لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا یکی یکی از جراحی های زیبایی پلک است، جراحی لیفت بالا ی چشم نه تنها امکان دیدن محیط و اشیا را برای فرد به وجود می اورد بلکه احساس درونی ما را بهتر به دیگران انتقال خواهد داد  . لیفت پلک بالا برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها انجام میشود .

 

لیفت پلک بالا

ولی هدف از جراحی لیفت پلک بالا فقط زیبا شدن نیست. جراحی پلک اخیرا به وفور مورد استفاده قرار گرفته و نه تنها موجب شده که افراد زیبایی از دست رفته خود را به دست آورند ، بلکه باعث شده تا فرد سلامتی و دید خود را نیز به خود برگرداند.

مواردی همچون بالا رفتن سن بر روی پلک ها و سلامت آنها موثر خواهد بود . این تاثیر معمولا به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان خواهد داد .

میدان دید فرد

در مواردی این افزایش پوست در اندازه ای زیاد است  که میدان دید فرد را نیز محدود کرده و برای فرد بسیار نا امید کننده است. با داشتن این مسئله فعالیت های روزمره ساده ای همچون دیدن تلویزیون و یا رانندگی، به امری ملال آور تبدیل میشود . در نهایت افراد رو به جراحی پلک می آورده تا پلک های آویز را جمع کرده و بدین سبب دید فرد را بهتر خواهد کرد .

بالا رفتن سن برروی پلک بالا و پایین، مختصری با یکدیگر متفاوت است.معمولا در پلک بالا این تاثیر به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان می دهد.در مواردی بالا رفتن سنبه اندازه ای زیاد است که میدان دید فرد را نیز محدود می کند، ولی افزایش سن در پلک پایین معمولا به صورت پف پلک وچین های ظریف و بیرون زدگی کیسه های چربی ظاهر میشود .

از آنجایی که پلک افتاده میشود ، وزن ناشی از آن موجب شده تا بر چشم فشار وارد شده و بدین سبب فضایی ایجاد شده که در آن آب چشم یا همان اشک تجمع یافته و نشت پیدا خواهد کرد. با اصلاح افتادگی پلک ها به روش درمانی بلفاروپلاستی (blepharoplasty)، می توان آب مروارید را بیرون آورده تا بدین منظور دید فرد مشخص شده و به بینایی اش دوباره دست پیدا خواهد کرد .

 

سن افراد و افتادگ پلک

 

زمانی که صحبت از سن و سال به وسط می اید، چهره ما نقش اصلی را دارد و درواقع این امر را بازگو می کند! پوست اطراف چشم ها در واقع معیاری از افزایش سن و گذشت زمان به شمار می اید که در طول زمان، چروک و افتاده خواهد شد و خاصیت کشسانی (الاستیسیته) خود را از دست می دهد. افزون بر به وجود آمدن کیسه های چشمی در زیر چشم، در برخی موارد پوست روی پلک به گونه ای سست شده که دید فرد را دچار مشکل خواهد کرد . اگر این امر اتفاق بیفتد، تنها راه حل لیفت پلک بالا است.

 

لیفت پلک بالا

 

انجام لیفت پلک بالا چیست

لیفت یا بالا کشیدن چشم (بلفاروپلاستی/ Belpharoplasty) نوعی از جراحی است که شامل برداشتن ظریف پوستهای اضافه و تنظیم چربیهای داخل پلک میباشد . می توان دو پلک فوقانی را با هم و پلکهای تحتانی را همزمان با هم جراحی کرد ولیکن اکثراً پف پلکهای فوقانی و پایین بصورت همزمان جراحی میشوند .

 

پروسه جراحی لیفت پلک بالا

پروسه انجام لیفت پلک کار آسانی است اگر توسط پزشک انجام شود  . برای انجام این عمل، فرد تحت بیهوشی عمومی مورد عمل قرار می گیرد تا با اطمینان کامل که فرد هیچ دردی را حس نکند. همچنین جراحی لیفت پلک بالا را در حالی که فرد حس آرامش دارد، انجام داد.

این موضوع این امکان را به وجود می اورد که هم فرد مطمئن شود خاطر و آرامش داشته باشد و که فرد متخصص بتواند با نهایت دقت، عمل را به اتمام برساند.
برش پلک در حین بیهوشی در پوست فرد به وجود می آید تا اینگونه پوست اضافی و ماهیچه اضافی و چربی از چشم جدا شوند. سپس این برش توسط بخیه بسته خواهد شد.

اسکار بعد از جراحی لیفت پلک بالا

در جراحی ها این امکان وجود دارد که پس از پایان عمل، اسکار هایی از جراحی لیفت پلک بالا بر روی پوست فرد باقی بماند. گرچه زمان انجام عمل جراحی لیفت پلک بالا  برش ها در قسمت هایی از صورت زده میشود که به سختی قابل دیدن هستند .

دوران نقاهت بعد از جراحی لیفت پلک بالا

به افرادی که قصد جراحی لیفت پلک بالا را دارند  چیشنهاد میشود که ۵ الی ۷ روز مرخصی کاری داشته تا پروسه درمانی این عمل تکمیل شود؛ گرچه بازیابی حالت طبیعی چشم نیاز به گذدشت چند هفته دارد. انتظار کبودی، تورم، قرمزی و برخی موارد دیگر در روزهای پس از لیفت پلک بالا داشته باشید. داروهای ضد التهاب می تواند به شما برای فائق آمدن بر این موارد، کمک زیادی را کند.

تیم جراحی و درمانی  بعد از پروسه جراحی لیفت بالا، دستورالعمل هایی را برای بهبود هرچه زودتر شما اتخاذ خواهند کرد تا اینگونه علاوه بر رسیدن به نتیجه خوب و مورد نظرتان، هرچه سریعتر دوران مراقبتی خود را سپری کنید.

 

لیفت پلک بالا

 

افراد مناسب برای جراحی لیفت پلک بالا

وجود چین و چروک در پلک پایینی منجر به خشکی چشم ها خواهد شد . اگر چشم خشک شده و در آن اشکی وجود نداشته باشد که سطح چشم را مرطوب نگه دارد، عملکرد چشم با مشکلاتی رو به رو خواهد شد. درواقع اشک حاوی ماده شیمیایی است که عملکرد ضدباکتریایی و ضدویروسی دارد.

بدون این ماده، چشم که در یک محیط مرطوب نگه داشته میشود در معرض خشک شدن و حمله میکروب های مختلف قرار می گیرد. برای تصحیح این مشکل و بازپس گیری دید بینایی و سلامتی چشم،لازم است تا یک متخصص چشم پزشک و یک جراح زیبایی چروک ها و افتادگیهای پوستی موجود در پلک تحتانی را براشته تا بدین وسیله فرد نه تنها زیبایی خود را به دست آورد، بلکه سلامت چشمان خود را تضمین نماید.

برای مراقبت از سلاکتی چشم هایتان، باید با یک متخصص مشورت کنید. پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره میتوانید حضوری به مطب پزشک مراجعه کرده و از ویسوالاتی که دارید را بپرسید.

در نتیجه قبل از آن که فردی بخواهد جراحی لیفت پلک بالا داشته باشد، با پزشک مورد نظر مشورت لازم را انجام دهد. در طی این مشاوره، علاوه بر بررسی سوابق پزشکی شما، هدف از لیفت پلک بالا و نتیجه های مورد انتظار مورد ارزیابی قرار میگیرد. همچنین برای اینکه مشخص شود شما باید تحت جراحی لیفت پلک بالا قرار بگیرید، چشم ها و پلک هایتان بررسی خواهد شد.

 

 

آیا نتایج عمل جراحی دائمی است

باید گفت که نتایج حاصل از جراحی دائمی نیست و با افزایش سن و و قرار گرفتن در زیر اشعه خورشید پوست شما قابلیت ارتجاعی خود را از دست  می دهد روشهای زیادی برای برطرف کردن چین و چروک سطحی پوست زیر پلک وجود دارد. که شما می توانید به کمک این روشها نتایج حاصل از جراحی را طولانی تر کنید

با این حال، اکثریت قریب به اتفاق بیمارانی که جراحی لیفت چشم انجام می دهند به عمل دوم نیاز پیدا نمی‌کنند. اما اگر عمل در سنین ۵۰ یا ۶۰ سالگی  انجام شود ، باید بدانید که عمل لیفتینگ تاثیر چندانی بر جوان‌سازی پوست زیر چشم‌تان نخواهد داشت.

لیفت پلک بالا

 

کاربرد جراحی لیفت پلک

با جراحی لیفت  پلک می توان مشکلات زیر را برطرف کرد

– کاهش پوست آویزان و اضافی پلک فوقانی، به خصوص در قسمت بیرونی پلک.

– کاهش احساس سنگینی پلک بعد از لیفت پلک

– ظاهری زیباتر را برای  پلک شما فراهم می کند که آرایش آن را آسان ترمی نماید.

-بهبود بینایی اگر پوست شما  حالت افتادگی داشته باشدو میدان دید شما را محدود کرده باشد.

هزینه جراحی لیفت پلک

هزینه  لیفت پلک برای اکثر افراد به نوع و پیچیدگی عمل و تجربه وشهرت پزشک شما  بستگی دارد. شرکت های بیمه هزینه عمل افتادگی پلک بالا ، جراحی پلک پایین را در صورتی که بینایی  فرد مشکل داشته باشد را تقبل می کند.

زیرا هزینه عمل بلفاروپلاستی در ایران جزو هزینه های عمل های زیبایی  است وکه  تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.این نکته قابل ذکر است که بیشتر جراحی پلک جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود.

اما به طور کلی درهزینه  لیفت پلک  بیشتر افراد عواملی مانند موقعیت کلینیک ، دستمزد جراح ، نوع جراحی ، هزینه های اتاق عمل ، پیچیدگی جراحی پلک و ویزیت های پس از عمل بر روی هزینه ی واقعی و دقیق عمل افتادگی پلک  تاثیر خواهد گذاشت.

 

لیفت پلک بالا

 

نکات مهم در جراحی لیفت پلک

در صورتی که  قصدانجام لیفت پلک را دارید  نیازی به  بستری ندارید.

-در جراحی لیفت پلک نیاز است که مکه به منظور جلوگیری از خشک شدن باید از پماد چشمی استفاده کنید -پس از استفاده مکرر بعد از چند ماه نیازی به استفاده از پماد نیست

بخیه ای که برای جراحی لیفت پلک زده می شود لازم است بعد از دو هفته برداشته شود .

-استفاده از مواد آرایشی ، لنز ، ریمل ، مژه مصنوعی و مواد روغنی برای فرد ممنوع نمی باشد .

-بعد از لیفت می توانید مطالعه کنید و یا تلویزیون تماشا کنید و به زندگی عادی خود باز گردید  به گونه ای که تمامی نکات توصیه شده توسط پزشک رعایت شود .

-توصیه می شود در مصرف داروهایتان دقت لازم را داشته باشید و به درستی از آنها استفاده کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 5 =