عمل کشیدن پوست

عمل کشیدن پوست

عمل کشیدن پوست

عمل کشیدن پوست  یکی از روشهای جوانسازی پوست است با وجود طیف گسترده‌ای از فناوری‌های جدید و روشهایی که برای جوانسازی پوست در دسترس هستند و از آنجایی که بیشتر افراد برای لیفت صورت و جوانسازی پوست خود  نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند. اگر هدف شما جوانسازی وزیبایی پوست است شما  می‌توانید برای دستیابی به ظاهری طبیعی بدون عمل جراحی، حتی در ۶۰ سالگی، ترکیبی از این روش‌های درمانی لیفت صورت بدون جراحی بنا به توصیه پزشکان را به کار ببندید.

 

عمل کشیدن پوست

 

 

تعیین نوع صحیح لیفت وعمل کشیدن پوست یکی از مهم‌ترین بخش‌های مشاوره اولیه است. با توجه به تعدد گزینه‌های درمانی، برای انتخاب نوع مناسب لیفتینگ صورت باید ناحیه‌هایی که بیمار برای عمل در نظر دارد، طول دوره بهبود و همچنین انتظارات بیمار از نتیجه عمل مورد توجه قرار گیرد.برای بیمارانی که انجام عمل جراحی آن‌ها را نگران می‌ کند و همچنین برای کسانی که بهه دنبال شیوه‌های درمانی آسان تری هستند، گزینه‌ های کشیدن پوست صورت بدون جراحی وجود دارد .

 

انجام عمل کشیدن پوست

 

با انجام عمل کشیدن پوست  شما ۵ تا ۱۰ سال جوانتر از سن خود خواهید شد. عمل کشیدن پوست معمولاً در افراد بالای ۴۰ ساله انجام می شود. در این عمل از طریق کشیدن پوست صورت و بافت زیرٱن چروک پوستی کاهش مییابد. شما می توانیدعمل کشیدن پوست را به همراه سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی(کشیدن پوست پلک ها)، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام داد. سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

 

در دوران جوانی ، پوست افراد  قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست، سطح وسیعی از رشته های کلاژن وجود دارد که باعث صافی پوست در افراد می شود با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش مییابد و درصد ٱب زیر پوستی کم میشود. همین طوربه طول رشته های کلاژن افزوده شده و در نتیجه در پوست یک حالت افتادگی همراه با چین و چروک ایجاد میشود که ظاهر پوست را تغییر میدهد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل میشود و موجب میشود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.

 

تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است. نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد میکند که منجر به متلاشی شدن عواملی میشود که پوست را شاداب و جوان نگه میدارند. عوامل دیگری مانند کاهش وزن، استرس های زندگی روزمره، مصرف کم مایه جات ٕ استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار می باشند.

عمل کشیدن پوست

چه افرادی مناسب  عمل کشیدن پوست هستند

 

به ‌طور کلی، کاندیداهای مناسب برای انجام این عمل کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ای دارند. برای اینکه بدانید برای عمل کشیدن پوست مناسب هستید باید پوست شما دارای این ویژگی ها باشد

– وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان

۲ – چین‌های عمیق در گونه‌ها و شلی پوست روی برجستگی‌های گونه

۳ – شلی پوست، چین‌ها و ستون‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن.

 

با عمل  کشیدن پوست صورت تمام مشکلات ذکر شده مرتفع می‌گردد، اما افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چین‌های دور دهان را نمی‌تواند رفع کند.

جراحی کشیدن پوست

 

همان گونه که در بالا اشاره شد لیفت صورت برای کاهش چروک‌ها و سایر نشانه‌های پیری در صورت و با هدف بهبود کلی ظاهر فک و صورت انجام می‌شود.

عمل پوست کشیدن صورت می‌تواند به از بین بردن تأثیرات نا مطلوب زمان، فشارهای عصبی و قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی مختلف کمک می‌کند. جراح لیفت صورت، برای انجام این عمل عضلات زیر پوست صورت را بالا برده و پوست صورت را سفت می کند تا علاوه بر جوانسازی ساختار چهره، فرم آن را زیبا تر کند. در انتها چربی‌های اضافی پوست که ظاهر چهره را پیر و خسته نشان می‌دهد را برمی‌دارد.

 

مزیت جراحی کشیدن پوست  سفت کردن پوست کیسه‌ای و افتاده‌ای است که با بالا رفتن سن به وجود می آید. جراح با برداشتن این بافت‌های اضافی می‌تواند افتادگی پوست اطراف خط فک، غبغب، افتادگی پوست اطراف چشم‌ها و پیری نمایان شده در کل چهره را درمان کند.

عمل کشیدن پوست

توصیه های قبل از عمل کشیدن پوست

 

۱- شب قبل از عمل کشیدن پوست صورت، حمام نمایید و سر خود را بشویید.

 

۲- هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد.

 

۳-از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت، از خوردن داروهای ایبوپروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید.

 

 

آیا عمل کشیدن پوست عوارض دارد

 

عمل کشیدن پوست  یک عمل جراحی معمولی است و در اکثر مواقع موفقیت‌آمیز خواهد بود، با این‌ وجود مانند هر عمل جراحی دیگری خطرات خود را دارد.

-واکنش نامطلوب  بدن به بیهوشی

-عفونت

-تجمع خون در بیرون از رگ

-مشخص بودن جای زخم اگرچه این ریسک‌ها به‌ ندرت اتفاق می افتد، اما در بسیاری از بیماران برخی عوارض جانبی گذرا در لیفت صورت (کشیدن پوست گردن و صورت) بروز می دهد که معمولا طی چند هفته رفع خواهد شد.

 

نکات لازم بعد از عمل کشدن پوست

 

-در ۱ تا ۲ روز پس از عمل، بانداژها برداشته میشود. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از قسمتهای صورت میشود.

 

-در صورت وجود ورم و کبودی، نگرانی وجود ندارد، چون پس از مدتی به وضعیت کاملا طبیعی برمیگردد.تورم در ۳ روز اول پس از جراحی افزایش پیدا کرده و طی ۷ الی ۱۰ روز کاملٱ از بین می رود.

 

-بعد از ۱۰ روز بعد از عمل بخیهها کشیده میشوند.بعد از ۲ هفته میتوان به فعالیتهای معمول برگشت و پس از ۶ تا ۸ هفته ورزش را شروع کرد.در روزهای اول بعد از عمل، باید از هر گونه فعالیتی که فشار خون را بالا می برد، خودداری کرد.

 

عمل کشیدن پوست

 

-تا چند روز فعالیتهای خود را کم کرده و استراحت نمایید.

 

-در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی میگردد

 

-.تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است.

ریکاوری پس از عمل لیفت صورت

بعضی از افراد ممکن است در دوران ریکاوری کمی اذیت شوند و درد داشته باشند، که البته با دارو  تا حد زیادی کاهش می یابد . تورم و کبودی، درواقع بدترین عوارض دوران ریکاوری ست که برای چند روز هم ادامه دارد.

اصولا فرد تا دو هفته له استراحت نیاز دارد اما در صورت استراحت نکردن و انجام فعالیت های سنگین ممکن است تا چهار هفته هم طول بکشد. بخیه ها باید بین پنج تا ده روز بعد از جراحی کشیده شوند.

باید ناحیه ی بریدگی ها، چسب ها و باند هایی که جراح روی صورت گذاشته است را کاملا خشک نگه دارید و برای رفتن به حمام و شست و شو، به دستورات پزشک خود عمل کنید.

برای اینکه به خوبی از جراحی  نتیجه بگیرید و دوران ریکاوری کوتاه تری داشته باشید، باید حتما به تک تک دستورالعمل ها و تجویزات پزشک خود عمل کنید.

بی حسی و سفت بودن ماهیچه های صورت برای مدتی، کاملا عادی است. جای زخم ها و بریدگی ها تا مدتی باقی می ماند اما به تدریج کمرنگ شده و بعد از حدودا یک سال محو میشوند.

درست است که ژنتیک نقش مهمی در پیری و چروکی پوست ایفا میکند، اما فراموش نکنید سالم زندگی کردن، رژیم غذایی سالم و مناسب و ورزش و تحرک کافی هم برای جوان نگه داشتن ظاهر پوست بسیار مهم است.

سعی کنید از سیگار کشیدن، مصرف الکل، استرس، تابش شدید نور آفتاب، و آلودگی هوا دوری کنید تا پوستی سالم و زیبا داشته باشید. رعایت کردن اینها، برای ثابت نگه داشتن اثرات جراحی فیس لیفت بسیار موثر است.

 

عمل کشیدن پوست

بعد از عمل تا چه اندازه درد خواهم داشت؟

پ چند روز بعد از عمل میتوانید به راحتی راه رفته و کار های خود را انجام دهید اما بهتر است تا یک هفته یا بیشتر استراحت کنید. ممکن است بعد از جراحی، پلک ها و قسمت های دیگر صورتتان کمی ملتهب شود، که برای چند روز اول باید آن را بپوشانید. داشتن کمی احساس درد هم کاملا عادی ست، اما جای نگرانی نیست زیرا با مصرف دارو و مسکن کاملا رفع میشود.

تورم و التهاب پوست صورت تا شش هفته طول میشکد، اما بعد از دو هفته، تا حدودی که بتوانید پوشش روی آن را بردارید و با دیگران ارتباط برقرار کنید، برطرف میشود. برخی از بیماران که روی ظاهر پوستشان خیلی حساس هستند، ترجیح میدهند فعالیت های بیرون از خانه شان را تا هفته ی چهارم به تعویق بیاندازند.

 

 

عمل کشیدن پوست صورت چقدر طول می کشد؟

عمل کشیدن پوست صورت (فقط صورت و گردن)، معمولا ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد که در این روش از بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل بنا به درخواست بیمار استفاده می شود. البته پیشنهاد می شود با بی حسی موضعی عمل انجام شود زیراکه این عمل معمولا هیچ گونه دردی ندارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =