Skinny abdomen

لاغر کردن شکم

لاغر کردن شکم

لاغر کردن شکم با لیپوماتیک روشی پیشرفته با کمترین عوارض برای تخلیه چربی‌های موضعی بوده و دقیق ‌تر از روش لیپوساکشن است.

لیپوماتیک روشی برای کاهش سایز است و برای کاهش وزن و درمان چاقی راه ‌حل محسوب نمی‌ شود. استفاده از این روش برای از بین بردن چربی‌هایی با مقدار زیاد در بدن اصلا توصیه نمی‌ شود، اما با این روش، حجم زیادی از چربی‌ ها در یک جلسه تخلیه می‌شوند و نیاز به بیهوشی ندارد.

 

 

 

Skinny abdomen

لیپوماتیک برای لاغر شدن شکم عمل جراحی غیرتهاجمی است و اگر به ‌خوبی انجام نشود، سبب افتادگی پوست، نامتناسبی اندام‌ هایی مثل ران و گودرفتگی غیرطبیعی و درد و خون‌ریزی می‌ شود؛ چون در مقایسه با لیزرلیپولیز، از لیزر و حرارت استفاده نمی ‌شود، لذا فیبروز (FIBROSIS) در بافت پوست به ‌ندرت مشاهده خواهد شد.

هشتاد درصد افرادی که چاقی بیش ‌از حد دارند، قادر نیستند وزن خود را متعادل نگه دارند. به همین خاطر، باید به جراحی ‌های تهاجمی روی بیاورند.

اگر وزن شما یک ‌‌و نیم برابر وزن ایده ‌آل است، به چاقی مبتلا هستید و باید جراحی تهاجمی انجام دهید. جراحی‌ های لیپوماتیک، لیپوساکشن و واترجت، برای درمان چاقی نیستند و کاربرد زیبایی دارند که معمولا تحت پوشش بیمه نیز قرار نمی ‌گیرند.

 

روش‌ های حذف چربی‌ های موضعی و لاغر کردن شکم :

روش‌ های حذف چربی ‌های موضوعی به ‌صورت کلی به دو دسته عمده تقسیم می‌ شود:

بخش اول مربوط به مواردی است که بیمار با رژیم غذایی، ورزش و استفاده از دستگاه‌ های غیرتهاجمی که نیاز به عمل جراحی ندارد، نسبت به از بین بردن چربی اقدام می‌کند. وکیوم و ماساژ از جمله این روش‌هاست.

بخش دوم مربوط به مواردی است که بیمار با رژیم غذایی و ورزش نتوانسته یا قادر نیست چربی‌های اضافی را از بین ببرد و با تشخیص پزشک متخصص، باید جراحی (لیپوساکشن معمولی، لیپوماتیک و لیزر لیپولیز) شود. عوارض لیزر لیپولیز از لیپوساکشن کمتر است.

 

 

 

 

Skinny abdomen

جراحی‌ های چاقی، دو دسته است:

  • جراحی چاقی مفرط
  • جراحی چاقی موضعی

 

انجام هر یک از این روش‌ ها باید به تشخیص پزشک متخصص انجام شود؛ نه پزشک عمومی.

 

 

چگونگی انجام لیپوماتیک:

لیپوماتیک، روشی برای برداشت غیرتهاجمی بافت چربی از بدن است. در این عمل، پزشک معالج از طریق دستگاهی که عکس آن را در زیر می ‌بینید با حرکات لرزشی لوله ‌ای به ‌نام کانولا، سلول‌ های چربی را به ‌روش غیر لیزری و حرارتی خارج می‌ کند.

ایمنی لیپوماتیک از لیپوساکشن بسیار بیشتر است و عفونت کمتری ایجاد می‌کند؛ چراکه محافظت از اعصاب، رگ‌های خونی و ماهیچه‌ها در روش لیپوماتیک از لیپوساکشن بیشتر است.

هدف روش لیپوماتیک برخلاف روش لیپوساکشن، تغییر سایز، فرم و حجم در نقطه خاصی از بدن است. درحالی ‌که در روش لیپوساکشن، هدف اصلی، کم‌ کردن وزن است. در این روش، کلیه نواحی بدن که دارای توده چربی است، تراشیده و چربی انباشته برداشته می ‌شود (سوزانده نمی‌ شود).

ارتعاش در روش لیپوماتیک برای لاغر کردن شکم سبب می ‌شود تا چربی ‌ها نسوزد و بافت و سلول ‌های چربی بدون کم ترین آسیب، از زیر پوست بیرون کشیده شود.

با این روش، افراد می ‌توانند ضمن کاهش سایز شکم و پهلوها، با تزریق چربی به سینه، سایز آن را بزرگ و فرم بهتری به باسن خود بدهند.

 

 

Skinny abdomen

اقدامات پیش از عمل لیپوماتیک:

توصیه می ‌شود قبل از انجام این عمل، پزشک حتما شما را معاینه کند و اگر دچار چاقی مفرط هستید، از انجام این عمل اجتناب کنید.

شاخص توده بدنی شما باید کنترل شود. اگر سیگار و الکل مصرف می ‌کنید، ۱۴ روز پیش از عمل، از مصرف آن خودداری کنید.

متقاضیان عمل لیپوماتیک، باید ۴۸ ساعت پیش از انجام عمل، از مصرف آسپرین خودداری کنند، چرا که آسپرین باعث رقیق ‌شدن خون می ‌شود.

 

اقدامات پس از عمل لیپوماتیک:

فردای روزی که عمل را انجام دادید، از مصرف قرص ‌های ویتامین E پرهیز کنید. بهتر است روز عمل، ناشتا باشید. چون در زمان عمل، بخشی از آب بدن نیز تخلیه می ‌شود، پس از عمل، باید مایعات کافی بنوشید.

پس از انجام عمل لیپوماتیک، پزشکان توصیه می‌ کنند که حداقل به ‌مدت ۴۸ ساعت از استعمال دخانیات و مشروبات الکی خودداری شود.

اگر پوست ‌تان شل شد، حداقل به‌ مدت ۷۲ ساعت از ننشینید و دراز بکشید. نشستن زیاد سبب چین‌ خوردگی در ناحیه شکم می‌ شود.

حتما پس از عمل، به ‌مدت از گن ۷ روز از گِن استفاده کنید. استفاده از گن برای بعضی از بیماران در مدت زمان بیشتری توصیه می ‌شود.

 

 

 

Skinny abdomen

مزایای لیپوماتیک به نسبت لیپوساکشن:

  • در روش لیپوماتیک، لایه چربی زیر پوست در مقایسه با روش لیپوساکشن یکنواختی بیشتری دارد و شاهد باقی‌ مانده چربی‌ نیستیم که در روش لیپوساکشن به ‌صورت گلوله ‌ای زیر پوست مانده‌اند.
  • در مقایسه با روش لیپوساکشن که گاهی لازم بود، بیمار تا ۱۸۰ روز از گن استفاده کند، در این روش، بیمار باید حدود ۲ هفته از گن استفاده کند. گاهی ‌اوقات این زمان تا ۴ هفته بسته به سن و شرایط بیمار، افزایش می ‌یابد. استفاده از گن به این خاطر توصیه می‌ شود تا پوست کاملا جمع شود.
  • در مقایسه با روش لیپوساکشن، میزان صدمه‌ای که به ترابکولاهای پوستی وارد می‌شود، در روش لیپوماتیک کمتر است.
  • گاهی در روش لیپوساکشن سنتی، به بی ‌حسی موضعی و بیهوشی عمومی نیاز است، اما در روش لیپوماتیک، بی‌ حسی موضعی مثل جراحی دندان یا برداشتن زگیل‌ تناسلی با لیزر کفایت می ‌کند.
  • در روش لیپوساکشن، تورم ناشی از عمل و ترشحات، از عوارض این عمل است، اما در روش لیپوماتیک، ترشحات پس از ۳۶ ساعت برطرف می ‌شود.
  • ریسک عفونت در لیپوماتیک به نسبت لیپوساکشن بسیار کمتر است.
  • کوفتگی پس از عمل در روش لیپوماتیک، خیلی کمتر از روش ساکشن است.

 

انجام لیپوماتیک لاغر کردن شکم برای چه کسانی مناسب نیست؟

همه ‌چیز به نظر و تشخیص علمی پزشک متخصص بستگی دارد. همچنین شرایط بیماران و انتظارات آن‌ ها با یکدیگر متفاوت است.

بنابراین بیماران باید در جلسه مشاوره حاضر شوند. در این جلسه، عوارض، خطرات و مراقبت‌ های پس از عمل، تشریح می ‌شود.

گاهی با عکسبرداری از بیمار، تشریح مصور انجام می‌شود. گاهی پیش از انجام عمل لیپوماتیک، پزشک برای فرد آزمایش ‌هایی هم تجویز می ‌کند.

علاوه ‌بر افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، بیماران هموفیلی نیز باید از انجام این عمل خودداری کنند. در عمل لیپوماتیک، خون زیادی از شما می ‌رود و این، برای بیماران هموفیلی خطرناک است.

اگر بیماری عفونی دارید و سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است، از انجام عمل دوری کنید؛ مگر با انجام آزمایش، تشخیص و معاینه پزشک متخصص.

 

 دکتر وفایی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نوزده =