداشته می شود، عضلات زیرین سفت میشود و پوست صورت و گردن نیز به سمت عقب کشیده می شود  که تمامی این کارها نشانه های افزایش سن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 

جراحی های صورت مناسب چه افرادی است ؟

 

افرادی که در پوست صورت خود چین و چروک هایی دارند کاندید های مناسبی برای عمل لیفتینگ صورت محسوب می شوند . به طور کل جراحی های صورت مناسب افرادی است که در پوست خود

-چین عمیق از کناره بینی تا کنار دهان

-داشتن چربی اضافی در گردن ، شل بودن پوست ، وجود چین هایی در گردن

وجود چین های عمیق در گونه ها و مشخص بودن شلی پوست بر روری گونه

 

از مهم ترین نکات در جراحی صورت انتظارات غیر معقول بعد از جراحی های صورت  میباشد کسانی که گمان می کنند جراحی لیفت صورت می تواند افتادگی پلک آنها و یا افتادگی ابروی آنها را از بین ببرد بدانند جراحی های صورت  موجب برطرف کردن این نوع مسائل نمیشوند  و این گونه جراحی های صورت باید به طور جداگانه انجام بگیرد.

 

پس در ابتدا در رابطه با جراحی های صورت و نتایج آن اطلاعات لازم را به دست اوریدو سپس اقدام به عمل لیفت صورت کنید.

 

جراحی های صورت

جراحی های صورت چگونه انجام می شود

جراح وعمل لیفتینگ صورت به این صورت است که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی به همراه تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی قابل انجام است  این عمل در کلینیک های کوچک و یا در بیمارستان ها انجام می شود .

برش هایی که توسط جراح ایجاد می شود در داخل خطوط مو به وجود می آیند و قسمت های چروکیده و اضافی را از محل های رویش سست کرده و در نهایت آن را از محل گوش به عقب میکشند. برش ها معمولا در اطراف گوش به وجود می آیند. در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور زده و تا نزدیک خط مو در پشت گوش پیش میرود، ممکن است در زیر چانه برش کوچکی ایجاد شود که مشخصا دیده نخواهد شد .

این برش را میتوان به راحتی با آرایش و یا موها تا زمان التیام مخفی نگه داشت.

 

 

 

مراحل انجام جراحی های صورت

جراحی لیفت صورت دارای مراحل مختلفی است که اگر تمام این مراحل به خوبی انجام گیرد  نتیجه جراحی لیفت صورت برای فرد موفقیت آمیز خواهد بود. از جمله وظایفی که به عهده متقاضی بعد از جراحی های صورت است رعایت کردن مراقبت های بعد از آن است و همچنین انجام مراقبت هایی که می تواند روند بهبودی شما را تند تر کند.

 

در مرحله اول لیفت صورت  پزشک با بی هوشی  و یا با استفاده از بی حسی در ناحبه مورد نظر ایجاد می کند  در این مرحله متخصص بیهوشی با تزریق داروهای آرام بخش شما را برای عمل لیفت صورت آماده می کند و بعد از اینکه شما به خواب رفتید شروع به انجام جراحی خواهد کرد. .

بعد از جراحی های صورت به این نکات دقت کنید

 

درهنگام خواب جهت کاهش تورم و کبودی ، سر خود را بالا نگه دارید .فعالیت های خود را تا چند روز محدود کرده و استراحت کنید.

در این دوران از بروز سرما خوردگی به طور جدی خود داری کنید و در صورت وقوع سعی کنید بیماری خود را درمان کنید.کمپرس سرد بر روی محل مورد نظر باعث کاهش تورم و خون ریزی می شود .

 

جراحی های صورت

 

از مصرف سیگار و داروهای ضدالتهاب تا مدتی دوری کنید .شخص در روزهای اول بعد از جراحی های صورت  ، باید از خم شدن یا بلند کردن اجسام ، زور زدن، ، شنا کردن، ارتباط جنسی و هرنوع فعالیتی که احتمال دارد فشار خونتان را بالا ببرد، پرهیز کنید.

مزیت انجام جراحی های صورت

 

جراحی و لیفت صورت با کشیدن پوست صورت جوانی را به صورت فرد باز می گرداند   به عبارت دیگر با انجام این عمل جوانی از دست رفته شخص به او باز خواهد گشت.

از مزایای جراحی  صورت  میتوان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

-از بین رفتن چین و چروک های اطراف دهان .در صورتی که پوست صورت کشیده شود فک به سمت بالا کشیده میشود.

-لیفتینگ صورت پوست شل گردن را محکم و سفت میکند و با برداشتن چربی گردن و زیر چانه به این امر نیز کمک میکند.

-با کشیدگی پوست دیگر مانند قبل شل و  افتاده نمیباشد و محکم و جوان تر به نظر می آید.

 

جراحی های صورت

 

نتایج حاصل از جراحی های صورت

جراحی و لیفت صورت برای افراد مختلف نتایج مختلفی نیز در  بر دارد  و دلیل آن عوامل فردی می باشد که در هر شخص متفاوت بوده و در نتیجه عمل بسیار موثر برای فرد به همراه دارد  . به طور مثال نتیجه عمل در یک شرایط مشخصا قابل مشاهده میباشد  و در شرایط دیگر میتواند غیر واضح باشد و این موضوع بستگی به چهره فرد قبل از عمل و اهدافی باشد که جراح برای وی مناسب دیده است. برای اینکه نتایج بعد از جراحی زیبایی صورت قابل مشاهده باشد فرد باید حداقل چنیدن ماه صبور باشد و سپس نتیجه قابل دیدن است.ناگفته نماند که نتیجه عمل لیفتینگ صورت بعد از ۱۰ سال با بالا رفتن سن باید مججدا تکرار شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 15 =