لاغری

لاغری

لاغری

لاغری  موضوعی است که افرادی زیادی امروزه به دنبال ان هستند با بالا رفتن آمار چاقی‌های مفرط روز به روز به طرفداران جراحی‌های چاقی افزوده می‌شود.  حتما می‌دانید امروزه روش‌های مختلفی از جمله اسلیو، بای‌پس، باندینگ، بالون، پلیکیشن و … برای  لاغری وجود دارد در واقع هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارد و برای گروه خاصی از افراد توصیه نمی‌شود. همچنین برای لاغری شکم وپهلو می توانید از روشهای لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی استفاده کنید.

 

لاغری

همان گونه که می دانید چاقی های موضعی از بدترین نوع چاقی محسوب می شود. اگر فرد ی به طور کامل  چاق باشد با یک رژیم لاغری و ورزش نمی تواند به وزن دلخواه دست یابد افراد باید بدانند که  جراحی لاغری مثل تمام جراحی های دیگر خطرات خودش را دارد و ساده ترین روش لاغری ودر عین حال سخت ترین روش لاغری  جراحی لاغری است به همین دلیل دانستن نکات اصلی در این زمینه و اینکه چه نوع جراحی لاغری برای فرد  مناسب است برای فرد اهمیت بسیاری دارد.

 

 

در بین جراحی های لاغری کدام یک برایتان مناسب است

از جراحی های  که در حال حاضر به صورت روتین در دنیا انجام می شوند می توان به گاستریک بای پس، اسلیو گاسترکتومی و باندینگ یا حلقه معده اشاره کرد. البته بعضی جراحی ها هم به دلیل عوارض زیادشان امروزه منسوخ شده اند، از جمله گاستریک بای پس روده.

انواع جراحی لاغری

۱-اسلیو گاسترکتومی :

 

در روش اسلیو گاسترکتومی حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد معده از شکم  فرد با جراحی  خارج می شود. این جراحی به این گونه است که  غذا از دهن می آید و به مری وارد می شود و بعد به معده و اثنی عشر می رود بنابراین این مسیر دست نمی خورد و فقط باریک می شود. در ضمن  در این جراحی اینکه هورمون گرلین یا همان هورمون اشتها  حذف می شود و اشتهای فرد کاهش پیدا می کند.

۲-پلیسه زدن معده :

 

این جراحی  ارزان ترین روش جراحی  محسوب می شود  در این روش از وسایل خاصی استفاده خاصی نمی شود. در واقع طی آن معده روی هم بخیه می خورد و پلیسه می شود، به این ترتیب فضای آن کم می شود.

۳-حلقه دور معده :

 

در جراحی باندینگ، دور معده فرد  یک بند قرار داده می شود. اندازه این بند برای فرد قابل تغییر است و برحسب نیاز با تزریق مایع به درون آن تنگ خواهد شد و حجم معده کوچکتر می شود. به این ترتیب بیمار به تدریج وزن  خود را از دست می دهد. البته با خارج کردن بند از دور معده باز هم احتمال برگشت وزن وجود دارد. افرادی  که حلقه معده می گذارند، باید از خوردن مایعات پر کالری پرهیز کنند که باعث کاهش موفقیت جراحی  می شود.

لاغری با جراحی

۴-گاستریک بای پس:

 

در این روش جراحی ، حدود ۳۰ تا ۵۰ سی سی از بالای معده جدا می شود و باقی مانده معده کاملا بخیه می خورد. سپس بخشی از روده به آنجا پیوند زده می شود. به عبارتی بین راه غذا و صفرا حدود ۱۷۰ تا ۲۰۰ سانتی متر فاصله می گذاریم. این روش یک مقدار هم روی جذب تاثیر می گذارد. همچنین بر دیابت بسیار  تاثیرگذار است .

۵-بالون معده :

 

این روش عموما توسط متخصصان گوارش انجام می شود به این ترتیب که به کمک دستگاه آندوسکوپ، بالون به داخل معده برده می شود و بعد در آنجا باد می شود تا فضای معده را کاهش دهد. البته بالون هم باید بعد از مدتی از معده خارج شود و مثل روش باندینگ بعد از خارج کردن آن احتمال برگشت وزن وجود دارد.

 

 

 

قبل از جراحی لاغری این نکات را بدانید

 

۱- بعد از هر کاهش وزن سریع ممکن است پوست شما دچار افتادگی شود . افراد جوان تر و کسانی که ورزش می کنند کمتر دچار این حالت می شوند.

 

۲-نتایج روش های باندینگ و بالن، موقتی است و برای گرفتن نتایج طولانی مدت باید از روش هایی مثل بای پس معده و اسلیو استفاده کنید.

 

۳-روش باندینگ و بالون بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که بنا به دلایلی می خواهند سریع ۱۵ تا ۳۰ کیلو وزن کم کنند.

 

۴-ورزش بعد از عمل  لاغری باید به صورت منظم انجام شود و مکمل های ویتامینی تحت نظر پزشک مصرف شود. در مواردی هم ممکن است نیاز به جراح پلاستیک باشد.

 

۵-ورزش بعد از عمل جراحی باید به صورت منظم انجام شود و مکمل های ویتامینی تحت نظر پزشک مصرف شود. در مواردی هم ممکن است نیاز به جراح پلاستیک باشد.

 

 

لاغری موضعی چیست

 

گرفتن رژیم لاغری و ورزش پیشنهاد خوبی برای لاغری موضعی نیست چون وقتی رژیم میگیرید از سر تا نوک پا لاغر میشود و ورزش حرفه ای هم تا حدی باعث از بین رفتن چربی های اندام  شما خواهد شد و گاها  هم بعد از یک مدت هیچ تغییر سایزی نخواهید داشت اما روش های لاغری  موضعی با دستگاه که امروزه خیلی رواج پیدا کرده  باعث تغییر سایز ناحیه مدنظر شده و تاثیری بر سایر قسمت های بدن ندارد

لاغری موضعی

انواع دستگاه لاغری موضعی :

 

۱-دستگاه لاغری موضعی ار اف

 

۲-کویتیشن

 

۳-دستگاه لاغری موضعی ال پی جی

 

۴-دستگاه لاغری موضعی پاور شیپ ۲

 

۵-کرایولیپولیز

 

۶-اولترا کویتیشن

 

۷-مزوتراپی

 

 

دستگاه لاغری موضعی آر اف

 

در روش لاغری با  آر اف از هیچ اشعه ای استفاده نمیشود و در حقیقت روش درمان  تنها شامل گرم کردن بافت زیر پوست است وبه کمک این روش به باسازی  کلاژن ها دست می یابد و بلافاصله با اولین جلسه درمان با دستگاه  نتایج برای بیمار قابل مشاهده است این روش لاغری  بافت پوست را سفت و محکم میشود

 

این تکنولوژی به طور همزمان از لایه های سطحی پوست محافظت می کند انرژی آر اف را به لایه های عمیق پوست هدایت می کند.دستگاه  آ ر اف صورت، گردن، بازو ها و شکم را به آرامی و به طور موثر درمان می کند و راه حل مناسبی برای درمان سلولیت است دستگاه آر اف  حتی ناحیه باسن را سفت می کندو با ایجاد گرمای مناسب و با استفاده از انرژی متمرکز، درمان بدون درد محسوب میشود

کرایولیپولیز چیست

 

این روش بیشتر شامل سرد کردن غیر تهاجمی چربی بدن برای تجزیه سلول های چربی  می باشد که به آن”یخچال چربی” هم می گویند. که باعث کاهش چربی بدن بدون آسیب به دیگر بافت ها می شود. این اثر  لاغری چند ماه طول می کشد تا دیده شود

کویتیشن

 

یک روش بدون نیاز به جراحی لاغری برای از بین بردن چربی‌های موضعی در قسمت‌های مختلف بدن و صورت است.امواج اولتراسوند با فرکانس‌های صوتی خود، لرزش‌هایی در چربی‌های اندام‌های بدن ارتعاش می‌دهد، امواجی که گوش انسان نمی‌شنود ولی تکان شدیدی را در بافت چربی‌ها ایجاد می‌کند که سلول‌های چربی شکسته و به حالت مایع درمی‌آیند و بدن آن‌ها را برای سوختن در بدن یا دفع درک بد آماده می‌کنندسلول‌های شکسته شده به کبد (جگرسیاه) رفته و پس از یک سری تغییرات تبدیل به مواد قابل سوختن در ماهیچه‌ها از طریق ادرار دفع یا در ماهیچه‌ها سوزانده می‌شوند..

لاغری موضعی با دستگاه

 

لاغری موضعی با مزوتراپی

 

مزوتراپی یک نوع درمان برای سلولیت است که هدف آن “ذوب” چربی است . برخی از خطرات بهداشتی و عوارض جانبی نیز با مزوتراپی امکان پذیر است که  باید حتما قبل از انجام با پزشک مشورت شود مزوتراپی شامل تزریق یک محلول مخصوص مایع زیر پوست برای تجزیه سلول های چربی است.

 

 

لاغری با لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک روشی  نوین برای رسیدن به وزن دلخواه می‌باشد که بسیار کارآمد و راحت بوده است. توجه داشته باشید لاغری با لیپوماتیک برای افرادی توصیه می شود که به راحتی نمی توانند چربی های خود را از بین ببرند و حتی با ورزش یا رژیم های سخت هم نمی توانند از شر این چربی های انباشته خلاص شوند، و به طور کلی اگر می توانید به راحتی وزن کم کنید بهتر است اقدام به این جراحی نکنید. به طور حتم با تراشیدن چربیها با جراحی لیپوماتیک فرد می‌تواند به راحتی تناسب اندام خود را به دست آورد.

 

 

مزایای لاغری با لیپوماتیک

 

از جمله مهمترین مزایا و ویژگیهای لاغری با لیپوماتیک سریع و کارآمد بودن آن می باشد. از طرفی همانطور که گفته شد لاغری با لیپوماتیک به صورتی است که به دیگر اعضای بدن آسیبی نمی رسد و بسیار کم عارضه است. در این روش همه سلول های چربی انباشته شده با آرایش کامل فیزیک خرد شده که این تخریب به وسیله میله فلزی انجام می پذیرد. از جمله مهمترین مزایای دیگر این روش لاغری مدرن بدون درد بودن آن، کوتاه بودن دوره نقاهت، کم بودن کبودی بعد از عمل، زیبا شدن پوست، نیاز نبودن به بستری، انجام عمل بدون برش و بخیه و کوتاه بودن مدت زمان عمل اشاره کرد.

 

لاغری

 

 

عوارض لاغری با لیپوماتیک

بسیاری از افراد قبل از اقدام به کاهش وزن با لیپوماتیک به دنبال شناخت و اطلاع از عوارض این جراحی هستند. توجه داشته باشید همانطور که بیان شد این نوع جراحی بسیار کم عارضه بوده اما به طور کلی می توان گفت ممکن است عوارضی بسیار سطحی و قابل جبران برای شما در پی داشته باشد که مهمترین این عوامل خارش یا سوزش شدید در صورت حساسیت به لیدوکایین می باشد و یا ممکن است خونریزی یا کبودی شما کمی زیاد باشد، همچنین اگر در یک کلینیک غیربهداشتی جراحی لیپوماتیک بر روی شما انجام شود بروز عفونت در محل جراحی به وجود خواهد آمد.

 

 

لاغری با مزوتراپی

لاغری با مزوتراپی یکی دیگر از روشهای لاغری است. مزوتراپی تکنیکی است که از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوانه سازی و سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافی استفاده می شود.

این روش در ابتدا برای از بین بردن  و کاهش درد استفاده می شد و سپس در سال های اخیر، درسایر نقاط جهان محبوبیت فراوانی یافت و اکنون روش موثری برای کاهش چربی محسوب می شود.

روش مزوتراپی برای حذف چربی در مناطقی مانند معده، ران، باسن، پاها، بازوها و صورت بوده و همچنین باعث کاهش سلولیت می شود.همچنین این روش سبب رفع چین و چروک ها ،درمان آلرژی ، درمان بیماری آلوپسی و ریزش مو می شود.در این تکنیک با استفاده از سوزن هایی مخصوص ، یک سری تزریق به لایه میانی (mesoderm) پوست انجام می شود. هدف اصلی مزوتراپی ؛ افزایش گردش خون ، رفع التهاب پوستی و حذف چربی است.

 

 

انواع روشهای لاغری

  •  کاهش وزن از طریق رژیم غذایی
  •  از طریق داروهای لاغری
  •  تناسب اندام با استفاده از ورزش و تحرک
  •  برداشتن چربیهای اضافه بدن به طیق عمل های جراحی

 

لاغری  با جراحی یا بدون جراحی؟

در برخی موارد در صورتی که کاهش وزن با روشهای غیرجراحی مشکل باشد پزشکان برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می کنند. هر روش جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد.

به همین دلیل اکثر افراد برای حذف چربی و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی هستند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که لاغری و کاهش وزن ، یک شبه اتفاق نمی افتد. روند کاهش چربی در هر جایی از بدن شما نیاز به یک رویکرد  صحیح و روش خاصی دارد.

شما نمی توانید چربی های  نقطه خاصی از بدن خود را تنها با رژیم غذایی برطرف کنید. امروزه از روش های مختلفی به منظور کاهش وزن موضعی استفاده می کنند. انواع دستگاه ها و کرم ها برای این منظور در نظر گرفته شده اند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 15 =