لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم از جراحی های  زیبایی برای شکم است با انجام  لیپوماتیک نیازی به برش‌های بزرگ مانند دیگر جراحی های لاغری نیست در واقع لیپوماتیک شکم  روشی است برای ساکشن بافت چربی اضافی زیر پوست در کوتاه‌ مدت‌ترین زمان بهترین نتایج را داشته باشد. از دیگر مزایای آن درد، التهاب و ورم کمتر برای بیمار و سهولت عمل برای جراح است که باعث رضایت هر دو از این عمل خواهد شد.

لیپوماتیک شکم

در چند سال اخیر  روش‌های زیادی  برای حذف چرب اضافی بدن و کوچک کردن شکم و پهلو به وجود آمده است که می‌تواند کمترین آسیب را به بافت ها بزند و بهترین نتایج را برای شما بر جای بگذارد. در نتایج حاصل از لیپوماتیک شکم و پهلو میزان قابلیت ارتجاعی پوست فرد و میزان کلاژن آن و همچنین حجم پوست شل و آویزان می‌تواند مؤثر باشد.

 

 

چرا افراد لیپوماتیک شکم انجام می دهند

یکی از دلایل بارداری‌های متعدد است باردی موجب می شود عضلات شکم کشیده شود و باعث می‌شود که پایین شکم تاحدی برآمده شود.. درهرحال اکثر بانوانی که بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، در نهایت از نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، به تنهایی رضایت دارند و لزومی به انجام جراحی لاغری شکم نمی‌بینند.

همچنین برشی که در هنگام سزارین یا جراحی برداشتن رحم روی شکم ایجاد می‌شود. یکی از عوارض این نوع برش باقی ماندن توده مداومی از چربی زیرپوستی، دقیقاً بالای برش است. لیپوماتیک این بدشکلی آزاردهنده را به خوبی ترمیم می‌کند.

چربی های اضافه در شکم عامل دیگر برای انجام لیپوماتیک شکم است. چربی شکمی در دو سطح عمقی و سطحی در شکم جمع می‌شود. چربی سطحی شکم دقیقاً زیر پوست و بالای عضلات شکم قرار دارد. اما چربی عمقی شکم داخل حفره شکم روی روده‌ها قرار دارد. حجم چربی عمقی  برخی افراد بیشتر از چربی سطحی زیرپوستی است. چربی زیرپوستی را می‌توان به روش لیپوماتیک از بین برد.

افراد مناسب لیپوماتیک شکم

 

-مناسب‌ترین افراد برای انجام عمل لیپوماتیک شکم  افراد بالای ۱۸ سال به بالا هستند این افراد معمولا چاق نیستند وتنها کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود دارند.

 

-افرادی مناسب جراحی لیپوماتیک شکم  دارای وزن ثابتی هستند و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را ندارند. پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد. بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب نخواهد بود.

 

-خانم ها در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد. امکان بارداری پس از انجام عمل لیپوماتیک وجود دارد.

مزیت انجام لیپوماتیک شکم

 

-یکی از مهمترین مزیت های لیپوماتیک شکم از بین بردن چربی شکم و پهلو است.

-بعد از گذشت مدتی چربی اضافه در این نواحی کاملا از بین می رود.

-عدم برگشت به حالت اولیه یکی  از مزیتهای مهم لیپوماتیک است

– این عمل دوران نقاهت کوتاه مدتی دارد

– جای زخم در محل جراحی باقی نمی ماند.

لیپوماتیک شکم

آیا لیپوماتیک  شکم دارای عوارض است؟

لیپوماتیک شکم نیز ممکن است برای فرد دارای عوارض وخطراتی  باشد که در اینجا به برخی از انها اشاره شده است

– جراحی  طولانی مدت در این روش باعث افزایش احتمال خطای انسانی جراح  خواهد شد.

-ضربه‌های شدید دستگاه باعث احتمال آسیب به جراح و بیمار و همچنین کوفتگی بدن او می شود.

-ضربه‌ها لیپوماتیک  خطر آمبولی ریه را افزایش می‌دهد.

-این روش  در ناحیه‌ و اندام‌های بزرگ  خیلی کاربرد ندارد.

-حساسیت به ماده‌ی بی‌حسی و لیدوکائین در افرادی که سابقه‌ی آن را داشتند وجود دارد

-احتمال خونریزی شدید در افرادی که مصرف مکمل یا داروی رقیق‌کننده خون مانند آسپرین داشته اند، وجود دارد؛

 

چه کسانی نمی توانند لیپوماتیک شکم و پهلو انجام دهند

 

. برخی بیماران عموماً آقایان چربی زیادی داخل شکم، پشت عضلات دارند. لیپوماتیک چندان برای از بین بردن این نوع چربی مناسب نیست، با این حال کاملاً بدون تاثیر نیست و بهبود محسوسی را به دست می‌دهد. همچنین اگر حجم زیادی از چربی آویزان باشد، بهتر است که جراحی لاغری شکم انجام شود.

 

اقدامات قبل از  لیپوماتیک

  • از نوشیدن آب زیاد در شب قبل از عمل لیپوماتیک خودداری کنید .
  • هنگامی که برای جراحی لیپوماتیک مراجعه می کنید ناشتا باشید.
  • تمام آزمایش های تجویز شده را انجام داده و نتایج را در اختیار پزشک قرار دهید .
  • اگر بیماری خاصی دارید حتماً با پزشک در میان بگذارید.
  • اگر قبلاً در ناحیه مورد نظر جراحی داشتید حتماض به پزشک بگویید.
  • برای مشاهده بهتر تغییرات ، از تمام زوایای ناحیه مورد نظرعکس تهیه کنید.
  • دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.
  • روز قبل از جراحی لیپوماتیک به هیچ وجه از ویتامین  E مصرف نکنید.

 

لیپوماتیک

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم

بعد از لاغری توسط لیپوماتیک فرد باید یک سری از مراقبت ها را انجام دهد تا نتایج بهتری از لیپوماتیک بدست آورد . در ادامه به چند نمونه از این مراقبت ها می پردازیم :

رعایت رژیم غذایی قبل از انجام جراحی به مدت ۴۸ ساعت از صرف نوشیدنی های الکل خودداری کنید

بعد از انجام جراحی باید به مقدار کافی آب ، آب میوه و مایعات مصرف شود .

انجام فعالیت های فیزیکی بعد از انجام لیپوماتیک بیمار چند ساعت باید استراحت داشته باشد .استراحت در روز اول برای درمان بیماری بسیار مفید می باشد . تا ۱۸ ساعت بعد از جراحی لیپوماتیک نباید رانندگی انجام دهد .

در صورت شل بودن پوست شکم سعی کنید در ۳ الی ۵ روز اول از نشستن یه صورت ۹۰ درجه پرهیز کنید . از انجام فعالیت های سنگین در روزهای اول جراحی لیپوماتیک خودداری کنید .

ماساژ دادن شکم برای خارج کردن مایعات همچنین از بین بردن ورم شکم هنگام استراحت شکم خود را به سمت پایین ماساژ دهید .

مصرف دارو بعد از انجام لیپوماتیک شکم داروهای تجویز شده توسط پزشک باید به درستی مصرف شود .

 

استحمام بعد از لیپوماتیک شکم

بهترین زمان تخلیه مایعات در عمل لیپوماتیک یک روز بعد از انجام لیپوماتیک است پس پیشنهاد می شود یک روز بعد از عمل به حمام بروید و نواحی مورد نظر به آرامی فشار دهید استفاده از حمام در این امر بسیار موثر عمل میکند.
نواحی که لوله ها وارد شده است با آب و صابون شست و شو داده شود و بعد از حمام به طور کامل خشک شود.می توانید این نواحی را با بتادین ضد عفونی کنید . استحمام بعد از لیپوماتیک به کاهش ورم و کبودی ها کمک می کند.

 

 

 

هزینه لیپوماتیک چقدر می باشد؟

هزینه لیپوماتیک با توجه به دستمزد پزشک ، ناحیه تحت درمان ، جلسات معاینه ، هزینه آزمایشات و داروها و غیره تعیین می شود.

افراد در هنگام انجام لیپوماتیک به این نکته توجه کنند که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقق کنند.

با مراجعه به یک متخصص جراحی عمومی خوب می توانید بهترین نتیجه را از انجام پیکرتراشی به دست آورید.

 

 

 

لیپوماتیک غبغب

 

 

لیپوماتیک غبغب روشی مناسب برای ازبین بردن غبغب به منظور رفع و از بین بردن چربی های اضافی در زیر چانه انجام می شود. از بین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک نتایج خیره کننده و بسیار رضایت بخشی را دربیماران بوجود می اورد از بین روش های از بین برنده غبغب، لیپوماتیک دارای تاثیر بیشتری می باشد و در این روش پس از انجام لیپوماتیک پوست ناحیه غبغب حالت افتاد و اویزان پیدا نمی کند یکی از مزیت های این روش سفت کردن پوست می باشد.

لیپوماتیک غبغب

غبغب در حقبقت  چربی های اضافه  در زیر چانه و اطراف گردن  می باشد  که این نواحی را فرا می گیرند به صورتی که پوست گردن حالت افتاده، کشیده و شل شده پیدا می کند و این امر موجب کاهش زیبایی، جذابیت و همچنین اعتماد بنفس  کاملا افراد خواهد شد و  چربی های انباشته شده در زیر چانه موجب می شود عضلات گردن انقباض پیدا کنند که در نتیجه این امر موجب می شود پوست ناحیه زیر چانه بصورت لایه لایه دیده شود.

 

نحوه لیپوماتیک غبغب چگونه است

 

برای انجام لیپوماتیک غبغب در ابتدا بیمار تحت بی حسی موضعی قرار خواهد گرفت و پس از آن یک سوراخ ریز توسط جراح در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و لوله بسیار نازکی به نام لوله کانولا وارد سلول های چربی می شود و با استفاده از امواج و ارتعاشات ایجاد شده چربی های انباشته شده در زیر چانه تخریب می شوند و توسط دستگاه ساکشن خارج می شود.

 

در روش ازبین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک هیچ گونه جای زخمی باقی نخواهد ماند مقداری کبودی و تورم بعد از لیپوماتیک یک امر طبیعی خواهد بود  که به مرور زمان از بین می رود برای از بین بردن کبودی ناشی از لیپوماتیک استفاده از کمپرس یخ توصیه می شود.

 

نتیجه لیپوماتیک غبغب

 

 

-در اکثریت موارد بالافاصله پس از جراحی لیپوماتیک، نتیجه  جراحی را مشاهده می کنید وبیماران به طور واضح، شاهد از بین رفتن غبغب هستند اما برای بهبود کامل به ۶ الی ۱۲ هفته زمان نیاز است .

 

-همان گونه که چانه و گردن تحت تاثیر سن هستند ولی اگر بیمار دچار بیماری خاصی نشود و تناسب اندام خود را حفظ کند، نتیجه حاصل از عمل لیپوماتیک غبغب تا مدت های طولانی قابل مشاهده است .

 

 

لیپوماتیک غبغب

 

– چربی زیر چانه ممکن است به هر دلیلی  قابل بازگشت باشد و کاهش یا افزایش شدید وزن می تواند نتیجه عمل لیپوماتیک را تحت تاثیر قرار دهد .

 

– برای افزایش ماندگاری عمل لیپوماتیک ، بیماران باید از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنند و ورزش را در برنامه خودقرار دهند.

 

 

افتادگی پوست در لیپوماتیک

عارضه افتادگی و شل شدن پوست، دغدغه بیمارانی ست که تصمیم انجام پیکرتراشی دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید لیپوماتیک نه تنها سبب افتادگی پوست نمی شود، بلکه سبب سفت شدن و لیفت پوست هم می شود . امواج اینفراسونیک در دستگاه پیکرتراشی با تحریک فیبروپلاست ها، عمل لیفتینگ پوست را هم به صورت خودکار انجام می‌دهند . دستگاه لیپوماتیک کم ترین میزان انقباضات پوستی را به دنبال دارد.

 

 

برگشت مجدد چربی ها

دستگاه لیپوماتیک میتواند به راحتی سلول های چربی را به حالت مایع درآورده و از بدن خارج کند. این امر به تغییر سایر بدن و لاغری موضعی می انجامد. اما نمی توان با اطمینان گفت لیپوماتیک روش برگشت ناپذیر است، به عبارتی هیچ روشی که بتواند برای همیشه چربی های اضافه را حذف و از رشد دوباره آن ها جلوگیری کند، وجود ندارد. بلکه این مراقبت های بعد از  جراحی هست که مانع از برگشت دوباره چربی های اضافه می شود.

 

 

 

 

ماندگاری و نتایج عمل لیپوماتیک شکم

 هر گونه درد اولیه پس از عمل توسط داروی خوراکی کنترل می‌شود. پس از چند روز می‌توانید به سر کار خود باز گردید اما باید تا ۲ الی ۴ هفته از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید. کبودی و ورم ناشی از عمل لیپوماتیک معمولاً پس از ۲ یا ۳ هفته فروکش کرده و بهبود می‌یابد. پس از انجام عمل می‌توانید چندین جلسه پیگیری درمان را با ما داشته باشید تا بر روند بهبودی‌تان نظارت شود. ۲ الی ۳ ماه پس از انجام عمل لیپوماتیک می‌توانید نتایج نهایی آن را مشاهده کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =