جراحی پهلو و شکم

جراحی پهلو وشکم

جراحی پهلو وشکم

جراحی پهلو وشکم از جراحی زیبایی برای لاغری شکم وپهلو می باشد. امروزه برخی از خانم ها و اقایانی که چربی اضافی شکم و پهلو دارند و قادر به رژیم گرفتن و یا ورزش نیستند به جراحی زیبایی پهلو و شکم روی می آورند

جراحی پهلو و شکم

علاوه بر راه‌ های تهاجمی و جراحی‌های سنگین زیبایی برای از بین بردن و حذف چربی اضافی ناحیه‌ی شکم راه‌های دیگر کم‌ تهاجمی‌تری به کار گرفته شده است که می‌تواند با آسیب بافتی و عوارض و خطرات کمتر نتایج مطلوبی را بر جای گذارد. هر یک از این روش‌های کم‌ تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو دارای معایب و مزایایی هستند که باعث قوت یا ضعف آن‌ها نسبت به هم می‌شود.

روش‌های کم‌تهاجمی جراحی پهلو وشکم

به غیر از روشهای تهاجمی مانند  جراحی پهلو  روشهای دیگری نیز وجود دارد که روشهای کم تهاجمی تر برای جراحی پهلو وشکم است در اینجا به برخی از این جراحی ها اشاره شده است

-جراحی پهلو وشکم با  لیپوساکشن

لیپوساکشن از روش لاغری برای  جراحی پهلو وشکم است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی و بهبود خطوط بدن  باعث تغییر شکل در مناطق خاصی از بدن و افزایش رضایت فرد ازتناسب اندام خود می‌شود. لیپوساکشن با جراحی شکم   به کمک یک لوله کوچک از جنس استیل به نام کانول انجام می‌شود.

کانولا به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده و از طریق یک برش کوچک وارد پوست می‌شود. حذف چربی انجام شده است به عنوان کانول مکش تونل کوچک از طریق لایه های چرب ایجاد می‌کند. لیپوساکشن را می توان در هر دو جنس مردان و زنان انجام داد.

قبل از جراحی لیپوساکشن این نکات را رعایت کنید

جراح برای آمادگی بیمار برای انجام جراحی پهلو  اقداماتی انجام می‌دهد که بیشترشامل:

-ارزیابی وضعیت سلامت عمومی فرد از مهمترین نکاتی است که بایر توسط جراح مورد بررسی قرار بگیرد

جراحی پهلو وشکم

-در جلسه مشاوره باید اطلاعات کامل در مورد روش‌های لیپوساکشن به فرد بدهد.

– در مورد نتایج احتمالی لیپوساکشن و خطرات یا عوارض بالقوه احتمالی آن به بیمار توضیحاتی داده می شود.

-مصرف برخی از داروها و تنظیم یا جایگزینی داروهای مصرفی فعلی اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی افزایش‌دهنده خونریزی و رقیق کننده خون.

اقدامات لازم پس ازجراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن

در طول مدت بهبودی لیپوساکشن باید شکم و پهلو خود را با یک لباس فشرده مانند گن یا باند الاستیک ببنیدید تا روند درمان تسریع پیدا کند.بستن گن به شما در کنترل تورم و فشرده‌سازی پوست در محل خطوط جدید بدن کمک می‌کند.

نحوه‌ی جراحی پهلو وشکم لیپوساکشن

به طور کلی روش جراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن  با بیهوشی همراه است داروهایی برای راحتی فرد در طول لیپوساکشن تجویز می‌شود. انتخاب نوع داروی بی‌حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی یا بی‌هوشی عمومی به شرایط جسمی فرد و حجم چربی‌ها و مدت زمان جراحی بستگی دارد که متخصص بیهوشی درباره‌ی آن تصمیم می‌گیرد.

بعد از بیهوشی برش های  کوچک در بدن فرد ایجاد می شود.. سپس یک لوله توخالی نازک، یا کانول از طریق برش‌ها برای نرم کردن چربی اضافی با استفاده از یک حرکت جلو و عقب کنترل شده وارد می‌شود. سپس چربی اضافی با یک مکنده یا سرنگ متصل به کانول ساکشن و آسپیره می‌شود.برش‌های ایجاد شده با نخ بخیه بسته می‌شود و سپس پانسمان می‌گردد.

هزینه  جراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن

هزینه جراحی پهلو می‌تواند به طور گسترده‌ای برای افراد  متفاوت باشد. متوسط هزینه مربوط به آن به بی‌هوشی، تجهیزات اتاق عمل و سایر هزینه‌های مرتبط مانند آزمایش‌های پزشکی، لباس عمل و بعد از عمل و نسخه دارویی مربوط می‌شود. هزینه‌ دستمزد جراحان با توجه به میزان تبحر و سابقه و همچنین مکان جغرافیایی مرکز درمانی می‌تواند متغیر باشد.

هزینه‌‌ی لیپوساکشن معمولا تحت  پوشش بیمه قرار نمی گیرد  اما بهتر است قبل از پرداخت آن با مؤسسه بیمه خود مشورت کنید. باید در نظر داشت مهم‌ترین مسئله انتخاب جراح متبحر بدون در نظر گرفتن دستمزد سنگین احتمالی اوست، زیرا عوارض بی‌کفایتی و خطای انسانی جراح می‌توانند چندین برابر هزینه اضافی به وجود آورد و همچنین سلامت فرد را به خطر اندازد.

جراحی پهلو وشکم

جراحی پهلو شکم به روش لیپولیز

در این روش به کمک  لیزر چربی‌های ناخواسته و اضافی را ذوب نموده و علاوه بر مکش چربی‌های با دستگاه مکنده این اجازه را به بدن می‌دهد تا چربی تجزیه شده را وارد سوخت و ساز بدن کند و از این طریق مقداری از آن را حذف کند.

هر چند این روش یک راه‌کارکم تهاجمی برای حذف چربی پهلو شکم است ولی با این حال نیاز به یک برش کوچک در ناحیه شکم و پهلو تحت بی‌حسی موضعی دارد.  نتایج  جراحی پهلو لیپولیز باعث تناسب اندام و هماهنگی بین ذخایر چربی نواحی مختلف بدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون عارضه‌ی کبودی و تورم سایر روش‌های تهاجمی‌تر کوچک کردن شکم و پهلو می‌شود.هزینه‌های مربوط به لیپولیز به وسعت بافت چربی اضافی بستگی دارد.

جراحی پهلو و شکم  لیپولیزمناسب چه افرادی نیست

-لیپولیزروش  مناسبی برای درمان چاقی در افراد نیست بنابراین به افراد بسیار چاق این روش  توصیه نمی‌شود. در واقع این روش بیشتر برای کاهش چربی و سفت کردن پوست در افرادی که دارای وزن طبیعی و نزدیک به ایده‌آل هستند، برنامه‌ریزی شده است.

-بیماری‌های کبدی و کلیوی و همچنین اختلالات انعقادی باعث منع استفاده از این روش می‌شودالبته بیماری‌های روحی و روانی نیز می‌تواند مانع از انجام آن شود.

جراحی پهلو وشکم با لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی است برای ساکشن بافت چربی اضافی زیر پوست با تکنیکی متفاوت از ساکشن‌های سنتی که می‌تواند در کوتاه‌مدت‌ترین زمان بهترین نتایج را داشته باشد. از دیگر مزایای آن درد، التهاب و ورم کمتر برای بیمار و سهولت عمل برای جراح است که باعث رضایت هر دو از این عمل خواهد شد.

در این جراحی  در یک جلسه حجم بسیاری از چربی را جدا سازی و خارج کرد. حتی چربی خارج شده در این روش قابلیت تزریق در سایر نواحی بدن را در صورت لزوم دارد.در نتایج حاصل از جراحی شکم و پهلو میزان قابلیت ارتجاعی پوست فرد و میزان کلاژن آن و همچنین حجم پوست شل و آویزان می‌تواند مؤثر باشد.

جراحی پهلو وشکم

کاندیدهای مناسب جراحی پهلووشکم

-مناسب‌ترین افراد برای انجام جراحی پهلو وشکم یا  لیپوماتیک افراد هستن که حداقل  ۱۸ سال سن داشته باشند این افراد چاق نبوده و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود می باشند.

-پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد. بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب  جراحی پهلو وشکم نخواهد بود.

-در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد. امکان بارداری پس از انجام جراحی پهلو وشکم با لیپوماتیک وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 5 =