عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

عمل  بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی نوعی از جراحی زیبایی بینی است که برای بینی های گوشتی توسط پزشکان انجام می شود بینی گوشتی در حقیقت به بینی هایی گفته می شود که دربخش نیمه پایینی بینی دارای پوستی ضخیم  و چربی زا هستند.

 

عمل بینی گوشتی

 

 

مشخصات ظاهری  بینی گوشتی در عمل بینی گوشتی

بعضی مشخصات ظاهری بینی های گوشتی برای عمل بینی عبارتند از:

-یکی از ویژگی های ظاهری  بینی گوشتی  پوست ضخیم و چرب نوک بینی است.

-غضروف پهن و بزرگ در جلوی بینی از ریگر ویژگی های ظاهری بینی گوشتی است.

-بافت همبند درقسمت  زیر پوست بینی نیز از ویژگی بینی گوشتی است.

-غضروف های بزرگ و قطور پایینیِ کناری بینی می توان از مشخصات ظاهری بینی گوشتی در نظر گرفت.

نحوه عمل بینی گوشتی

در جراحی بینی های گوشتی مهمترین کارپزشک  کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمت دیگراست.معمولا بافت افزودنی بیشتر از قسمت غضروف تیغه ی بینی می باشد .

در جراحی بینی گوشتی  ممکن است در موارد خاص تیغه ی بینی غضروف نداشته باشد که به دلایل مختلف مانند تصادف بوجود می آید در این هنگام جراح از غضروف گوش ، بدون اینکه به ظاهر گوش آسیبی وارد شود استفاده می کند.

در آخر انچه از غضروف بینی کاسته می شود و یا به آن اضافه می گردد  موجب می شود که نوک بینی به حالت  جمع تر شود و پایه ی بینی با این روش تقویت شود ، سبب کشش نوک بینی و زیبایی و دوام جراحی بینی گوشتی می گردد.

 

 

 

عمل بینی گوشتی

عوارض عمل بینی گوشتی چیست

افرادی که مشکل اصلی آنها  بافت نرم زیاد به ویژه  پوست قطور در این ناحیه بینی  است ، به این دلیل تورم ناشی از جراحی بینی شکل دهی  نهایی آنها بعد از عمل بینی طولانی تر خواهد شد.

کار عمل گوشتی بینی این افراد نیاز به جراحی آنها کمی  دقیق تر و حساس تر دارد و به همین دلیل شما به  جراح مجرب و کار آمد تری نیاز خواهید داشت  و هم جراح بینی  و هم بیمار باید کمی صبر حوصله کنند تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند.

زمان بهبودی بینی گاهی تا سه سال هم گزارش شده است. البته لازم به یادآوری  است این تورم در بینیهای گوشتی با آمپول های ضد التهاب بر طرف می شود.

آیا  عمل بینی گوشتی سخت است ؟

در مورد عمل بینی در انواع بینی های گوشتی باید گفت که ضخامت و کیفیت پوست یکی از عوامل تعیین کننده ی نتیجه ی نهایی عمل بینی گوشتی است.

 

و همچنین یکی از مواردی است که به سختی می توان پیش بینی کرد. در عمل  بینی گوشتی  بیشترین کاری که پزشک شما انجام می دهد تغییر شکل غضروف و استخوان بینی است که اسکلت بندی بینی را می سازد.ما به روش های مختلف غضروف و استخوان بینی را تغییر می دهیم تا به حالت مورد نظر برسیم.

طول دوره ی بهبود  درجراحی بینی گوشتی چندین  ماه طول خواهد کشید . به همین علت شما نتیجه ی نهایی آن را تا هفته ها و یا ماه ها پس از عمل بینی گوشتی نمی بینید زیرا پوست و بافت نرم متورم است.

 

 

 

انواع پوست بینی در عمل بینی گوشتی

پوست نازک بینی  برای عمل بینی گوشتی

به طور کلی ضخامت پوست بینی در بیشتر  افراد متوسط است. هر چه پوست بینی شما نازک تر باشد بهبودی آن سریع تر خواهد بود  و بینی در این حالت بهتر منقبض می شود. در نتیجه  اکثر کسانی که دارای پوست خیلی نازک هستند باید انتظار داشته باشند که خیلی  از مشخصات چارچوب بینی شان نمایان شود. این امر مزایای خاص خودش را دارد اما امکان دارد معایبی نیزبرای فرد  داشته باشد.

به عنوان مثال پوست نازک مشخصات بینی را به خوبی نمایش می دهد به گونه ای که در برخی مواقع ایراد های خیلی کوچک نیز با این روش  نمایان می شود. این مساله زمانی به خوبی مشاهده می شود که  پوست بینی شما نازک باشد و زیر آن یک غضروف برجسته ی بسیار قوی وجود داشته باشد.

در صورتی که پوست بینی خیلی نازک و اسکلت بندی خیلی قوی است   می توان از یک لایه پوشاننده ی نازک بر روی اسکلت بندی بینی استفاده کرد تا فرم بینی صاف تر و برجستگی ها ملایم تر به نظر برسد.

پوست ضخیم بینی برای عمل بینی های گوشتی

در مورد پوست ضخیم در بینی گوشتی باید گفت که پوست ضخیم هر گونه بی نظمی کوچک را بعد از جراحی بینی  به راحتی پنهان می کند. مشخصات بینی بعد از عمل بینی های  گوشتی خیلی مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نخواهد شد .

 

در این شرایط می توان غضروف نوک بینی را به کمک  پیوند غضروف در جراحی بینی گوشتی بزرگ تر کرد. همچنین می توان بافت چربی را از زیر پوست به خصوص نوک بینی خارج ساخت که البته این کار باید کاملا با احتیاط صورت بگیرد.

 

عمل بینی گوشتی

 

تکنیک های مورد استفاده  برای عمل بینی گوشتی

برای اینکه عمل  بینی گوشتی برای افرادی که بینی گوشتی دارند بهتر مشخص شود و به طور کلی  مشخصات بینی بهتر نمایان شود پزشکان از  تکنیک های  عمل بینی گوشتی خاصی به کار بردند  که در اینجا به انها اشاره شده است

-پیوند غضروف به نوک بینی و پل بینی یکی از این تکنیک هایی است که برای افرادی که  پوست ضخیم در بینی دارند استفاده می شود، برای اینکه مشخصات نوک بینی و پل بینی بهتر مشاهده شود می تواند از پیوند غضروف در جراحی بینی گوشتی استفاده کرد.

کاهش چربی در بافت نرم ،نازک کردن دقیق و ماهرانه ی چربی های تشکیل دهنده ی بافت نرم ، به خصوص در نوک بینی به نمایان شدن مشخصات بینی در جراحی بینی گوشتی می تواند کمک کند.

-کاهش اندازه و تناسب سایز کلی بینی  از آنجایی که پوست ضخیم بینی  برای بهبود به زمان بیشتری نیاز دارد پزشکان از یک روش اندازه گیری برای کوچک کردن بینی افراد استفاده می کنند.

 

اگر زمان جراحی بینی گوشتی فاصله ی بین استخوان بندی بینی و پوست زیاد باشد احتمالا به اسکار یا گوشت اضافی به وجود می آید و در نتیجه بینی بیمار، نافرم و ناخوش آیند خواهد شد.بنابراین پزشک باید بتواند تعادلی بین کوچک کردن بینی و حفظ اسکلت بندی بینی برقرار کند.

 

آیا فرم بینی گوشتی بعد از جراحی، برگشت‌ پذیر است؟

یکی از مشکلاتی که افراد همیشه در جراحی زیبایی بینی گوشتی با ان مواجه هستند امکان برگشت پذیری آن به فرم  قبل از جراحی است. در گذشته این دغدغه، مشکلی انکار ناپذیر بود؛ زیرا تضمینی بابت عدم برگشت بینی گوشتی به فرم اولیه، پس از جراحی وجود نداشت. اما امروزه این مشکل دیگر رنگ باخته است، زیرا که پس از تحقیقات و پیشرفتی که در این‌ باره انجام شده است؛ تقریبا افتادگی و برگشت پذیری بینی گوشتی به کمترین حد ممکن و حتی به صفر رسیده است.

عمل بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی

همان گونه که گفته شد  جراحی‌های زیبایی گوشتی نسبت به جراحی های دیگر بینی  سخت‌تر است و بیشتر متکی به مهارت و دقت بالای جراح دارد. بنابراین هزینه جراحی بینی گوشتی کمی بیشتر از بینی استخوانی است و این موضوع ارتباط مستقیمی با میزان گوشتی بودن بینی بیمار دارد. از آنجایی که ضخامت پوست بینی افراد با هم متفاوت است، هزینه جراحی هم برای هر فردی متفاوت خواهد بود؛ پس به ارزیابی بینی و مشاوره توسط جراح در یک جلسه نیاز است.

 

شرایط مناسب برای عمل بینی گوشتی

اولین چیزی که بسیار حائز اهمیت است سلامت روحی و جسمانی فرد است.اگر فرد کاملا سلامت باشد پس از جراحی به راحتی به هوش آمده و همچنین عمل تاثیر چندانی بر جسم او نمی گذارد.

اگر شخص در مورد سلامت جسمانی خود شک و تردید داشته باشد، جراحی او پس از چکاب کامل و انجام آزمایش های متعدد انجام می شود. هر فردی که جراحی بینی انجام می دهد باید انتظار منطقی از عمل خود داشته باشد. بنابراین شخصی که انتظار نتیجه غیر منطقی از جراحی بینی خود داشته باشد و یا دچار بیماری هایی از قبیل افسردگی و وسواس باشد، مورد خوبی برای جراحی بینی نیست.

 

مراقبت‌های پس از عمل بینی گوشتی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی هم بسیار مهم است. پس رعایت نکات زیر را جدی بگیرید:

پس از جراحی، تا حد امکان از خندیدن و حرکات ماهیچه‌ای صورت خود خودداری کنید.

-هنگام خوابیدن به حالت طاق‌باز بخوابید و به گونه‌ای دراز بکشید که حتما سر بالاتر از بدن قرار گیرد.

-با دهان باز، عطسه کنید.

-از تخلیه تحت فشار بینی (فین کردن) خودداری کنید.

-از الکل به‌ هیچ ‌وجه استفاده نکنید.

-با آب داغ، استحمام نکنید.

 

عمل بینی گوشتی

 

-تا ۱۲ ساعت پس از جراحی، از کمپرس یخ بر روی اطراف چشم استفاده کنید.

-از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارند، به مدت ۱۲ ساعت پرهیز کنید.

-تا ۷ روز پس از عمل، غذای تند نخورید.

در آخر  هر چه میزان گوشتی بودن بینی کمتر باشد، شما نتیجه بهتری خواهید گرفت. اما با به‌کارگیری از تکنیک‌های صحیح جراحی و میزان مهارت پزشک، امروزه تقریبا تمامی جراحی‌های بینی گوشتی موفقیت آمیز است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دو =