لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک از جدیدترین روش های تخلیه چربی بدن می باشد این روش نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش ها مانند لیپوساکشن  برای بدن فرد دارد.

ورزش و تغییر روش زندگی کمک به حفظ سایز بدن می کند. به علت  عدم استفاده از لیزر و عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم میباشد و به این علت لیپوماتیک برای خانم هایی که زایمان انجام نداده اند مناسب تر است .

لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک که توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا FDI مورد تایید رار گرفته است، سیستمی قابل اعتماد و اثبات شده است که با روشی دقیق و بی خطر ، این امکان را می دهد که حجمی از چربی های موضعی را بردارد.

لیپوماتیک چیست

با انجام  لیپوماتیک سلول های چربی، ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب می شود  این کار توسط حرکات لرزشی لوله  کانولا بصورت امولسیون  انجام می شود و سپس این چربی به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن فرد خارج می شود.

مشکلات ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود داشت  در این روش  رفع شده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها) را برعهده میگیرد.

در روش انجام لیپوماتیک  هدف معمولا کاهش وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم بدن است. این روشی لاغری  بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه معمولا رضایت بخشی دارد.

لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر چه مزیتی دارد

-لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک  به صورت یکنواخت است و هیچ گونه بقایای مانده از چربی که در روش های دیگر مانند ساکشن به شکل گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.

– بستن گن در این روش برای بیمار به مدت دو هفته است که در این مدت نسبت به روشهای دیگرکمتر است. در عین حال بستن گن ۴۰ – ۳۰ روز برای بهتر جمع شدن پوست حتما توصیه می گردد.

– جمع شدن پوست در این روش نسبت به دیگر روش های ساکشن بدلیل صدمه کمتر به مراتب بهتراست.

– در این روش برای بی حس کردن بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف هم می باشد.

– ترشحات و تورم پس از جراحی در روش لیپوماتیک  بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا ۳۶ ساعت طول خواهد کشید در حالیکه در روش های دیگر ساکشن طولانیتر میباشد .

– ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic خیلی کم می باشد.

لیپوماتیک

با این‌حال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانی که با لیپوماتیک چربی های آنها خارج شده است، عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد.

پس از جراحی لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ نمود و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف کرد.

مشکلات و عوارض لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک در حقیقت نوعی دستگاه لیپوساکشن میباشد که با ویبریشن کار می کند .از مزایای لیپوساکشن با لیپوماتیک ازبین بردن بافت بزرگ چربی البته در مدت زمان بسیارطولانی حتی طولانی تراز لیپوساکشن سنتی است  که قاعدتا خستگی دست جراح و عوارض ناشی از اشتباه جراح را به دنبال دارد .در اینجا به برخی از معایب و عوارض لیپوماتیک اشاره شده است

– طولانی بودن زمان جراحی که خستگی جراح را پی دارد .

– ضربات شدید ویبریشن که موجب آسیب به جراح و هم چنین به بیمار میشود.

– به علت ضربات شدید وارده شده توسط دستگاه لیپوماتیک موجب کوفتگی های شدیدی در بیمار می گردد.

– در مناطق مختلف محدودیت استفاده را دارد د و فقط در ۳ منطقه شکم، ران و بازو کاربرد دارد و در مناطق دیگر نباید استفاده شود.

مراقبت هایی بعد از جراحی با لیپوماتیک

حداقل تا ۹ هفته به دلیل عدم تحریک کلاژن ها و شلی پوست بعد از جراحی با لیپوماتیک ،  گن بپوشید . البته بهترین زمان پیشنهاد شده برای پوشیدن گن ۶ ماه میباشد.

لیپوماتیک

– در هنگام انجام ابن جراحی  کبودی، خونریزی و کوفتگی زیاد است و این کبودی حداقل تا ۲ هفته زمان نیاز دارد تا بهبودی برای فرد حاصل شود به بیمار راجع به این موضوع اطلاع داده شود که بیمار دچار استرس نشود.

– به دلیل خونریزی زیاد بیمار و احتمال افت شدید فشار خون، در اتاق عمل حتما باید احیا و کیسه های خون مطابق با گروه خونی بیمار از قبل آماده باشد که در صورت نیاز بیمار, بلافاصله به بیمار خون تزریق گردد.

– به علت ضربه و آسیب احتمالی به تخمدانها ناشی از ضربات شدید ویبریشن و همچنین خونریزی زیاد ناشی از استفاده از لیپوماتیک ، جلو و عقب افتادن پریود امری شایع میباشد. بنابراین برای جلوگیری از استرس به بیمار، حتما بیمار از نامنظمی پریود پس از جراحی آگاه شود.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست

قبل از انجام عمل لیپوماتیک، ازبیمار خواسته می شود تا چندین آزمایش که پزشک تجویز کرده است را انجام دهد. پس از

اینکه پزشک نتایج آزمایشات را ملاحظه کرد، در صورتی که نتیجه آزمایشات رضایت بخش باشداین عمل را برای بیمار

انجام می دهد. در غیر این صورت پزشک  این عمل را انجام نمی دهد.و از انجام این عمل خودداری می کند.

لیپوماتیک

روش انجام لیپوماتیک

در این روش سلول های چربی به صورت  کاملا فیزیکى و نه به صورت اشعه و یا حرارت تخریب می شود که این روش

توسط حرکات لرزشی لوله  کانولاو به صورت امولسیون در می آید و سپس این چربی به آرامی توسط خود دستگاه از بدن

خارج می شود. این روش مشکل ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود دارد را رفع کرده است در این روش نه تنها

معمولا وزن بدن کم می شود بلکه تغییر سایز، حجم و فرم  نیز صورت می گیرد. این عمل  یک عمل بسیار راحت و

بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

تاثیر لیپوماتیک چه زمانی قابل مشاهده است؟

نتایج ظاهری لیپوماتیک به سرعت قابل مشاهده است و از بین رفتن کامل چربی‌های ممکن است حدود ٣ ماه طول بکشد. بر خلاف لیپوساکشن که نیازمند یک شب بستری در بیمارستان و طی کردن دو هفته دوران نقاهتس است، لیپوماتیک کمترین زمان بهبودی را نیاز دارد و بیماران می توانند تقریبا بلافاصله به فعالیت های روزمره‌ی خود بازگردند. علاوه بر این، سوزش، کبودی و تورم پوست به طور قابل توجهی در این روش کاهش یافته است.

چرا باید از لیپوماتیک استفاده کنم؟

اگر به دنبال از بین بردن سریع چربی‌های انباشته شده با هزینه کم و حداقل درد و عارضه هستید، لیپوماتیک بهترین گزینه برای شما است. لیپوماتیک تکنولوژی جدید و پیشرفته‌ای است که تمام مزایای لیپوساکشن را بدون معایب آن دارد. لیپوماتیک فرآیند بسیار سریع‌تر و ملایم‌تری است. با استفاده از فن آوری هوای فشرده متصل به کانولایی که به طور خودکار ٣۶۰ درجه چرخش می‌کند، جراحان می توانند عملیات را با آرامش بیشتری انجام دهند، بدون آنکه نیازی به نیروی فیزیکی باشد که در لیپوساکشن استاندارد وجود دارد.

 

 

 

هزینه لیپوماتیک

هزینه این عمل درهر شهر و یا قیمت لیپوماتیک در تهران جدا از اینکه به منطقه جغرافیایی وابسته است به موارد دیگری نظیر گستردگی ناحیه درمان و اینکه قرار است چه مقدار چربی از ان ناحیه برداشت شود و به دنبال آن مدت زمانی که برای حذف چربی ها صرف می شود بستگی دارد . البته نباید نقش مهارت جراح ، روش و تجهیزات به کار برده شده و یا مدت زمان بستری شدن احتمالی و هزینه های بیمارستان را در برآورد نهایی هزینه نادیده گرفت .

لیپوماتیک

 

آیا لیپوماتیک به بدن آسیب می رساند؟

این جراحی به خودی خود دردناک نیست. بیمارانی که بیهوشی عمومی دریافت می کنند در حین جراحی بیدار نمی شوند و هیچ چیز را احساس نمی کنند. بیمارانی که بی حسی موضعی دریافت می کنند، ممکن است در طی مراحل (بدون درد) احساس فشار کنند.

 

 

عمل لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط ۳ تا ۷ ساعت عمل جراحی طول می کشد. البته جراحی واقعی فقط ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد. مدت زمان لازم برای تکمیل لیپوماتیک بستگی به سایز بیمار، تعداد مناطق تحت درمان و نوع بیهوشی مورد استفاده دارد.

 

استحمام پس از عمل لیپوماتیک

یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از انجام این عمل ، استحمام بیمار است که باید مورد توجه قرار بگیرد. معمولا یک روز بعد از انجام عمل ، زمان مناسبی برای استحمام است. چرا که تخلیه مایعات از بدن در طی ۴۸ ساعت اول صورت می گیرد.

برای این کار بدون اینکه به محل عمل فشار وارد کنید، به آرامی با کف دست ناحیه مورد نظر را به سمت پایین (برای تخلیه بهتر چربی و مایعات) ماساژ دهید. بهتر است که استحمام با آب ولرم انجام گیرد و بیمار از نشستن در وان پرهیز نماید. حمام کردن می تواند در کاهش کبودی ها و درد بعد از عمل بسیار موثر باشد به همین دلیل توصیه می شود که بیمار هر روز دو بار استحمام کرده و محل عمل را ماساژ دهد.

 

 

 

لیپوماتیک

افراد مناسب برای لیپوماتیک

معمولا برای انجام این عمل  محدودیتی وجود نداشته و بیشتر افرادی که به سن بلوغ رسیده باشند می توانند این عمل را انجام دهند ولی مناسب ترین اشخاص برای انجام این عمل کسانی هستند که اضافه وزن زیادی نداشته و افزایش سایز دارند. در این بیماران نتیجه عمل خیلی زود خود را  نشان می دهد.

نتایج حاصل از لیپوماتیک

نتایج حاصل ازلیپوماتیک  بلافاصله بعد از جراحی برای همه افراد قابل مشاهده است. چربی برداشت شده، بعد از انجام این عمل لاغری  در صورتی‌که بیمار سبک زندگی و رژیم غذایی سالمی داشته باشد، چربی اضافه در همان قسمت یا قسمت‌های دیگر بدن بازنمی‌گردد. افرادی که عمل لیپوماتیک را انجام داده‌اند اذعان می‌دارند که پوست ناحیه درمان شده سفت‌تر و محکم‌تر شده است.

البته ممکن است پس از عمل لیپوماتیک پوست شما کمی قرمز، حساس به لمس و متورم شده و با افزایش استحکام بافت همراه باشد که پس از چند هفته از بین می‌رود. ماساژ ناحیه درمان شده دو مرتبه در روز و هر مرتبه به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه به بهبود نتایج این جراحی کمک می‌کند. فعالیت‌های روزانه و تمرینات ورزشی بلافاصله پس از عمل قابل انجام است. تمرینات سبک ورزشی با آب‌رسانی مناسب به تجمع چربی‌ها از طریق سیستم لنفاوی و بهبود نتایج کمک می‌کند.

 

 

 

چه افرادی نمی توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

 

افرادی که دیابت کنترل نشده دارند یا فشار خونشان بالا است نمی توانند کاندید مناسبی برای انجام جراحی باشند.

 

افرادی که سابقه بیماری های قلبی عروقی مثل سکته قلبی یا مغزی داشتن باید قیل از عمل توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد و از انجام جراحی برروی این افراد جلوگیری به عمل آید.

 

بیمار باید جراحی هایی که قبل از لیپوماتیک انجام داده اید را به پزشک یاد آوری کند.همچنین سابقه جراحی شکم و یا پهلو در گذشته باید اطلاع داده شود.

عمل لیپوماتیک چقدر زمان می برد؟

 

با توجه به میزان چربی که قرار است تخلیه شود این عمل تقریبا ۲ الی ۴ ساعت برای هر فرد زمان می ‏برد. ناحیه مورد نظر به طور کامل بی‏ حس می‏ شود.

البته این نکته را بدانید که  مقدار چربی که می ‏توان تخلیه نمود محدود است. نتایج این عمل زیبایی تا سه ماه متغیر است و به مرور بهتر می ‏شود. در سه روز اول بعد از جراحی، تورم و کبودی شدیدتر است اما پس از دو هفته کاهش می ‏یابد. رژیم و ورزش از نکات مهم بعد از این عمل هستند که دوام این جراحی  افزایش می‏ دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =