Diet For Slimming

راهای لاغری

راهای لاغری

راهای لاغری و نکات زیادی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد که آگاهی و عملی کردن این راهای لاغری نقش بسیار مهمی را در کاهش وزن ایفا می کنند چرا که جزئیات به ظاهر ساده، در طولانی مدت تاثیر بسزایی خواهند داشت.

یکی از مهم ترین راهای لاغری، برنامه ریزی دقیق می باشد، برای داشتن برنامه ریزی کامل بهتر است هرآنچه را که می خواهید انجام دهید، وزن دقیق، اندازه های دقیق دور شکم، دور بازو، دور کمر و … ، تمام مواد غذایی که در طول روز مصرف می کنید را بنویسید.

 

 

 

Slimming pills

 

 

 

 

 مطالعات نشان داده اند  کسانی که مواد غذایی مصرفی خود را یادداشت می‌کنند، ۱۵ درصد کمتر از کسانی که یادداشت نمیکنند غذا می‌خورند و کنترل بیشتری روی رژیم غذایی‌شان دارند. آخر هفته ها را فراموش نکنید. مطالعه‌ای در دانشگاه کالیفرنیای شمالی نشان داد که افراد در روزهای آخر هفته‌ ۱۱۵ کالری اضافی مصرف می‌کنند و بیشتر این کالری را از طریق مصرف چربی و مواد نامناسب دریافت می‌کنند.

با ورزش کردن در آخر هفته‌ ها می‌ توانید وزن خود را کم کنید و اندام متناسبی داشته باشید. آخر هفته‌ها می‌تواند کلیدکاهش وزن شما یا دشمن سلامتی‌تان باشد، دیگر انتخاب با شماست که با خوردن سُس‌ های چرب، هله‌ هوله، فست فود و … اندام خود را به باد فنا بسپارید یا با رژیم غذایی سالم و ورزش، در مسیر لاغر شدن گام بردارید.

 

 

 

Slimming pills

 

 

 

 

 

راهای لاغری ؛ یک دوست مجازی با هدف کاهش وزن پیدا کنید:

تحقیقات نشان داده اند که پیدا کردن دوستی مجازی که با شما در کاهش وزن هم هدف است و در واقع همدلی و همراهی همزمان او با شما در مسیر لاغر شدن یکی از نکات مهم راهای لاغری می باشد و البته که تاثیر چشم گیری خواهد داشت.  محققان در پژوهشی به‌مدت ۱۸ ماه، افرادی را با این سبک از راهای لاغری پیگیری و مطالعه کردند. افرادی که به‌ طور اینترنتی همراه با دوست‌شان رژیم و کاهش وزن را آغاز کرده بودند، نسبت به سایرین نتایج بسیار بهتری گرفتند.

راهای لاغری ؛ بعد از صبحانه زیاد آب بنوشید:

در هنگام صبحانه، آب‌ پرتقال و … بنوشید اما در طول روز به‌جای سایر نوشیدنی‌ها، فقط آب بنوشید. در بیشتر نقاط دنیا مصرف نوشیدنی‌هایی مانند نوشابه بسیار بالاست. برای نمونه در آمریکا، هر فرد به‌دلیل مصرف نوشابه به‌طور میانگین در هر روز ۲۴۵ کالری اضافی دریافت می‌کند. این میزان به ۹۰ هزار کالری در سال می‌ رسد و متأسفانه علی‌ رغم کالری بالا، این نوشیدنی به‌اندازه‌ی غذاهای دیگر، احساس سیری  در شما ایجاد نمی کند.

 

 

 

 

Slimming pills

 

 

 

 

 

راه های لاغری ؛ به صورت پلکانی به کاهش وزن بپردازید:

ایست وزنی این حالت را مشخص می‏ کند که رژیم غذایی به دلیل افت شدید متابولیسم، دیگر نقشی در کم کردن وزن مانند قبل ندارد. بهترین روش برای جلوگیری از این روند، کم کردن وزن بصورت پلکانی است. به بیان ساده‏تر افراد باید کالری دریافتی بدن را به صورت مرحله به مرحله و منطقی کاهش داده تا این مقدار به عدد ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ کیلوکالری در روز (بستگی به شدت چاقی اشخاص دارد) برسد. به کمک این راه شما می‏ توانید از افت شدید متابولیسم پیشگیری کرده و دچار ایست وزنی نشوید. این روش مرحله به مرحله به شما در کاهش وزن بین ۲ تا ۴ کیلوگرم در ماه کمک خواهد کرد.

راهای لاغری ؛ تکرار جملات مثبت با خود را  فراموش نکنید:

اگر فکر می کنید که نمی‌توانید کاری را انجام بدهید، با احتمال زیاد قادر نخواهید بود از پس آن کار بربیایید. مثلا اگر فکر کنید که مقاومت‌تان در برابر غذاهای چاق‌ کننده و خوشمزه کم است، در کم کردن وزن موفق نخواهید شد، یا اگر فکر کنید که نمی‌توانید عزم خود را برای رفتن به پیاده روی جزم کنید، در این کار موفقیتی نخواهید داشت.

افکار مثبت داشته باشید و مدام جملات مثبت را با خودتان تکرار کنید و به خود بگویید: «من می‌توانم». باور کنید که خواستن، توانستن است. اگر توانایی‌تان را به خودتان یادآوری کنید، قطعا به نتایج مثبتی دست پیدا خواهید کرد. به خود بگویید: «من می‌توانم در برابر نان‌خامه‌ای‌ها مقاومت کنم» و این را برای خود تکرار کنید تا ملکه‌ی ذهن‌تان بشود. هرقدر چنین جملاتی را بیشتر تکرار کنید، قوی‌تر خواهید شد.

 

 

 

Slimming pills

 

 

 

راهای لاغری ؛ به زمان بندی اهمیت بیشتری بدهید:

در زنانی که در سنین باروری هستند، کمبود آهن مشکلی بسیار رایج است. به خانم‏هایی که به کم خونی مبتلا هستند، استفاده از مکمل‏ ها توصیه می ‏شود. بهترین جذب مکمل در زنان زمانی رخ می‏ دهد که هنگام مصرف معده آن‏ها خالی باشد. گاهی ممکن است این نوع از مصرف سبب بُروز عوارض گوارشی شود. در صورتی که چنین عوارضی رخ داد توصیه می‎‏شود که مکمل را همراه با وعده غذایی مصرف کنند که البته موجب کاهش کیفیت جذب مکمل می‎‏شود.

پیاده روی را حتما در برنامه کاهش وزن خود قرار دهید:

افرادی که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه ندارند و نمی توانند ورش های بدنسازی برای کاهش وزن انجام دهند، بهترین و ساده ترین روشی که در راه های لاغری وجود دارد، پیاده روی می باشد که در هر زمان از شبانه روز می توانید به آن بپردازید.اما این روش ساده کاهش وزن ، خود اصول و قوانینی دارد که با بهره گیری از آن ها به راحتی به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

مثلا اگر روزی چند ساعت پیاده روی می کنید و هر روز خسته تر از قبل به خانه برمی گردید و آن عددی را که می خواهید روی ترازو نمی بینید، حتما یک جای کار اشتباه است. شاید فوت وفن پیاده روی را به خوبی نمی دانید. پیاده روی هم نیاز به آمادگی دارد و حتی اگر اهل ورزش باشید و هر روز پیاده روی کنید، ممکن است همه نکات را درباره این ورزش ندانید. شاید ندانید چقدر باید آب بخورید و کی باید آب بخورید یا اینکه چه کفشی باید به پا کنید یا اینکه دست های تان را چطور تکان بدهید.

هرروز ۴۵ دقیقه پیاده روی کنید. مطالعات دانشگاهی حاکی نشان داده که ۳۰ دقیقه پیاده‌روی در طول روز فقط موجب جلوگیری از افزایش وزن در افراد کم‌ تحرک می‌شود اما ۴۵ دقیقه پیاده‌ روی، علاوه بر ممانعت از افزایش وزن، موجب چربی سوزی نیز می‌شود. با ۴۵ دقیقه پیاده‌روی در روز می‌ توانید ۳۰۰ کالری بسوزانید و در سال حدودا ۱۳٫۵ کیلوگرم از وزن‌تان را بدون تغییر رژیم غذایی، کاهش بدهید.

 سبزیجات مصرف کنید:

اگر پاستا را با سبزیجات، هویج، گوجه‌فرنگی و بروکلی درست کنید، می‌توانید دو برابر بیشتر از پاستایی که با سس مایونز درست شده است، بخورید. این موضوع برای سایر غذاهایی که با سبزیجات درست می‌شوند نیز صادق است. اگر نسبت مصرف غلات و فیبر در غذای شما ۱ به ۱ و متناسب باشد، سبزیجات سرشار از فیبر قبل از خوردن غلات شما را سیر می‌کنند. هرقدر بیشتر فیبر مصرف کنید، کمتر دچار یبوست می‌شوید و درنتیجه نفخ کمتری پیدا می‌کنید.

 

 

 

Slimming pills

 

 

 

از رنگ آبی استفاده کنید:

تا به‌ حال دقت کرده‌اید که رستوران‌ ها و فروشگاه‌ های فست‌ فود، به‌ ندرت از رنگ آبی استفاده می‌کنند؟ دلیلش این است که رنگ آبی از نظر روانی چندان اشتهای شما را تحریک نمی‌کند و همین موضوع به شما کمک می‌کند تا با بهره ‌گیری از این کاربرد، اشتهای خود را کاهش بدهید. مثلا می‌توانید در بشقاب آبی‌ رنگ غذای خود را میل کنید، از رومیزی آبی استفاده کنید و در هنگام غذا خوردن لباس آبی بپوشید.

قرمز، زرد و نارنجی برخلاف رنگ آبی انرژی بالایی دارند و بسیار اشتهابرانگیز هستند. پس اگر مایل به کم کردن وزن هستید، یکی دیگر از راهای لاغری که استفاده بیشتر از رنگ آبی می باشد، استفاده کنید پس بهتر است در هنگام غذا خوردن یا در محیط آشپزخانه بیشتر از رنگ‌ آبی استفاده کنید.

 

 

 

Slimming pills

 

 

 

 

 

میان وعده را پایه ثابت برنامه غذایی خود قرار دهید:

اگر فکر می کنید برای لاغر شدن نباید هیچ چیزی بخورید یا مثلا از بخش مهمی از خوراکی های روزانه صرفنظر کنید، حتما دچار سوءتفاهم شده اید چون هیچ متخصص تغذیه ای چنین چیزی را برای کاهش وزن به شما توصیه نمی کند. کارشناسان به خصوص روی خوردن میان وعده تاکید دارند چون با حذف آن ممکن است کالری کمتری به بدن تان برسد و سوخت و ساز بدن تان افت کند. اگر در طول روز چیزی نخورید و درعوض یک وعده غذایی بزرگ به عنوان شام داشته باشید، نه تنها لاغر نمی شوید بلکه در پاسخ سلول های بدن تان به انسولین نیز تداخل ایجاد شده و قدم به قدم به دیابت نزدیک می شوید. پس فراموش نکنید که یکی از پایه های ثابت راه های لاغری قرار دادن میان وعده در برنامه غذایی می باشد.

 

 

دکتر حمیدزضا وفایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =