لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن جراحی کوچکی است که منجر به کوچک شدن لبه های واژن و آراسته و بهداشتی شدن واژن میشود، در این جراحی بیهوشی در حد خیلی خفیف میباشد و با بی حسی موضعی هم قابل انجام است لابیاپلاستی را میتوان جراحی زیبایی واژن و جوان سازی واژن نامید که شامل تغییر اندازه و شکل لبه های واژن میشود . همچنین هم سایز کردن و قرینه کردن و مرتب کردن لبه ای واژن را نیز شامل میشود .

لابیاپلاستی

امروزه با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی جراحی ها چه در خصوص  درمانی و یا زیبایی افزایش چشمگیری پیدا کرده است به طوری که با کمتر فردی می توان مواجه شد که هیچ نوع عملی را انجام نداده باشد. اما یکی از جراحی های زیبایی زنان را می توان به لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن(پرینورافی) اشاره کرد که در این عمل لبه های واژن یا مینور حذف میشوند.

این پروسه به دلیل عدم قرینگی یا بزرگی بیش از اندازه لابیاها می تواند باشد که به همین جهت باید به متخصص زنان حاذق و باتجربه مراجعه شود تا بهترین نتایج را برای متقاضی به همراه داشته باشد.

یکی از دغدغه های فکری بیشتر متقاضیان این جراحی آگاهی یافتن از هزینه و قیمت این عمل لابیاپلاستی است که متذکر می شویم برای کسب اطلاع در خصوص هزینه بهتر است که به متخصص زنان مراجعه نماید و با بررسی مقدار و حجم چین های لابیا، قیمت را به شما بگوید .

کاندیدای عمل لابیاپلاستی

متذکر می شویم این جراحی محدودیت سنی ندارد و هیچ نوع صدمه ای به بکارت وارد نخواهد نمود. ولی این عمل مناسب افرادی است که دارای لابیاهای خیلی بزرگ و چین و چروک دار و یا عدم قرینگی در واژن هستند.

اما دانستن دو نکته پس از عمل حائز اهمیت است ابتدا این که بعد از لابیاپلاستی  نباید به مدت ۶ تا ۸ هفته رابطه جنسی برقرار شود و دوم این که به منظور التیام درد بهتر است که بعد از جراحی از کمپرس یخ استفاده شود تا درد و تورم کاملا برطرف شود. شایان ذکر است که بگوییم اگر علائم غیر طبیعی در فرد ایجاد شود باید با متخصص زنان خود تماسی برقرار نماید .

هزینه عمل لابیاپلاستین چقدر است؟

یکی از سؤالات رایجی  که همیشه از متخصص زنان پرسیده می‌شود این است که هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟ بدون شک از آن جایی که عمل لابیاپلاستی همانند جراحی های زیبایی دیگر، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانم‌های محترم است، سعی می‌کنیم در این پست به آن بپردازیم. 

برای دریافت یک هزینه دقیق ازعمل لابیاپلاستی نیاز است که حتما پیش از هر چیزی معاینه شوید. چون همانطور که در ادامه و در بخش فاکتورهای تاثیرگذار بر لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن هم مشاهده می کنید، عمل لابیاپلاستی بسته به فاکتورهای متعددی میباشد که یکی از این فاکتورهای مهم به شکل و فرم واژن شما و لابیاهای مینور برمی گردد.

از آنجایی که لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن برای هر فرد فرق می کند، ارائه دقیق هزینه لابیاپلاستی مشکل است. بهترین راه برای به دست آوردن هزینه عمل لابیاپلاستی این است که توسط متخصص معایه شوید. با این حال می توان گفت هزینه تقریبی عمل زیبایی واژن عموما بین دو میلیون و پانصد هزار تومان تا سه و نیم میلیون تومان متغییر میباشد.

البته این قیمت می تواند با توجه به عوامل مختلف کم و زیاد شود. پیشنهاد می کنیم برای دریافت هزینه دقیق جراحی زیبایی، یک جلسه معاینه و مشاوره حتما انجام دهید . در این جلسه متخصص زنان پس از معاینه می توانند در خصوص عمل زیبایی واژن شما را بسیار بهتر و موثرتر تصمیم گیری نمایند .

 

لابیاپلاستی

آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟

از آنجایی که عمل لابیاپلاستی جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود، مشمول بیمه و بیمه های تکمیلی نمی شود. متاسفانه بیمه ها به این مورد که جراحی لابیاپلاستی برای درمانی یا زیبایی انجام شده اند کاری ندارند و در هر صورت این جراحی و دیگر عملهای زیبایی واژن را تحت پوشش قرار نخواهند داد .

عمل لابیاپلاستی چه ویژگی هایی دارد ؟

 • این جراحی به شکل سرپایی بوده و بیهوشی لازم ندارد.
 • زمان مرود نیاز برای عمل لابیاپلاستی حدودا یک ساعت میباشد.
 • دوره بهبودی پس از جراحی کوتاه می باشد.
 • پس از جراحی لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن  برخلاف سایر عمل های زیبایی نیاز به استراحت در طولانی مدت نمی باشد.

مدت زمان بهبودی بعد ازعمل لابیاپلاستی

پس از جراحی فرد باید به مدت زمان ۳ الی ۴ روز استراحت کند . تا یک ماه توصیه می شود فرد از فعالیت های سنگین و سخت ورزشی دوری کند. برای بهبودی سریع بعد ازعمل لابیاپلاستی توصیه میشود از انواع ویتامین ها استفاده نماید .

اقدامات لازم برای رفع تورم پس ازعمل لابیاپلاستی

 • تا زمان بهبودی کامل تورم از وان حمام آب گرم و سونا به هیچ عنوان استفاده نکنید که در این صورت تورم افزایش پیدا می کند.
 • دمای ناحیه لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن را بالا نبرید زیرا هر حرارتی موجب میشود تورم ناحیه واژن افزایش پیدا کند .
 • استفاده از مواد غذایی که حاوی فیبر هستند در کاهش تورم ناشی از عمل لابیاپلاستی موثر می باشد. مصرف غذای پرچرب و پر نمک بر شدت تورم اضافه میکند .

 

لابیاپلاستی

مراقبت های پس از عمل لابیاپلاستی

فرد پس از لابیاپلاستی باید فعالیت هایی  را در جهت کمک به بهبودی انجام دهد که میتواند شامل موارد ذیل باشد:

 • پس از مرخص شدن از بیمارستان حتما یک نفر همراه را تا رسیدن به منزل خود داشته باشید .
 • داروهای تجویز شده را سر وقت مصرف کرده تا به بهبود و تسکین درد کمک کند.
 • تا مدت ۲ رو از کمپرس یخ در ناحیه تناسلی استفاده کنید . این کار به بهبود تورم ناشی از لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن کمک خواهد کرد .
 • تا مدت ۲ ماه پس از عمل لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن رابطه جنسی برقرار نکنید.
 • تا یک هفته پس ازعمل لابیاپلاستی استراحت کامل را انجام دهید .
 • از پمادهای ترمیمی برای بهبود سریع تر بخیه ها با تجویز پزشک استفاده نمائید بعد از یک هفته بخیه ها جوش می خورد و پس از ۱ الی ۲ ماه بخیه ها کاملا جذب خواهند شد .

 

مدت زمان انجام جراحی لابیاپلاستی

زمان لازم برای عمل لابیاپلاستی به طور  نرمال و روتین آن یک الی دو ساعت است ، اگر بی حسی موضعی  استفاده شود ، این کار زمان می برد ، هر چه بافت ناحیه واژن بیشتر باشد ، مدت زمان جراحی لابیاپلاستی بیشتر خواهد بود .
گاهی به دلیل مختلف و به دلیل ضخامت خیلی زیاد واژنتایم بیشتر برای زمان عمل لابیاپلاستی است . زمان لابیاپلاستی بسته به سایز لابیا و بافت لابیاها متفاوت است ، حداقل زمان لازم یک ساعت است ، روش جراحی ازدیگر فاکتورهای تاثیر گذار در زمان جراحی است ، زیرا برای عمل لابیاپلاستی روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام زمان خاص خود را نیاز دارد .

فواید جراحی لابیاپلاستی

در مرحله  اول این جراحی، جزو جراحی های زیبایی است .در واقع فردی که از بدن خود راضی نیست و به بیماری خاصی مبتلا نیست و دارای اعتماد به نفس پایین هستند و در برقراری ارتباط با افراد مشکل دارند لابیاپلاستی می تواند بسیار کمک کننده باشد. این مشکل فقط مختص ناحیه ژنیتال نیست و ممکن است صورت، بینی و یا فرم بدنشان نیز این حس را به فرد القا نماید. این افراد بعد از این گونه جراحی ها دچار افزایش اعتماد به نفس می شوند و رفتاری که از خود نشان می دهند، بهبود پیدا می کند.

همچنین انجام جراحی برای افرادی که دارای لابیا ها بزرگی هستند و می خواهند لباس های تنگ و یا خاص بپوشند می توانند به راحتی و با انجام لابیاپلاستی نیز به این هدف خود دست پیدا کنند.

لابیاپلاستی

دلایل انتخاب لابیاپلاستی با لیزر

 • زیبا سازی ناحیه واژن با کمترین عوارض
 • عدم رضایت جنسی و کاهش تحریک کلیتوریس
 • احساس درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی
 • احساس درد و سوزش در هنگام فعالیت های ورزشی

لابیاپلاستی با لیزر و مزایای آن

لابیاپلاستی با لیزر دارای مزایای بسیاری است که در اینجا به برخی از انها اشاره شده است

 • به صورت سرپایی و در مطب پزشک قابل انجام است.
 • نتایج معمولا به صورت دائمی هستند و برای مدت زمان طولانی ماندگار هستند.
 • نیازی به بستری شدن و زمان بهبود و ریکاوری ندارد
 • به دلیل دقت بالا در روش لیزر، دارای عوارض جانبی بسیار محدود و جزئی می باشد.
 • نسبت به روش دیگر کم هزینه تر است.
 • روش درمانی سریع و بدون درد است و برای همه انواع پوست ها قابل انجام است.
 • جراحی با لیزر بدون ایجاد جای زخم و خونریزی انجام می شود.

 

آیا لابیاپلاستی برای بارداری مضر است؟

سوالی که برای مراجعه کنندگان و خانم های جوان پیش خواهد آمد ، باردرای بعد از لابیاپلاستی است . برخی تصور می کنند انجام عمل های زیبایی برای باردار شدن ، مشکل ایجاد می کند اما این گونه عمل ها در قسمت بیرونی دستگاه تناسلی صورت می گیرد و آسیبی به آناتومی باروری زنان وارد نمی کند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =