جراحی چربی پهلو

جراحی چربی پهلو

جراحی چربی پهلو

جراحی چربی پهلو از جراحی های زیبایی شکم وپهلو می باشد چاقی در ناحیه کمر یکی از دلایلی است که موجب می شود فرد کوتاه قدتر دیده شود  واندام را بهم ریخته نشان دهد همچنین وجود چربی اضافه در پهلو وشکم باعث می شود لباسهای مورد علاقه از فرد سلب نماید امروزه روشهای زیادی برای جراحی چربی پهلو وجود دارد یکی از این روشها  لیپوماتیک است که می تواند با استفاده از این روش چربی های انباشته شده در کمر و پهلو ها را در یک جلسه و با کمترین درد استخراج نماید و از داشتن یک اندام زیبا لذت برد.

 

جراحی چربی پهلو

 

جراحی چربی پهلو با لیپوماتیک

 

بیشتر افرادی که دچار چاقی موضعی هستند عموما در قسمت هایی مانند پهلو ها و شکم ، ران ها و یا بازوها چربی اضافه دارند یکی ازاعضایی که مقدار زیادی چربی در آنها انباشته می شود کمر و پشت کمر است .چربی های این ناحیه هم با رژیم و ورزش به سختی آب می شوند و ظاهر اندام را بسیار زیاد تحت تاثیر قرار می دهد .به همین جهت افراد به جراحی پهلو با لیپوماتیک رو می آورند.

 

جراحی چربی پهلوچگونه انجام می شود

لیپوماتیک یکی ازروش های جدید برای حذف چربی است است که می تواند تاثیراتی مستقیم بر روی چربی ها ی بدن فرد بگذارد و باعث از رفتن  آنها و تخلیه آنها از بدن می شود، روش لاغری با لیپوماتیک یک روش فراصوتی است که با وارد کردن ارتعاشات بسیار سریع باعث تخریب سلول های چربی شده و چربی ها ی انباشته شده در ناحیه شکم و پهلو را از بین می برد که در نهایت نیز باعث لاغری موضعی  در فرد می شود.

 

به طور کلی انجام جراحی چربی پهلو نیاز به زمان کمی دارد و بعد از جراحی چربی پهلو نیز فرد مدت زمان بسیار کمی برای بهبودی نیاز دارد ، این روش بدون بی هوشی بوده و با بی حسی موضعی می توان بهترین نتیجه را از آن دریافت کرد.

جراحی چربی پهلو با دستگاه لیپوماتیک باعث می شود که  چربی های این ناحیه  از بدن بدون هیچ گونه عارضه ای از بین برود در روش  جراحی چربی پهلو خطر آمبولی یا وارد شدن چربی در خون وجود ندارد و بیماران در همان جلسه می توانند به منزل خود بازگردند ، زیرا جراحی پهلو نیازی به بستری نداشته و دوره ی نقاهت آن بسیار کوتاه است .

 

نحوه انجام جراحی چربی پهلو

همان طور که گفته شده بود در برخی از مواقع با هیچ ورزش یا رژیم خاصی چربی های کمر و پهلو  شما از بین نمی رود و یکی از بهترین روشها برای حذف  چربیهای اضافه جراحی پهلو با لیپوماتیک می باشد .

 

جراحی چربی پهلو

برای انجام لیپوماتیک نواحی از پشت کمر که نیاز به تخلیه چربی  است در این جراحی پزشک قبل از اقدام به بیحسی شروع به نشانه گذاری  می کند تا با توجه به این نشانه گذاری ها ناحیه مناسب برای ایجاد شکاف لازم که قرار است لوله کانولا از طریق آن وارد بافت چربی شود ایجاد شود، تخریب و از بین بردن چربی ها در روش لیپوماتیک از طریق لوله کانولا صورت می گیرد این لوله با حرکات ارتعاشی که ایجاد می کند به چربی های اضافی ضربه وارد می کند و موجب تخریب این چربی ها می شود، از طریق مکش چربی های تخریب شده استخراج می شود.

 

 

جراحی چربی پهلو با لیپوساکشن

در روش جراحی چربی پهلو با لیپوساکشن بافت چربی اضافه از طریق سوراخ های ایجاد شده بر روی پوست ، با حرکت عقب و جلوی کانولای وارد شده از سوراخ های پوست در محل چربی ها ، شکسته شده و در نهایت مکش دستگاه لیپوساکشن ، موجب ساکشن چربی ها به بیرون از بدن فرد خواهد شد.

 

 

لیپوساکشن یک روش قدیمی  برای کاهش و حذف حجم چربی‌های موضعی اضافی در نواحی مختلفی از بدن مانند ران، باسن، شکم و پهلو، بازو، زیر زانو، سینه، گونه‌ها، چانه و گردن و مچ پاهاست. لیپوساکشن می‌تواند به تنهایی و یا همراه با دیگر روش‌های جراحی پلاستیک برای مثال همراه ابدومینوپلاستی در کوچک کردن شکم و پهلو استفاده شود. لیپوساکشن روشی است برای درمان چاقی و همچنین یک جایگزین برای رژیم غذایی مناسب و ورزش سنگین است. با این حال این روش یک درمان مؤثر برای حذف و ترمیم پوست آویزان و اضافی ناحیه شکم و پهلو نیست

 

قبل از انجام جراحی چربی پهلو به این نکات توجه کنید

 

۱-انجام آزمایش خون برای بررسی شرایط عمومی بدن شما

۲-مشخص کردن روند کار کبد و کلیه ها

۳-انجام تست بارداری برای زنانی که قصد انجام جراحی را دارند.

۴-انجام تستهای انعقادی برای جلوگیری از مشکلات خونریزی حین عمل

۵-گرفتن تست تشخیص بیماریهایی مانند هپاتیت برای رعایت موارد ویژه حین جراحی چربی پهلو

 

جراحی چربی پهلو

جراحی چربی پهلو با لیپولیز

جراحی چربی پهلو با لیپولیز یکی از روشهای حذف چربی است که با  در دو نوع لیزری و اولتراسوند  حذف چربی را انجام می دهد که در نوع لیزری از اشعه ی لیزر نوع سرد و گرم برای از بین بردن چربی های انباشته شده ی پهلو ،کمر و دیگر نقاط بدن می توان از ایندستگاه  استفاده کرد و در لیپولیز اولتراسوند ، استفاده از ارتعاش فرکانس امواج صوتی سلول های چربی شکسته و تبدیل به مایع شده و در نهایت از طریق مکش دستگاه لیپولیز یا از طریق دفع طبیعی بدن ، خارج خواهند شد .

 

خطرات و عوارض جراحی پهلو با  لیپولیز چیست

با توجه به اینکه از چه نوع لیپولیزی استفاده گردد ، خطرات و عوارض لیپولیز پهلو  باهم متفاوت  خواهد بود

-احتمال سوختگی پوست در افراد با پوست های تیره در هنگام جراحی پهلو با لبپولیر زیاد است

-کاهش حداکثر ۲۰۰ گرم چربی در هر ناحیه از بدن

-تورم و کبودی خفیف ،آسیب به بافت های مجاور چربی به علت حرارت دستگاه در روش لیپولیز گرم

 

فیلم جراحی پهلو به روش لیپوساکشن

. هر فرد باید قبل از انجام جراحی  با در نظر گرفتن خطرات و عوارض احتمالی و آگاهی و درک صحیح این روش را انتخاب کند. زیرا برای تکمیل پرونده پزشکی فرد قبل از عمل از او فرم رضایت‌نامه‌ای مبنی بر آگاهی او از خطرات احتمالی و پذیرش ریسک عمل گرفته می‌شود.و بطور کلی باید برای قبل از اقدام به جراحی چربی پهلو از پزشک خود بخواهید که  فیلم جراحی پهلو را به شما نشان دهد تا شما با اطلاعات کامل اقدام به جراحی کنید که بعدا پشیمان نشوید

 

جراحی چربی پهلو

هزینه جراحی پهلو

 

عوامل زیادی بر هزینه لیپوماتیک تاثیر پذیر می گذارد از جمله عوامل تاثیر گذار در هزینه لیپوماتیک می توان به :

 

– هزینه جراحی پهلو مقدار چربی ناحیه مورد نظر که قرار است با استفاده از لیپوماتیک استخراج شود اشاره کرد .

 

-از جمله عوامل دیگری که می توان در هزینه جراحی پهلو  به آن اشاره کرد تعداد جلسات می باشد که در نظر گرفته می شود همچنین ناحیه تحت درمان می تواند در هزینه تاثیر گذار باشد بعنوان مثال هزینه لیپوماتیک بازو با لیپوماتیک شکم و پهلو یکسان نمی باشد.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی چربی پهلو به شرح ذیل می باشد

-بعد از جراحی چربی پهلو داروهایی را که جراح تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.

-به مدت دو هفته بعد از جراحی چربی پهلو از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکنید چرا که باعث بروز اختلال در روند بهبودی می شود.

-گن مخصوص بعد از جراحی چربی پهلو را تهیه نموده و به طور مرتب استفاده کنید.

-جلسات معاینه بعد از جراحی را به طور مرتب بروید تا روند بهبودی مورد بررسی قرار گیرد.

-از انجام فعالیت های بدنی که باعث ایجاد وارد شدن فشار به ناحیه تحت درمان می شود خودداری کنید.

-با رعایت مراقبت های فوق بهترین نتیجه را از انجام جراحی زیبایی به دست آورید.

 

 

 

چربی شکم و پهلو

بیشترین حجم چربی اضافه در بدن در نواحی شکم و پهلو انباشته می شود که این چربی شکم و پهلو باعث از بین رفتن تناسب اندام خواهد شد و سایز بدن را تا حد زیادی افزایش می دهد، چربی پهلو و شکم به دلیل انباشته شدن طی سالیان متوالی در برابر رژیم و ورزش کردن بسیار مقاوم می باشد و برای خارج کردن آنها باید از ترکیب روش های لیزری و انواع جراحی زیبایی بدن استفاده نمود و نگرانی عمده افرادی که قصد کاهش وزن در این نواحی از بدن خود را دارند مسئله افتادگی پوست بعد از کاهش وزن می باشد و همین مسئله برخی از افراد را در مورد استفاده از روش های جراحی منصرف می نماید.

 

 

جراحی چربی پهلو

عوارض جراحی چربی پهلو

برای از بین بدن چربی ها و برداشت قابل توجهی از چربی ها به چندین جلسه نیاز است  و در یک جلسه چنین امری غیر ممکن می باشد از طرفی خطرات زیادی هم برای بیمار به همراه دارد.زمان انجام این جراحی طولانی مدت است .

جراح به طور دستی و با هدایت کانولا اقدام به برداشتن توده های چربی می کند. این امر ممکن است به ناصاف شدن و یکنواخت نشدن محل جراحی منجرشود. اگر جراح با مهارت و با تجربه نباشد، ضربات ویبریشن که شدید هم می باشند، به جراح و بیمار آسیب رسانده که این امر نیز از عوارض لیپوماتیک می باشد.

 

 

جراحی چربی پهلو و باردارشدن

در ابتدا و مهم‌تر از همه جراحی پهلو  تاثیری برتوانایی باردارشدن خانم‌ها ندارد. د وهیچ گونه خطری برای اندام‌های تولید مثلی یا اندام‌های دیگر فرد ایجاد نمی کند.با این حال اگر درآینده نزدیک قصد بچه دار شدن را دارید دکتر به شما توصیه می‌کند که برای انجام جراحی پهلو یا شکم منتظر بمانید. دربسیاری از موارد، اضافه وزن درطول بارداری بر اثرات طولانی مدت لیپوماتیک بی اثرخواهد بود.

 

 

 

زیراعمل پهلو دائما سلول‌های چربی منطقه تحت درمان را از بین میبرد وغیرقابل برگشت است. به هرحال اگر بیماری درآینده اضافه وزن داشته باشد در مناطق دیگر بدن انباشته می‌شود. برای مثال لیپوماتیک درشکم، مانع از انباشته شدن چربی درباسن، بازوها یا ران‌ها درطول بارداری نمی‌شود. اگر می‌خواهید بعد از لیپوماتیک باردار شوید پزشک به شما توصیه می‌کند تا موقعی که بدنتان به طور کامل بهبود پیدا نکرده است، منتظربمانید. روند بهبود هربیمار با بیمار دیگری متفاوت است اما پزشک حداقل شش ماه منتظر ماندن بعد از لیپوماتیک را جهت باردارشدن تجویز می‌نماید.

 

 

 

 

مزایای جراحی چربی پهلو

جراحی چربی پهلو در افراد دچار چربی های انباشته شده بسیار زیاد انجام می شود که پوستی شل و آویزان نیز دارند ، لذا از مزایای این جراحی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

-امکان تناسب اندام بسیار سریع تنها طی یک جلسه

-عدم نیاز به تحمل سختی ورزش و رژیم های سخت

-تخلیه ی کامل چربی ها و ایجاد صافی و همواری در ناحیه پهلو

-عدم بازگشت چربی های برداشته شده

-امکان پوشیدن لباس های چند سایز کوچک تر

-خوش فرمی و خوش حالتی اندام فرد

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =