روش جراحی شکم

روش جراحی شکم

بیشتر افراد در موارد زیر جراحی شکم انجام می دهند:

  • وجود پوست انباشته شده در ناحیه ناف
  • وجود دیواره پایینی شکم ضعیف
  • در مواردی که لیپوساکشن به اندازه کافی ظاهر شکم را بهبود ندهد
  • فرد عمل سزارین انجام داده است و آثار آن باقی مانده است

روش جراحی شکم

روش جراحی شکم یکی از موضوعاتی است که همرواره توسط متقاضیان جراحی شکم پرسیده میشود ، در رابطعه با جراحی زیبایی شکم باید برایتان گفت که این جراحی در واقع برای حذف چربی های شکم و پلو است و انجام این جراحی زیبایی شکم هم مناسب برای افرادی است که آن ها دارای چربی های اضافه در شکم و پهلو و دارای افتادگی پوست هستند  و همچنین برای خانم هایی که پس از زایمان های متعدد پوست شکم آن ها ترک هایی را پیدا کرده است.

 

روش جراحی شکم

 

انواع روش جراحی شکم

با جراحی زیبایی شکم میتوان از شر چربی های شکم خلاص شد و شکمی صاف را برای خودتان داشته باشید. پس برای زیباتر شدن و کوچک شدن شکم راه های متفاوتی وجود دارد  که ما در این مقاله برای کسب اطلاعات کافی شما از جراحی زیبایی شکمی اطلاعات مورد نیازتان را راجب انواع جراحی ها به طور کاملتوضیح خواهیم داد.

شما در اولین گام برای اینکه متوجه شوید که برای از بین بردن چربی هایتان کدام راه روش جراحی شکم مناسبی است پس شما باید با پزشک جراح تان جلسه مشاوره داشته باشید زیرا تشخیص اینکه چه از چه نوع جراحی باید برای شما به کار برده شود بدون شک به عهده جراح تان می باشد و شما برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی شکم داشته باشید باید از جراح متخصص خود مشورت بگیرید. جراحی زیبایی شکم همان طور که در مقاله های قبل هم گفتیم با آبدومینوپلاستی، لیپوساکشن، لیپوماتیک انجام میشود برای جراحی زیبایی شکم می توان از ترکیب روشهای جراحی شکم با هم استفاده نمود.

 

پس در نوع جراحی زیبایی شکم این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که انجام جراحی زیبایی شکم با توجه به میزان سن فرد و نیز میزان بزرگی شکم و پوست و افتادگی شکم و پهلو برای بیمار مشخص خواهد شد و تنها شخص که به بیمار کمک می کند جراح زیبایی میباشد که با معاینه بیمار بهترین روش جراحی شکم جهت جراحی  را به ارائه خواهد شد و در این جلسه بین بیمار و جراح، بیمار با توجه به نظرات خود پزشک تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی شکم را می کند.

چهار روش جراحی شکم

جراحی آبدومینوپلاستی
جراحی زیبایی لیپولیزر
جراحی شکم با لیپوماتیک
جراحی با ترکیب چند روش جراحی شکم

روش جراحی شکم آبدومینوپلاستی

بیمارانی که دچار شل شدن عضلات و افتادگی شکم شده اند این روش به آنها توصیه داده میشود   در اینروش جراحی شکم پوست بیمار از ناف تا زیر شکم (محل تقریبی برش سزارین) کاملا از بدن جدا میشود.

 

دراین جراحی برش دور ناف هم وجود دارد. درجراحی ابدومینوپلاستی که این جراحی همراه برش و بخیه انجام می شود و یکیاز روش های برداشت چربی شکم میباشد که متوجه شدید که شکم های شل و آویزان کاندیدای خوبی می باشند.

ترکیب دو روش ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک نیز برای بعضی از بیماران قابل انجام است و اضافه کردن لیپوساکشن یا لیپولیز به عمل جراحی شکم هنگامی رخ می دهد که در جراحی آبدومینوپلاستی فرد بیمار علاوه بر شلی پوست دارای چربی زیر پوست هم باشد پس در این روش جراحی شکم به طور همزمان باید چربی زیر پوست هم از بدن تخلیه شود .

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C_%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C

به این عمل لیپو ابدومینوپلاستی گفته می شود ترکیب دو روش ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک نیز برای بعضی از بیمارانبه کار برده میشود .

روش جراحی شکم جراحی لیپولیزر

از روش های دیگر پرطرفدار از بین بردن چربی  روش لیپولیز است که این جراحی یک روش جراحی کاملا کم تهاجمی که باعث تخریب سلول های چربی انباشت شده در بافت های مختلف بدن میباشد.

 

در این روش جراحی شکم  ابتدا پزشک روی قسمتی که باید لیزر انجام شود از داروی بی حسی برای تزریق استفاده میکند و وقتی بی حسی موضعی انجام شود با ایجاد یک سوراخ کوچک در پوست و از طریق آن سوراخ ایجاد شده یک میکروکانولا با قطر ۱ تا ۲ میلی متر که حاوی فیبر نوری است را به پوست بیمار وارد میکند؛ و با انجام حرکات رفت و برگشت ملایم میله، انرژی لیزر به سلول های چربی انتقال داده میشود  و این انرژی باعث تخریب و پاره شدن سلول های چربی میشود و تخلیه این چربی ها به ۲ روش انجام می شود یا به روش فرآیند های متابولیسمی طبیعی خود بدن و یا بعد از تمام شدن کار با لیزر، تخلیه چربی از طریق ساکشن اعمال می شود.

از لیپولیزر برای رفع چربی های بدن در نقاط مختلف بدن مثل بازو، شکم، صورت، پهلو، ران، باسن، قسمتی از گردن و همچنین می توان از روش جراحی لیزر لیپولیز برای جراحی لاغری مجدد و یا همراه با انجام تکنیک های لیپوساکشن معمولی برای بهبود نتایج کلی و رضایت بیشتر بیماران استفاده کرد و نتیجه خوبی را به دست آورد. لیپولیزر در مقایسه با لیپوساکشن معمولی خونریزی، ورم و کبودی کمتر و دوره بهبودی سریع تر و دوره استراحت کمتری را نیاز دارد  و از این رو بیشتر افراد از این روشهای جراحی شکم بسیار استقبال می کنند.

روش جراحی شکم لیپوماتیک

همان طور که می بینیم خیلی از افراد دارای شکمی چاق هستند که از آن رنج میبرند که این افرادبرای رفع این مشکل رو به انجام جراحی لیپوماتیک شکم که این روش نسبت به روش ها دیگر جراحی لاغری کم خطر تر و ایمن تر است که بیمار با انجام آن می تواند به یک شکم صاف و زیبا دسترسی پیدا کند.

 

در این روش جراحی با لیپوماتیک به برش بدن نیازی نمیباشد و با استفاده از یک میله فلزی چربی های شکم خارج می شوند که معمولا در این روش چربی های استخراج شده را مستوان به بافت های دیگر لدن منتقل کرد. همان طور که گفتیم این روش نیاز به برش ندارد و طرفداران زیادی دارد. از بین بردن چربی های شکم و پهلو یکی از کارها یسخت و دشواری است که با لیپومتیک شکم می توان از شر این چربی ها رهایی پیدا کرد و ظاهر زیبایی را در اندام های بدن ایجاد کرد.

روش جراحی شکم  با ترکیب چند روش

این روش جراحی شکم  با توجه به شرایط بدنی شما و نیاز و درخواست متقاضی انجام میگیرد؛ زیرا پزشک جراح با معاینه دقیق شما می تواند بهترین روش جراحی شکم  را برای زیبا سازی ناحیه های مختلف بدنتان که پوستی افتاده و دارای چربی زیاد است را به کار بگیرد. همانگونه که گفتیم چون در برخی از افراد این روش جراحی شکم پاسخگو نمیباشد جراح از روشهای جراحی شکم ترکیبی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک برای کشیدن چربی و ترمیم نقاط بدن استفاده می کند.

 

روش جراحی شکم

 

دوران بهبود روشهای جراحی شکم

 

اکثر عمل‌های زیبایی شکم جراحی بزرگی را شامل می‌شود و بیماران باید برای یک دوران بهبود نسبتاً طولانی آماده شوند. از بیمار خواسته می‌شود تا مدت کوتاهی پس از جراحی شکم بلند شود و حرکت کند، اما در عین حال انجام فعالیت‌های سنگین تا چند هفته برای فرد ممنوع خواهد یود.

 

اکثر بیماران می‌توانند پس از سه هفته به سر کار خود بازگردند. به بیماران توصیه می‌شود تا هر چه سریع‌تر ورزش‌های سبک را شروع کنند، البته دستیابی به سطح کامل فعالیت دست‌کم شش هفته طول می‌کشد.

 

 

 

لوله‌های تخلیه گاهی پس از جراحی در محل زخم قرار داده می‌شود و برای کاهش  درد نیز مسکن‌های با اثر درازمدت در اختیار بیمار قرار داده می‌شود. لوله تخلیه پس از یک هفته برداشته می‌شود. ورم تا چند هفته وجود دارد و به تدریج ظرف چند ماه فرو می‌نشیند. نتایج نهایی پس از برطرف شدن کامل ورم و پس از ۶ ماه تا یک سال مشخص می‌شود.

 

 

بیشتر افراد در موارد زیر جراحی شکم انجام می دهند

-وجود پوست انباشته شده در ناحیه ناف

-وجود دیواره پایینی شکم ضعیف

-در مواردی که لیپوساکشن به اندازه کافی ظاهر شکم را بهبود ندهد

-فرد عمل سزارین انجام داده است و آثار آن باقی مانده است

بهبود بعد از جراحی زیبایی شکم 

ممکن است یک لوله موقت در زیر پوست قرار گیرد تا مایعات اضافی از محل جراحی خارج شود. یک لباس مخصوص (گن) در طول دوره نقاهت پوشیده می شود. بهبودی از دو هفته تا دو ماه با توجه به میزان جراحی متفاوت است. در این مدت بیماران باید از فعالیت شدید و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنند. با اجازه پزشک خود ، بیمار ممکن است بعد از یک یا دو هفته به کار خود برگردد.

نتایج

نتایج نهایی جراحی زیبایی شکم به دلیل وجود ورم و ناتوانی بیمار در صاف ایستادن تا زمان بهبود کامل زخم‌های داخلی بلافاصله بعد از عمل مشخص نیست. بیمار باید بتواند پس از گذشت یک تا دو هفته تمام قد بایستد و انتظار می‌رود در این زمان نتیجه کلی و لاغر شدن شکم را مشاهده کند. عمل ابدومینوپلاستی شکمی صاف‌تر و محکم‌تر را به دست می‌دهد که با وزن و نوع بدن تناسب بیشتری دارد. انجام دادن جراحی زیبایی شکم در گذشته از کارآمدی عمل‌های بعدی می‌کاهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 13 =