جراحی پهلو

جراحی پهلو

جراحی پهلو

جراحی پهلو از جراحی های زیبایی برای لاغری در ناحیه شکم وپهلو می باشد امروزه  کمر باریک یکی از مهمترین معیارها زیبایی وتناسب اندام افراد محسوب می شود لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز از روش های پیکرتراشی جراحی پهلو می باشد  که در این روش ها ، با ساکشن چربی ها ،انباشته ی شده درنواحی پهلو و پشت به کمک این دستگاهها از بدن خارج می کنند.

 

 جراحی پهلو

جراحی پهلو با روش  لیپوساکشن

جراحی پهلو با روش  لیپوساکشن یکی از جراحی هایی  است که جراح زیبایی به کمک آن چربی های اضافی درناحیه مورد نظر را برمی دارد.

همان گونه که می دانید چربی های انباشته شده و سفت شده در پهلوها برای آب شدن نیازمند  به رژیم های غذایی سخت و ورزش های سنگین می باشد و در بسیاری از موارد به صورت کامل از بین نمی روند، لیپوساکشن و جراحی لیپوماتیک کمک می کند تا بافت چربی های این ناحیه شل و بیرون کشیده شوند.در واقع لیپوساکشن و جراحی لیپوماتیک یعنی مکش و خارج کردن چربی ها که با استفاده از یک پمپ مکشی انجام می شود و برای لاغری موضعی کاربرد دارد.

 

جراحی پهلو با لیپوساکشن چگونه انجام می شود

 

در جراحی پهلو به وسیله لیپوساکشن پزشک از یک لوله نازک از جنس استیل به نام کانولا استفاده می کند این لوله  حرکات چرخشی در بدن فرد ایجاد می کند یعد از این مرحله پزشک اقدام به تخلیه چربی ها می کند. در واقع بیمار در پایان جراحی زیبایی تنها یک سوراخ در بدن فرد  احساس می کند. پهلوها نقاطی هستند که  شما می توانید به خوبی با جراحی لیپوساکشن لاغر می شوند و این لاغری به صورت دائمی در فرد باقی می ماند.لیپوساکشن یک روش برای لاغری است که قادر به برداشتن و تخلیه کردن چربی از زیر پوست در قسمت های مختلف بدن از جمله شکم ، پهلو ، ران ، باسن و غبغب خواهد بود.

 

قبل از لیپوساکشن پهلوبه این نکات توجه کنید

قبل از جراحی پهلو ابتدا باید  آزمایشات و معاینات لازم  انجام شود و وضعیت جسمی شما  توسط پزشک بررسی شود تا بیمار بتواند نتایج موفقی از عمل به دست آورد. لیپوساکشن کمک می کند تا بافت اضافی چربی در پهلو و شکم ها کاهش یابند و از بین بروند.

جراحی پهلو با لیپوساکشن مناسب چه کسانی است

 

مناسب‌ترین و بهترین کاندیدهای لیپوساکشن افرادی هستند که شرایط زیر را داشته باشند

 

۱- حداکثر ۳۰ درصد وزن اضافی نسبت به وزن ایده‌آل، دارای پوست الاستیک و تون عضلانی خوب

۲- فاقد هر گونه بیماری تهدید‌کننده ویا مختل‌کننده شرایط لیپوساکشن و بهبودی از آن

۳- افراد غیر سیگاری‌ برای این جراحی مفید هستند.

۴-افراد دارای یک چشم‌انداز مثبت و اهداف خاص در ذهن خود برای تناسب اندام بدن؛

۵-عدم پاسخ‌دهی چربی‌های اضافی به رژیم غذایی و ورزش.

 جراحی پهلو

جراحی پهلو با لیپوماتیک

 

 

از روش ها جراحی پهلو روش لیپوماتیک پهلوهاست جراح برای این کار با ایجاد بیحسی موضعی ؛ چند سوراخ کوچک نیم سانتی‌متری در پوست پهلو و پشت فرد ایجاد می کند ، سپس لوله ی باریک کانولا از درون این سوراخ‌ها برای حذف چربی اضافی پهلوها وارد بدن و در ناحیه ی چربی ها خواهد شد ، که با ورود آن ، کانولای متصل به دستگاه مکنده ، ابتدا با حرکت ارتعاشی و لرزشی خود ، بافت چربی مقاوم ، سفت و سخت ناحیه را سست و تخریب می‌کند ، سپس به کمک دستگاه قطعات چربی شکسته شده و مایع شده از بدن مکیده شده و به بیرون از بدن تخلیه خواهند شد . با استفاده از لیپوماتیک کمر برآمدگی ها و حالت یک تکه پشت کمر از بین می رود.

جراحی پهلو با لیپولیز

در این روش جراح به کمک اشعه ی لیزر دستگاه از طریق لوله ی کانولا با ورد از طریق سوراخ های روی پوست ، موجب تجزیه و ذوب سلول های چربی بدن فرد خواهد شد ، مقداری از چربی مایع شده از طریق مکش دستگاه از بدن فرد  تخلیه  می شود و بخش دیگر آن توسط جذب طبیعی بدن از طریق کبد و کلیه ها دفع خواهد شد ، این روش جراحی حدود ۱ الی ۲ ساعت زمان نیاز خواهد داشت .

 

 

جراحی پهلو به کمک آبدومینوپلاستی

روش لاغری پهلو به کمک آبدومینوپلاستی زمانی کاربرد دارد که ضمن لاغری موضعی ، لازم است طی جراحی پوست اضافه ی شکم نیز برداشته شود اما در مواردی مانند لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز لازم است به میزان عبور یک لوله ی کانولا در محل مورد نظر جراحی صورت پذیرد و با عبور این لوله ، در اثر حرکت آن چربی ها از بدن فرد تخلیه می گردند .

 

 

جراحی پهلو

بعد از جراحی لاغری پهلوچه مراقبت هایی لازم است

 

با رعایت توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک معالج بعد از جراحی لاغری پهلو می توان بهبودی سریع تر و کاهش عوارض احتمال را میسر ساخت ، لذا مراقبت های بعد از جراحی لاغری پهلو عبارتند از :

-به مدت یک الی دو ماه پس از جراحی لاغری پهلو ، از خوردن غذاهای شور و چرب خودداری کنید.

– برش جراحی را دو الی سه روزبعد از جراحی  به طور مرتب ماساژ دهید بهتر است این کار را سه بار در روز انجام دهید  تا هم درد این ناحیه کاهش یابد و هم اینکه اثر بیحسی آن از بین رود .

-در محل جراحی از قرار دادن هر گونه کمپرس سرد و گرم بعد از جراحی خودداری کنید.

-تا دو روز از جراحی ازرفتن به حمام خودداری کنید و پس از آن نیز مدت حمام باید کوتاه باشد.

-تا دو هفته استخر و شنا رفتن ممنوع خواهد بود.

-حتما ۳ الی ۴ روز پس از جراحی به پزشک معالج خود جهت بررسی وضعیت جراحی مراجعه کنید .

 

 

 

جراحی لاغری پهلو

در اخر باید گفت که شما می توانید به کمک  روش های مختلفی نظیر ؛ آبدومینوپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، لیپولیز و … می توانید چربی ناحیه ی پهلو را طی یک جلسه از بین ببرید ، از بین بردن چربی پهلو همواره به همراه ، از بین بردن چربی شکم می باشد.

 

جراحی پهلو و باردارشدن

در ابتدا و مهم‌تر از همه جراحی پهلو  تاثیری برتوانایی باردارشدن خانم‌ها ندارد. د وهیچ گونه خطری برای اندام‌های تولید مثلی یا اندام‌های دیگر فرد ایجاد نمی کند.با این حال اگر درآینده نزدیک قصد بچه دار شدن را دارید دکتر به شما توصیه می‌کند که برای انجام جراحی پهلو یا شکم منتظر بمانید. دربسیاری از موارد، اضافه وزن درطول بارداری بر اثرات طولانی مدت لیپوماتیک بی اثرخواهد بود.

 

 

 

زیراعمل پهلو دائما سلول‌های چربی منطقه تحت درمان را از بین میبرد وغیرقابل برگشت است. به هرحال اگر بیماری درآینده اضافه وزن داشته باشد در مناطق دیگر بدن انباشته می‌شود. برای مثال لیپوماتیک درشکم، مانع از انباشته شدن چربی درباسن، بازوها یا ران‌ها درطول بارداری نمی‌شود. اگر می‌خواهید بعد از لیپوماتیک باردار شوید پزشک به شما توصیه می‌کند تا موقعی که بدنتان به طور کامل بهبود پیدا نکرده است، منتظربمانید. روند بهبود هربیمار با بیمار دیگری متفاوت است اما پزشک حداقل شش ماه منتظر ماندن بعد از لیپوماتیک را جهت باردارشدن تجویز می‌نماید.

 

 

جراحی پهلو

 

کاندیدای جراحی پهلو

مناسب‌ ترین افراد برای انجام جراحی پهلو افراد بالای ۱۸ سال اعم از زن و مردی است که چاق نبوده و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود باشند.

این افراد بهتر است دارای وزن ثابت بوده و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را نداشته باشند. پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد.

بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب نخواهد بود. در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد.

عوارض جراحی زیبایی شکم

جراحی شکم آسیبی به بافت های دیگر نمی زند و فقط باعث کاهش سایز و وزن نواحی شکم و پهلو شما خواهد شد.

اگر توسط یک جراح متخصص خوب این جراحی انجام شود هیچ گونه عوارضی برای فرد به دنبال نخواهد داشت.

خانم هایی که بر اثر زایمان های متعدد دچار افتادگی و چین و چروک های زیادی در پوست شکم شده اند مناسب ترین افراد برای انجام آبدومینوپلاستی هستند.

ابدومینوپلاستی یا جراحی پهلوو شکم برای بارداری مشکلی ایجاد نمی کند و بیماران می توانند پس از انجام جراحی   باردار شوند .

توصیه می شود بعد از بارداری ، آبدومینوپلاستی را انجام دهند زیرا بارداری باعث تغییراتی در ظاهر شکم می شود که جراحی شکم به خوبی می تواند تغییرات ایجاد را شده را از بین ببرد.

 

 

 

جراحی پهاو

جراحی لاغری پهلو به روش آبدومینوپلاستی

به روش های مختلفی نظیر ؛ آبدومینوپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، لیپولیز و … می توان چربی ناحیه ی پهلو را طی یک جلسه از بین برد ، از بین بردن چربی پهلو همواره به همراه ، از بین بردن چربی شکم می باشد .روش لاغری با آبدومینوپلاستی زمانی کاربرد دارد که ضمن لاغری موضعی ، لازم است طی جراحی پوست اضافه ی شکم نیز برداشته شود اما در موارد دیگری نظیر لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز و … ، تنها لازم است به میزان عبور یک لوله ی کانولا در محل مورد نظر جراحی صورت پذیرد و با عبور این لوله ، در اثر حرکت آن چربی ها از بدن تخلیه می گرد.

 

 

هزینه جراحی پهلو

هزینه جراحی پهلو  یکی از مواردی می باشد که افراد برای انجام این جراحی زیبایی به آن توجه می کنند. این هزینه به عوامل بسیاری بستگی دارد که بدون معاینه و بررسی های لازم توسط متخصص مجرب، قابل تشخیص نمی باشد. لازم به ذکر است که هزینه جراحی پهلو برای هر فردی با توجه به میزان چربی و موارد دیگر متفاوت می باشد.

به دلیل این که جراحی پهلو جزو جراحی های زیبایی به حساب می آید بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند. هزینه جراحی پهلو  برای هر متخصصی متفاوت است. عواملی چون میزان چربی، محل جغرافیایی، هزینه اتاق عمل و غیره بر روی هزینه عمل تاثیر گذار است.

 

رژیم غذایی بعد از عمل جراحی پهلو

-سعی کنید پس از انجام جراحی  از آب به دفعات بسیاری استفاده کنید.

-مصرف گوشت، لوبیا، تخم مرغ، ماست و غیره به دلیل پروتئین بالایی که دارند سرعت بهبودی را افزایش می دهند.

-برای پیشگیری از مبتلا شدن به عفونت بهتر است از ویتامین هایی چون A و C استفاده کنید.

-از مرغ، ماهی، مرکبات بیشتر استفاده کنید.

-بهتر است در این دوران از موادی که حاوی زینک هستند مانند غلات، آجیل، گوشت و غیره بیشتر استفاده کنید.

 

 

 

ماندگاری نتایج جراحی پهلو چقدر است؟

ماندگاری این جراحی برای همه به یک صورت نیست و کاملا به شیوه زندگی فرد بستگی دارد. در صورتی که بیمار پس از جراحی رژیم غذایی مناسبی داشته باشد و ورزش نماید، نتایج دائمی و همیشگی خواهد بود. اما اگر سبک زندگی فرد صحیح نباشد ، نتایج حاصل از عمل با گذر زمان دستخوش تغییرات خواهد شد.

 

آیا برای انجام جراحی پهلو محدودیت سنی وجود دارد؟

انجام جراحی پهلو محدودیت سنی ندارد اما برای انجام، افراد باید از نظر جسمی در سلامتی کامل باشند و از سیگار استفاده نکنند. لازم به ذکر است که هم آقایان و هم خانم ها می توانند از این جراحی زیبایی استفاده کنند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =