عمل بینی قوزدار

عمل بینی قوزدار

عمل بینی قوزدار

عمل بینی قوزدار یکی دیگر از جراحی های زیبایی بینی است .همان گونه که می دانید افراد زیادی به دنبال زیبایی در چهره خود هستند به خصوص اشخاصی که قوز روی بینی دارند  و خواهان برطرف کردن این مشکل می باشند، یکی از عمل های زیبایی که در ایران امروزه  طرفدار زیادی پیدا کرده است، عمل بینی به ویژه جراحی قوز بینی می باشد.

 

عمل بینی قوزدار

 

عمل بینی قوزدار از عمل های زیبایی به شمار می رود. اکثر افرادی که خواهان جراحی زیبایی بینی اند برای برطرف کردن قوز بینی به ای عمل تمایل نشان می دهند. شما با انجام  عمل بینی قوزدار  به راحتی می توانید مشکل قوز بینی و برجستگی روی بینی را حل کنید و با ظاهری زیبا مواجه شوید. افرادی که  خواهان انجام عمل قوز بینی هستند معمولا از نیم رخ چهره خود ناراضی هستند.

برجستگی یا قوز بینی معمولا به دلیل وجود استخوان وغضروف در بینی  بوجود می آید. در هر فردی علت بوجود آمدن قوز بینی متفاوت می باشد. اکثر پزشکان نتایج قابل قبولی از جراحی قوز بینی بدست می آورند.

 

برجستگی روی بینی معمولا فقط به دلیل شکستن و آسیب دیدگی بینی بوجود نمی آید و امکان دارد علت به وجود آمدن قوز روی بینی ژنتیکی باشد .

 

انواع مختلف قوز بینی

 

قوز بینی سه نوع مختلف دارد که عبارتند از:

 

-قوز بینی واقعی

 

-قوز بینی کاذب

 

-قوز بینی پنهان

 

تشخیص قوز بینی به منظور عمل بینی قوزدار

 

شما برای آگاهی از نوع قوز بینی خود برای عمل بینی می توانید ازجراح بینی یا متخصص گوش و حلق و بینی خود کمک بگیرید تا شما را در این امر راهنمایی نماید.

جراح با توجه به نوع قوز بینی، اقدام به حذف قوز بینی با انجام جراحی می کند. در عمل بینی قوزدار کاذب، جراح  برای حذف قوزهای کاذب، در ابتدا برجستگی نوک بینی را برطرف می کند، سپس زیبایی را انجام می دهد. پس باید بگوییم که در این نوع قوز بینی لازم به جراحی بینی و حذف برجستگی بینی نیست .

 

عمل بینی قوزدار

 

پزشک یا جراح بینی، نوک بینی استخوانی را به همراه برطرف کردن قوز بینی اصلاح می کند و یا در مواردی که در بینی شما انحرافی داشته باشد، این مشکل را در جهت جراحی زیبایی بینی برطرف می کند.

قوز بینی

 

به برآمدگی روی بینی قوز می‌گویند. قوز بینی معمولاً به عوامل ژنتیک ارتباط دارد و در برخی اقوام بیشتر به چشم می‌خورد. این ویژگی ارثی برای اکثر افراد ناخوشایند است و باعث دغدغه‌ی بسیاری از بیماران شده است. قوز بینی صورت را نازیبا می‌کند و جای امیدواری است که این مشکل امروزه از طریق جراحی زیبایی بینی رفع می‌شود.

 

روش عمل بینی قوزدار

درعمل عمل بینی قوزدار ، لازم به دقت زیاد و حساسیت فراوان است. جراح از همان اول عکس رادیولوژی می گیرد که مطابق عکس جراحی بینی را با حساسیت بالاتری انجام می دهد.

برای دسترسی راحت تر به استخوان های قوز بینی و برطرف کردن قوز روی بینی جراح یک برش در زیر پره های بینی ایجاد می کند .برای پیش گیری از خون ریزی و کبودی جراح سعی می کند این عمل را با دقت بالایی انجام دهد. جراح کمی از استخوان را تراش می دهد تا این برجستگی ظاهر بهتری ایجاد کند.

 

تراش قوز بینی  حساسیت بالایی را می طلبد و نیاز به مهارت و تجربه بالای پزشک دارد و در آخر این کار، برش های ایجاد شده را بخیه می زنند و در مرحله بعد بینی  شما با یک آتل نزدیک به رنگ پوست بسته می شود تا ازبینی محافظت کند.

 

اهداف عمل بینی قوزدار

 

به برآمدگی روی بینی قوز می‌گویند. قوز بینی معمولاً به عوامل ژنتیک ارتباط دارد و در برخی افراد بیشتر به چشم می‌خورد. این ویژگی ارثی برای اکثر افراد ناخوشایند است و باعث دغدغه‌ی بسیاری از بیماران شده است. قوز بینی صورت را نازیبا می‌کند و جای امیدواری است که این مشکل امروزه از طریق جراحی زیبایی بینی رفع می‌شود.

عمل بینی قوزدار

 

فردی که بینی‌اش قوز دارد وقتی با کسی صحبت می‌کند توجه مخاطب بیشتر از چشمها به بینی او جلب می‌شود و اعتقاد پزشکان بر این است که هنگام مکالمه بهتر است چشم‌ها نقطه‌ی کانونی صورت باشند زیرا بیشتر از ۸۰% ارتباط غیرکلامی بین افراد به وسیله‌ی چشمها برقرار می‌شود. به همین دلیل گاهی بهتر است قوز بینی کوچک شود یا برداشته شود تا بینی با سایر اجزاء صورت هماهنگی داشته باشد.

 

ساختار قوز بینی

 

بسیاری از افراد کنجکاوند بدانند که قوز بینی را چه اجزایی تشکیل داده‌اند. جهت شناخت قوز باید ساختار تقویت‌کننده‌ی بینی را بشناسید. بینی از استخوان، غضروف و پوست تشکیل شده است به این صورت که استخوان و غضروف یک پایه‌ی محکم به وجود آورده‌اند و پیرامون آن را پوست پوشانده است. قوز غالباً در محل تلاقی استخوان و غضروف روی پشت بینی قرار دارد.

کوچک کردن یا رفع قوز واقعی

 

چنانچه یک بیمار قوز واقعی داشته باشد، لازم است هم از استخوان و هم از غضروف بینی برداشته شود تا قوز کوچک شود یا از بین برود. برخی از افراد بسته به این که از چه قومیتی هستند ترجیح می‌دهند تا قوز کوچکی روی بینی‌شان باقی بماند و معتقدند یک قوز کوچک باعث حفظ زیبایی طبیعی می‌شود.

مراقبت های بعد ازعمل بینی قوزدار

 

بعد از عمل بینی قوزدار همانند سایر روش های جراحی بینی ،کبودی و تورم و حتی خونریزی طبیعی می باشد . اما به مرور زمان تمام این معایب می توانند کمتر شوند و درنتیجه به طور کامل از بین بروند . تورم و کبودی بعد از عمل بینی قوزدار تنها برای چند هفته ماندگار است و به مروززمان از بین می رود .جراح بینی در هفته اول بعد از جراحی بینی از اسپلینت بینی استفاده می کند . استفاده از اسپلینت بینی می تواند در حفظ ظاهر بینی نقش موثری داشته باشد .

 

همانطور که گفته شده قوز بینی در بینی های استخوانی دیده می شود و جراحی بینی استخوانی به نسبت بینی های گوشتی نیاز به دوران نقاهت کمتری دارد . در جراحی قوز بینی بیمار بعد از دو هفته می تواند نتایج جراحی بینی خود را مشاهده کند ،اما نتایج نهایی از جراحی قوز بینی بعد از گذشت یکسال از جراحی بینی قابل مشاهده می باشد.

 

عمل بینی قوزدار

 

آیا پوست بینی، بعد از عمل بینی قوزدار ،به درستی بر روی تیغه بینی قرار می گیرد ؟

 

برای پاسخ دادن به این موضوع باید مقدار کاهش اندازه قوز بینی بررسی گردد . در افرادی که بینی های آن ها به نسبت پوستی ضخیم دارند کاهش قوز بینی با توجه به علایق بیمار انجام نمی شود . در نتیجه ممکن است در برخی از مواقع به دلیل جمع نشدن کامل پوست بینی ظاهری نامطلوب دربینی افراد ایجاد کند.

 

 

پس از عمل بینی قوزدار چه اتفاقی رخ می ‌دهد؟

  • شما یک روز پس از عمل بینی قوزدار  مرخص می ‌شوید اما معمولا حدود دو هفته طول می ‌‌کشد تا حال شما به طور کامل بهبود یابد. پس از جراحی شما دچار اختلالات خلقی می‌‌ شوید که کاملا طبیعی است.
  • در روزهای اول پس ازعمل بینی قوزدار خونریزی از بینی کاملا شایع است.
  • پس از جراحی بینی شما دچار درد و ناراحتی خواهید شد.
  • در اکثر بیماران معمولا درد پس از جراحی مسئله حادی نیست.
  • ممکن است بینی شما دردناک شود و شما دچار سردردهای مبهم شوید.
  • ممکن است تا چند هفته برای تنفس مشکل داشته باشید و دچار درد یا ناراحتی شوید و احساس کنید که بینی شما گرفته است.

 

 

آیا قوز ایجاد شده روی بینی من به جراحی ترمیمی نیاز دارد؟

 

شرایط متفاوتی وجود دارند که تحت آنها، جراحی ترمیمی بینی به عنوان بهترین گزینه در نظر گرفته می شود؛ یکی از این شرایط به وجود آمدن قوز بینی پس از جراحی میباشد.

 

پس ازعمل بینی قوزدار گاهی استخوان های بینی یک برآمدگی تشکیل می دهند که می تواند نتیجه ی حذف ناکافی استخوان، افتادن جزئی غضروف متصل کننده پس از جراحی قوز روی بینی ، و یا رشد استخوان بینی بعد از جراحی باشد.

 

برآمدگی های بینی را می توان از طریق تراش استخوان یا برداشتن غضروف بیرون زده از پل بینی یا جراحی قوز روی بینی درمان نمود.  امکان دارد که جراح استخوان های بینی را در کنار هم قرار دهد تا شکل بینی را به حالت طبیعی برگرداند .

 

 

جراحی بینی قوزدار

نتیجه عمل بینی قوزدار

 

امکان دارد در روزهای اولیه کمی از نتیجه عمل بینی قوزدار خود راضی نباشید که علت آن می تواند تورمات ناشی از جراحی قوز روی بینی باشد با کمی حوصله و صبرو رعایت برخی از نکات می توان این تورمات را از بین برد و نتیجه نهایی را دید .

 

یکی از اقداماتی که در کاهش تورم بینی می تواند بسیار موثر باشد، استفاده از کمپرس یخ میباشد در روزهای اولیه بعد از عمل بینی قوزدار استفاده از کمپرس یخ در اطراف بینی بسیار پیشنهاد می شود .

 

همچنین هنگام استراحت سعی نمایید که سر خود را از سطح بدنتان بالا تر قرار دهید ، نحوه قرار گیری سر به این شکل در کاهش تورمات و کبودی های اطراف بینی تاثیر گذاراست.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هشت =