لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک از جدیدترین روش های تخلیه چربی بدن می باشد این روش نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش ها مانند لیپوساکشن  برای بدن فرد دارد.

ورزش و تغییر روش زندگی کمک به حفظ سایز بدن می کند. به علت  عدم استفاده از لیزر و عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم میباشد و به این علت لیپوماتیک برای خانم هایی که زایمان انجام نداده اند مناسب تر است .

لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک که توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا FDI مورد تایید رار گرفته است، سیستمی قابل اعتماد و اثبات شده است که با روشی دقیق و بی خطر ، این امکان را می دهد که حجمی از چربی های موضعی را بردارد.

لیپوماتیک چیست

با انجام  لیپوماتیک سلول های چربی، ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب می شود  این کار توسط حرکات لرزشی لوله  کانولا بصورت امولسیون  انجام می شود و سپس این چربی به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن فرد خارج می شود.

مشکلات ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود داشت  در این روش  رفع شده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها) را برعهده میگیرد.

در روش انجام لیپوماتیک  هدف معمولا کاهش وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم بدن است. این روشی لاغری  بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه معمولا رضایت بخشی دارد.

لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر چه مزیتی دارد

-لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک  به صورت یکنواخت است و هیچ گونه بقایای مانده از چربی که در روش های دیگر مانند ساکشن به شکل گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.

– بستن گن در این روش برای بیمار به مدت دو هفته است که در این مدت نسبت به روشهای دیگرکمتر است. در عین حال بستن گن ۴۰ – ۳۰ روز برای بهتر جمع شدن پوست حتما توصیه می گردد.

– جمع شدن پوست در این روش نسبت به دیگر روش های ساکشن بدلیل صدمه کمتر به مراتب بهتراست.

– در این روش برای بی حس کردن بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف هم می باشد.

– ترشحات و تورم پس از جراحی در روش لیپوماتیک  بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا ۳۶ ساعت طول خواهد کشید در حالیکه در روش های دیگر ساکشن طولانیتر میباشد .

– ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic خیلی کم می باشد.

لیپوماتیک

با این‌حال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانی که با لیپوماتیک چربی های آنها خارج شده است، عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد.

پس از جراحی لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ نمود و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف کرد.

مشکلات و عوارض لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک در حقیقت نوعی دستگاه لیپوساکشن میباشد که با ویبریشن کار می کند .از مزایای لیپوساکشن با لیپوماتیک ازبین بردن بافت بزرگ چربی البته در مدت زمان بسیارطولانی حتی طولانی تراز لیپوساکشن سنتی است  که قاعدتا خستگی دست جراح و عوارض ناشی از اشتباه جراح را به دنبال دارد .در اینجا به برخی از معایب و عوارض لیپوماتیک اشاره شده است

– طولانی بودن زمان جراحی که خستگی جراح را پی دارد .

– ضربات شدید ویبریشن که موجب آسیب به جراح و هم چنین به بیمار میشود.

– به علت ضربات شدید وارده شده توسط دستگاه لیپوماتیک موجب کوفتگی های شدیدی در بیمار می گردد.

– در مناطق مختلف محدودیت استفاده را دارد د و فقط در ۳ منطقه شکم، ران و بازو کاربرد دارد و در مناطق دیگر نباید استفاده شود.

مراقبت هایی بعد از جراحی با لیپوماتیک

حداقل تا ۹ هفته به دلیل عدم تحریک کلاژن ها و شلی پوست بعد از جراحی با لیپوماتیک ،  گن بپوشید . البته بهترین زمان پیشنهاد شده برای پوشیدن گن ۶ ماه میباشد.

لیپوماتیک

– در هنگام انجام ابن جراحی  کبودی، خونریزی و کوفتگی زیاد است و این کبودی حداقل تا ۲ هفته زمان نیاز دارد تا بهبودی برای فرد حاصل شود به بیمار راجع به این موضوع اطلاع داده شود که بیمار دچار استرس نشود.

– به دلیل خونریزی زیاد بیمار و احتمال افت شدید فشار خون، در اتاق عمل حتما باید احیا و کیسه های خون مطابق با گروه خونی بیمار از قبل آماده باشد که در صورت نیاز بیمار, بلافاصله به بیمار خون تزریق گردد.

– به علت ضربه و آسیب احتمالی به تخمدانها ناشی از ضربات شدید ویبریشن و همچنین خونریزی زیاد ناشی از استفاده از لیپوماتیک ، جلو و عقب افتادن پریود امری شایع میباشد. بنابراین برای جلوگیری از استرس به بیمار، حتما بیمار از نامنظمی پریود پس از جراحی آگاه شود.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست

قبل از انجام عمل لیپوماتیک، ازبیمار خواسته می شود تا چندین آزمایش که پزشک تجویز کرده است را انجام دهد. پس از

اینکه پزشک نتایج آزمایشات را ملاحظه کرد، در صورتی که نتیجه آزمایشات رضایت بخش باشداین عمل را برای بیمار

انجام می دهد. در غیر این صورت پزشک  این عمل را انجام نمی دهد.و از انجام این عمل خودداری می کند.

لیپوماتیک

روش انجام لیپوماتیک

در این روش سلول های چربی به صورت  کاملا فیزیکى و نه به صورت اشعه و یا حرارت تخریب می شود که این روش

توسط حرکات لرزشی لوله  کانولاو به صورت امولسیون در می آید و سپس این چربی به آرامی توسط خود دستگاه از بدن

خارج می شود. این روش مشکل ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود دارد را رفع کرده است در این روش نه تنها

معمولا وزن بدن کم می شود بلکه تغییر سایز، حجم و فرم  نیز صورت می گیرد. این عمل  یک عمل بسیار راحت و

بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =