جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک زیبایی

جراحی پلک زیبایی

جراحی پلک زیبایی جراحی است  که در آن چربی اضافی برداشته و بافت نگهدارنده پلک پایین کشیده و سفت خواهد شد . جراحی پلک زیبایی پف پلک را به کمترین مقدار خود میرساند و حالت خستگی و خمودگی را از چهره فرد دور میکند . جراحی پف پایین چشم برای آقایان نیز به اندازه بانوان محبوب بوده و کاربرد دارد . هوشیارتر و جوان‌تر کردن چهره یکی از دلایل اصلی جراحی پلک زیبایی میباشد .

 

جراحی زیبایی پلک

 

جراحی پلک زیبایی  را میتوان به صورت همزمان با جراحی های دیگر انجام داد ، چشم‌ها را زیباتر و جوان‌تر می‌کند. متخصصین  زیبایی چشم در معاینه مخصوص بلفاروپلاستی را در جلسه مشاوره انجام می‌دهند. هدف از این معاینه دسته بندی کردن درست ویژگی‌های منحصر به فرد هر بیمار بر اساس سن، جنسیت، نژاد و وضعیت پوستمیباشد .

اکثر افرادی که از پف زیر چشم شکایت دارند، متوجه این شده اند پف زیر چشم آنها در صبح ها بیشتر از مواقع دیگر است . چشم به این دلیل صبح‌ها پف بیشتری دارد، که چربی کاسه چشم شامل آب میباشد و پف پس از خواب طولانی شبانه به بیشترین حد خود می‌رسد. اما در طول روز جاذبه زمین مقداری از آن جذب میشود . بافت ظریف چشم به مرور شل و شل‌تر می‌شود و پف زیر چشم کاملا مشخص خواهدشد. افزایش حجم مایع در اثر آلرژی و خواب بافت پلک را شل‌تر می‌کند و موجب خسته به نظر رسیدن آن میشود.

چشم‌های پف کرده

پف چشم غالباً با با آلرژی و خستگی اشتباه گرفته میشود . پف زیر چشم که ارتباطی به خواب یا آلرژی نداشته باشد، پی‌آمد افتادگی چربی پلک پایین یا همان چربی اربیتال میباشد . همان‌طور که گفتیم چشم در فضایی به نام اربیت قرار دارد و این فضا دارای چربی است . برای رفع پف زیر چشم و جوان کردن آن باید چربی آن قسمت برداشته شود و جابه جا و یا فرم دهی شود .

شل شدن پوست

بسیاری از افراد نگران این هستند که نکند بعد از جراحی پلک زیبایی  و از بین بردن چربی پلک انها شل و افتاده شوند . مشکل شل شدن پوست را نیز می‌توان با توجه به حمایتی که از پلک پایین به عمل می‌آید، همزمان با برداشتن چربی رفع نمود. پوست نگهدارنده کیسه چربی و پف زیرچشم پس از جراحی زیبایی پلک چشم   با دستکاری عضله حلقوی چشم کشیده می‌شود. عضله حلقوی چشم مثل یکی کمربند عمل میکندو پوست شل را میکشد .

حمایت از پلک پایین در جراحی پلک زیبایی

افراد معمولا به علت بیماری های تشخیص داده نشده مربوط به حمایت از پلک پایین به جراح اکولوپلاست روی می اورند . برای این که سطح نگهداری از پلک پایین بیشتر شود ، تکنیک‌های مختلفی به کار برده می‌شود.همچنین ساختارهای نگهدارنده پلک به گونه‌ای شکل داده می‌شود که چشم‌ها بزرگ‌تر و هوشیارتر به نظر آیند.

 

 

جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک زیبایی چیست؟

برای از بین بردن پف چشم ، شلی و افتادگی پوست پلک پایین عملی جراحی به نام بلفاروپلاستی انجام می‌شود. راه های مختلفی برای جوان سازی و زیبایی چشم وجود دارد ، اما روش کلی این است که جراح چربی، پوست اضافی و عضله افتاده را برمی‌دارد یا چربی را فرم دهی کند  و به نحو مناسب توزیع می‌کند. زمان جراحی زیبایی پلک چشم   بسته به نوع جراحی دارد .

متقاضی درمان جراحی پلک زیبایی

کاندیدای جراحی زیبایی پلک پایین فردی است که

بعد از خواب طولانی همچنام خسته به نظر آیند .
چشم‌هایش ر ول روز همواره پف کرده باشد .
پوست اضافه ای در دور چشم شان داشته باشند
متوجه می‌شود آرایش چشم به دلیل پف‌آلود بودن چشم سخت تر شده
خانواده و دوستانش مدام از او می‌پرسند که چرا ظاهری خشته دارد و به حد کافی نخوابیده است
برخی عارضه ها  مشکلات تیروئید (برای مثال کم‌کاری تیروئید و بیماری گریوز یا تیروئید چشمی) خشکی چشم یا کم بودن اشک چشم، فشار خون بالا یا دیگر مشکلات دستگاه گردش خون، بیماری قلبی ـ عروقی و دیابت احتمال بروز عوارض جراحی زیبایی پلک چشم   را بیشتر میکند .

در بلفارو پلاستی پلک تحتانی اگر فرد دارای بیمار دیابتی باشد و با  بیماری تیروئید باشد انجام جراحی پلک زیبایی  با کنترل بیماری و تحت نظارت فوق تخصص اکولوپلاستیک میتواند انجام شود .

 

علایم پف زیر چشم یا پف پلک پایین

بیشترین علامت مربوط به زیبایی چشم و پلک میباشد. ایجا ظاهری خشته و غمگین از بیشترین شکایات شکایان مردم میباشد. گاهی شلی پلک پایین همراه با پف زیر چشم عملکرد خوب پمپ اشکی را دچار مشکل میسازد که سبب اشک ریزش میشود.

 

جراحی پلک زیبایی

جراحی زیبایی پلک پایین

جراحی زیبایی پلک پایین  به منظور بهبود پف پلک پایین در داخل چشم صورت میگیرد و هیچ برشی را به همراه ندارد . گاهی در حین جراحی زیبایی پلک پایین  نیاز به صافتر کردن محدود پوست پلک است تا از چین و چروک هایی که دارد کاسته شود . در اکثر افراد بالای ۴۵ سال نیاز به کشیدگی زاویه چشم به منظور تقویت پمپ اشکی میباشد . جراحی پلک میتواند عوارضاتی داشته باشد که از جمله آن  گرد شدن چشم , برگشتگی پلک به بیرون و نمایان شدن سفیدی زیر چشم است. در صورت چین و چروک زیر چشم , بعد از جراحی نیاز به تزریق بوتاکس میباشد . هزینه جراحی زیبایی پلک پایین و تعیین نوع جراحی  (هزینه بلفاروپلاستی) پس از معاینه توسط جراح پلک اعلام خواهد شد .

 

مزایای جراحی پلک زیبایی

حفظ چشم های زیبا و جوان

با جراحی زیبایی پلک پایین شما می توانید چربی های اضافه که در پلک بالا و پایین چشم شما وجود دارد را از بین برده  و از این طریق چشم های خود را چند دهه جوان تر کنید.

داشتن چشم سالم

اگر پلک پایینی با بالایی شما پف کند، چشم های شما را نامتقارن جلوه می دهد. علاوه در برخی موارد فرد را خواب آلود جلوه می دهد. به مرور زمان نیز در بینایی شما مشکل ایجاد می کند. جراحی زیبایی پلک می تواند به شما کمک کند.

 

مزیت جراحی پلک زیبایی

داشتن پوستی یکنواخت

چین و چروک های دور چشم با گذشت زمان زیادتر میشنود . این چین و چروک ها شما را خسته و پیر تر از حد معمول جلوه می دهند. با استفاده از جراحی زیبایی پلک شما میتوانید چشمانی زیبایی داشته باشید و می توانید از داشتن یک پوست یکنواخت و صاف لذت ببرید.

بهبود بینایی

هنگامی که پلک ها بیش ار حد افتاده باشد باز ماندم چشم را دچار مشکل میکند  و این پوست ضعیف شده می تواند در بینایی شما را کاملا مختل کند. علاوه بر این، سردردهایی مممکن است از این بایت داشته باشید چرا که به اعصاب بدن فشار زیادی می آید تا بتوانید به وضوح دید داشته باشید.

 

جراحی پلک زیبایی

توصیه می‌شود موارد زیر برای احتیاط بیشتر انجام دهید

  • پلک‌های خود را به آرامی پاک نمایید و از قطره های تجویز شده استفاده نمایید
  • از آوردن فشار، بلند کردن وسایل سنگین و شنا کردن تا یک هفته بعد از جراحی پلک  پرهیز نمایید
  • از فعالیت‌های شدید و با حرارت نظیر ایروبیک و دویدن تا یک هفته بعد از جراحی پلک پرهیز نمایید
  • از کشیدن سیگار خودداری نمایید
  • از مالیدن چشم‌ها خودداری نمایید
  • اگر از لنز‌های طبی استفاده‌ می‌نمایید، برای مدت دو هفته پس از جراحی آنها را کنار بگذارید
  • از عینک‌های آفتابی به منظور جلوگیری از برخورد نور مستقیم خورشید به پلک‌هایتان بهره ببرید
  • برای کاهش کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید

نتایج عمل جراحی پلک

بلفاروپلاستی می تواند با درمان پف زیر چشم ظاهر سر زنده تر، جوان تر و جذاب تر برای صورت بیمار ایجاد کند. با توجه به اینکه فرآیند درمان بیمار در این شرایط تدریجی است،

لازم است بیمار برای چند هفته برای ایجاد یک تصویر دقیق از نتایج کلی درمان منتظر بماند. در این حالت برش های ایجاد شده بر روی پوست با گذشت چند ماه به تدریج محو شده و پس از این زمان به ندرت توجه سایرین را به خود جلب خواهد کرد

 

دوام و ماندگاری نتایج این روش درمانی

نتایج عمل جراحی پلک چشم با دوام و ماندگار است، اما این نتایج ممکن تحت تاثیر فاکتورهای ارثی و سبک زندگی فرد قرار گیرد. خارج کردن چربی اضافی از ناحیه پلک که معمولاً باعث پف زیر چشم و تشکیل برآمدگی در زیر چشم ها می شود، نتایج دائمی برای بیمار به همراه داشته و معمولاً این مشکل دیگر برای بیمار ایجاد نمی شود.

به هر حال، پوست با توجه به فرآیند افزایش سن قدرت خود را به تدریج از دست داده و شل می گردد. به این ترتیب چنین و چروک های ریز در ناحیه پلک ممکن است در همان نقاط قبلی مجدداً ایجاد شود.

 

 

جراحی پلک زیبایی

گاهی اوقات ضعیف شدن ساختار پوست در ناحیه پیشانی باعث افتادگی بیشتر ابروها شده و می تواند علائمی شبیه به بازگشت افتادگی پلک داشته باشد. در صورت مواجه شدن با این شرایط، انجام عمل جراحی لیفت پیشانی یا عمل جراحی ثانویه پلک ممکن است برای بیمار لازم و ضروری باشد.

عده ای از افراد امروزه این عمل را برای درشت تر دیده شدن چشمان خود انجام می دهند و معتقد هستند که با برداشتن بخشی از پوست روی پلک و کشیده شدن آن بر زیبایی آنها افزوده می شود و چشمانی درشت و گیرا خواهند داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =