Surgical Chal

جراحی چال گونه

جراحی چال گونه

جراحی چال گونه با ایجاد چال بر روی گونه ها سبب جذاب تر شدن صورت و گونه شما در هنگام لبخند زدن می شود و امروزه طرفداران بی شماری را به خود اختصاص داده است. در صورتی که از داشتن چال در گونه هایتان محرومید و می خواهید صاحب تورفتگی های زیبایی در گونه هایتان شوید می توانید از جراحی چال گونه برای تحقق رویایتان استفاده کنید .

 

 

 

Surgical Chal

مراقبت های قبل از عمل چال گونه شامل چه مواردی می باشد؟

 • در روز عمل ناشتا بوده و از ۶ ساعت قبل از عمل چیزی نخورده و ننوشیده باشبد .
 • استعمال دخانیات از دو هفته قبل از عمل و تا دو هفته پس از عمل ممنوع می باشد .
 • در صورت استفاده از داروها حتما این موضوع را به پزشکتان اطلاع دهید .
 • در روز عمل از آرایش چشم و صورتتان خودداری کنید .
 • قبل از عمل حتما به حمام بروید .
 • استفاده از لنزهای چشمی، لاک ناخن و جواهرات در روز عمل ممنوع می باشد .
 • در روز عمل از لباس های راحتی و جلو باز استفاده کنید .

 

جراحی چال گونه چگونه انجام می شود؟

جراحی چال گونه یکی از جراحی های زیباییست که با دارا بودن نتایج ماندگار به صورت سرپایی  و تحت بی هوشی موضعی قابل انجام می باشد .

در این روش جراحی پزشک با تعیین موقعیت و اندازه چال در روی صورت شما با نظر شما معمولا سبب تو رفتگی و کشیدگی پوست شما به سمت داخل در هنگام لبخند زدن شما می شود .شما می توانید قبل از عمل با مشاهده فیلم جراحی چال گونه اطلاعات کاملی را راجع به این عمل به دست آورید .

شما در زمان این جراحی بیدار بوده و دردی را احساس نخواهید کرد .مدت زمان لازم برای انجام این جراحی ۲۰ دقیقه می باشد و انجام فعالیت های عادی بلافاصله پس از عمل برایتان ضرری نخواهد داشت .در حین جراحی پزشک با وارد نمودن ابزار مخصوص به بافت داخلی گونه و ایجاد حرکت چرخشی در بافت گونه ها مقداری از بافت چربی و عضلات گونه را برداشته و سوراخ بسیار کم عمقی را در زیر پوست شما ایجاد می کند .

در نهایت با استفاده از بخیه قابل جذب داخل بافت گونه بسته می شود .برش ایجاد شده در داخل گونه شما در نهایت خود را به شکل چال گونه نشان خواهد داد .

 

 

 

Surgical Chal

 

 

 

بعد از انجام جراحی چال گونه چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

 • مصرف انواع نوشیدنی های سرد و گرم تا رفع حالت بی حسی در گونه های شما ممنوع می باشد .
 • رعایت بهداشت دهان و دندان جهت جلوگیری از بروز عفونت پس از عمل ضروری می باشد .
 • استفاده از دهانشویه کلر هگزیدین به مدت دو هفته پس از جراحی چال گونه ضروری می باشد .
 • آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشکتان را طبق دستور و به صورت منظم مصرف نمایید .
 • برای کاهش درد از پاراستامول استفاده کنید و در صورت نیاز به مسکن با پزشکتان تماس بگیرید .
 • ۵ تا ۱۰ روز پس از عمل برای کشیدن بخیه ها و معاینه به پزشکتان مراجعه کنید .
 • شما می توانید جهت کاهش تورم و کبودی از گیاه دارویی به نام آرنیکا نیز استفاده کنید .این دارو را می توانید به راحتی از عطاری های سطح شهر خود تهیه نمایید .

 

نتیجه نهایی عمل چه زمانی قابل مشاهده می باشد ؟

پس از جراحی ممکن است مقداری ورم در ناحیه گونه ها داشته باشید که با رعایت دستورات ذکر شده در بالا ورم فروکش کرده و فرم صورتتان به حالت قبل بازخواهد گشت .انجام فعالیت های بدنی سنگین توسط شما تا ۱۰ روز پس از عمل ممنوع می باشد ولیکن شما می توانید فعالیت های عادی زندگیتان را انجام دهید .

پس از چند هفته چال گونه شما ظاهر بهتری پیدا کرده و به خوبی توسط اطرافیانتان قابل مشاهده خواهد بود .

 

 

 

Surgical Chal

جراحی چال گونه چه عوارضی دارد ؟

 1. عوارض جراحی چال گونه همانند سایر جراحی ها بوده و شامل موارد زیر می باشد :

 2. ابتلا به عفونت : در صورت مصرف منظم آنتی بیوتیک ها و استفاده از دهانشویه احتمال ابتلا به عفونت در حد صفر خواهد بود .
 3. خون ریزی
 4. جراحت
 5. ضعیف شدن عضله های صورت
 6. وجود چال در محلی غیر از محل مورد نظر شما
 7. از بین رفتن چال گونه در دراز مدت
 8. آسیب دیدن اعصاب حرکتی عضلات صورت
 9. غیر قرینه بودن چال ها در دو طرف صورت

 

هزینه جراحی چال گونه چگونه محاسبه می شود؟

هزینه جراحی چال گونه معمولا به تعداد چال های ایجاد شده در روی صورت شما ،هزینه های بیمارستانی و دستمزد جراح بستگی دارد و قیمت جراحی چال گونه در هر شهر متفاوت و متغیر می باشد .

این عمل از آن جا که جنبه زیبایی دارد تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و شما می بایست کل مبلغ را خودتان پرداخت نمایید .

 

 

 

Surgical Chal

 

مزایای جراحی چال گونه کدامست؟

جراحی چال گونه روشی ساده و سرپایی برای داشتن چال هایی جذاب در گونه های شما می باشد که معمولا به صورت سرپایی و بدون درد قابل انجام می باشد .اگر قصد انجام این عمل را دارید توصیه می کنیم حتما به جراح متبحری در این زمینه مراجعه کنید .

 

مصرف چه داروهایی قبل از عمل ممنوع می باشد ؟

قبل از انجام این عمل مصرف انواع داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین ،وارفارین و مسکن هایی نظیر استامینوفن ممنوع می باشد.

 

 

 

Surgical Chal

 

 

آیا چال گونه ی ایجاد شده دائمی است؟

در ۹۰ درصد افرادی که از این شیوه جراحی استفاده می کنند چال گونه ی ایجاد شده دائمی بوده و تنها در موارد نادر ممکن است به علت شکافتن بخیه و یا عمق کم چال گونه ایجاد شده چال گونه از بین رفته و پوست صورت مجددا هموار شود.

 

مدت زمان طولانی استفاده از چال گونه

 

افراد می توانند بعد از جراحی چال گونه در مدت زمان طولانی از اثرات آن بهره مند شوند،تقریبا ۹۰ درصد چال گونه به طور دائمی باقی می ماند.

 

 

مناسب ترین افراد برای جراحی چال گونه

 

 

افرادی که در سلامت کامل روحی و جسمی می باشند ،مناسب ترین افراد برای جراحی چال گونه هستند.اما به طور کلی می توان گفت عمل جراحی چال گونه برای همه افراد قابل استفاده است و بهتر است گونه فرد در هنگام عمل جراحی چال گونه  زیاد چاق و گوشتالو نباشد.

 

مدت زمان  لازم جهت جراحی چال گونه

برای  جراحی چال گونه در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان لازم  است  و فرد نیاز به بستری شدن ندارد پزشک جراحی چال گونه را در مطب وبه صورت سرپایی انجام می دهد .

 

جراحی چال گونه

 

فرد بعد از جراحی چال گونه دردی دارد

این جراحی معمولا از جراحی هایی می باشد که با حداقل عوارض و بدون درد انجام می شود. بعد ازجراحی چال گونه اگر درد کمی نیز وجود داشته باشد می توان از دارو ها مسکن که پزشک تجویز می کند برای حداقل کردن آن استفاده کرد .

عوارض جانبی جراحی چال گونه

می توان گفت جراحی چال گونه عوارضی ندارد. تنها ممکن است ، کبودی  و یا ورم  به صورت خفیف دیده شود . که این کبودی وورم بعد از جراحی گونه در موارد محدودی دیده می شود  البته در برخی افراد به صورت موقت  عضلات گونه ممکن است  ضعیف شود که جای نگرانی وجود ندارد ،در مدت زمان بسیار کوتاهی این عوارض کاملا از بین می رود .

 

جراحی چال گونه محدودیت  در رژیم غذایی

بعد از جراحی چال گونه محدودیت های  خاصی در رژیم غذایی افراد وجود ندارد و فرد لازم نیست رژیم غذایی خاصی  داشته باشد ،درد بعد از جراحی چال گونه خفیف و طبیعی است .این درد محدودیتی در جویدن ایجاد نمی کند .

 

 

 

روش های جراحی زیبای چال گونه

چال گونه یکی ازعمل های جراحی زیبایی است که امروزه برخی از افراد متقاضی انجام ِآن هستند و این عمل معمولا  به دو روش صورت می گیرد .یک روش این است که داخل دهان برشی کوچک ایجاد می کنیم.

در این ناحیه از صورت یک نوع چربی وجود دارد که این چربی را توسط ساکشن خالی می کنند با خالی شدن این چربی حفره ای زیرگونه ها و در ناحیه خنده افراد به وجود می آید و مقداری فرورفتگی در این محل به وجود می آید روش دیگر ایجاد چال گونه به این صورت است که درداخل دهان، قسمتی که قراراست روی صورت چال بیفتد را با بخیه جمع می کنیم و به این ترتیب چال گونه را برای فرد ایجاد می کنند . این روش یکی از ساده‌ترین و موثر‌ترین روش ایجاد چال خنده روی گونه‌ها است.

افراد بسیار زیادی، تا کنون جراحی زیبایی گونه را انجام داده‌اند تا روی گونه‌ی خود چال ایجاد کنند. این جراحی درکمترین زمان ممکن ایجاد می شود . جراحی چال گونه چند سالی است که انجام می‌شود و افراد زیادی این جراحی را انجام داده‌اند و به نتایج موفقیت‌آمیز رسیده‌اند.

 

دوره نقاهت جراحی چال گونه

بعد از جراحی چال گونه فرد  لازم است زمانی را برای بهبودی  صرف کند ،اما خوشبختانه  حداکثر زمان لازم برای بهبودی  این دوران بسیار کم می باشد به گونه ای که فرد می تواند  فردای جراحی کارهای روزانه خود را انجام دهد . بهتر است روز قبل از جراحی چال گونه  از غذاهای نرم و سبک استفاده کنید . در روزهای ابتدایی بعد از جراحی چال گونه ،در تمام زمان  محل چال گونه مشخص است ،اما بعد از  طی شدن دوران بهبودی ،چال گونه تنها در زمان خندیدن نمایان می شود .

 

بهبودی پس از عمل جراحی چال گونه یا چال خنده

معمولاً بیمار پس از عمل زیبایی چال گونه با کمترین مقدار ورم در ناحیه صورت مواجه می‌شود و مراقبت‌های پس ‌از این عمل جراحی مشابه خود عمل ساده و غیر پیچیده است. در این حالت مراقبت‌های لازم معمولاً شامل دهان‌شویه منظم با محلول ضدعفونی و استفاده از آنتی‌بیوتیک است.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =