پروتز ولیفت سینه

پروتز ولیفت سینه

پروتز و لیفت سینه

پروتز و لیفت سینه دو جراحی متفاوت است که با هم اشتباه گرفته می‌شوند .این دو عمل زیبایی دو روش کاملاً متفاوت محسوب می شود  و هریک نیازهای مختلف فرد را برآورده می‌کنند. در برخی موارد جهت دستیابی به نتایج بهتر از هر دو عمل به طور همزمان استفاده می‌شود.

 

پروتز ولیفت سینه

خیلی از بانوان بدون ان که اطلاعی داشته باشند برای افتادگی سینه خود  انجام پروتز سینه را از پزشک خود در خواست می کنند و  تصور می کنند با انجام  پروتز سینه انها به حالت قبل باز می گردد و بالعکس. هر کدام از این روش‌­ها کار خودشان را انجام می­‌دهند. پروتز، حجم سینه‌­ها را افزایش می‌­دهد و مناسب خانمهایی است که کاهش حجم سینه دارند که درمان آن پروتز سینه است.

اما کار پروتز سینه متفاوت است، پروتز سینه و شاید به میزان خیلی جزئی در حد یک تا دو سانت باعث لیفتینگ سینه در افراد ­شود، اما به هیچ عنوان افتادگی بیشتر از این را اصلاح نخواهد کرد، نه تنها اصلاح نخواهد کرد بلکه ممکن است افتادگی را بیشتر کند، چون پوستی که افتادگی و شلی دارد اگر پروتز داخلش قرار بگیرد وزن پروتز افتادگی را بیشتر می‌­کند و شکل بدی را به سینه خواهد داد.

آیا پروتزو لیفت سینه همزمان باهم انجام می شود

پروتز ولیفت سینه همزمان با هم برای افراد انجام می شود در صورتی که :

-بخواهید  اندازه سینه را افزایش دهید و سینه ها را لیفت نیز بکنید.
-نیاز به لیفت سینه دارید اما می خواهید سینه هایتان پرتر نیز بشوند.
-به علت جراحی چاقی یا کاهش وزن سایز سینه شما تغییر کرده باشد.
-نیاز به پروتز سینه دارید اما افتادگی سینه شما بیشتر از آن چیزی است که با پروتز سینه به تنهایی جبران شود.
-نوعی اختلال رشد سینه به نام سینه فشرده دارید.

 

کدام روش پروتز و لیفت سینه،بهتر است

 

هر کدام از این روشهای زیبایی  مزایا و معایب خود را برای فرد به همراه دارند. به طور کلی تمرکز پروتز سینه بر روی حجم و شکل سینه است و هدف اصلی آن درمان افتادگی سینه نیست. اما تمرکز اصلی لیفت سینه بر روی وضعیت و موقعیت سینه است نه افزایش سایز آن. اغلب عمل لیفت سینه را همراه با پروتز سینه انجام می‌دهند تا به نتایجی بهتر، طبیعی‌تر و رضایت‌بخش‌تر دست پیدا کنند.

 

پروتز ولیفت سینه

 شما با انجام  هر کدام یک از  این عمل‌های زیبایی می‌توانید ظاهری جوان‌تر به سینه‌های خود بدهبدو آنها را به حجم دلخواه برسانید. تصمیم‌گیری برای انجام جراحی زیبایی سینه سخت است. برای راحتی خود و اتخاذ بهترین تصمیم باید با یک متخصص ماهر و با تجربه در زمینه برجسته‌سازی سینه مشاوره کنید تا مطمئن شوید که به بهترین نتایج دست خواهید یافت.

 

برش های انجام شده در  پروتز و با لیفت سینه

همان گونه که می دانید هریک از روش های جراحی نوعی زخم بر جا  می گذارد. جراح پلاستیک در ایجاد برش های کوچک تخصص دارد و آن ها را در جا هایی قرار می دهد که دیده نشوند. سه تکنیک جهت لیفت سینه وجود دارد که همراه با سه نوع برش می باشد.

ترکیب پروتز و لیفت سینه اجازه می دهد که از برش های مورد نیاز جهت لیفت سینه برای گذاشتن پروتز استفاده شود . در کل، برش اضافی دیگری برای گذاشتن پروتز همزمان با لیفت سینه لازم نیست.

بهتر است زمانی پروتز و لیفت سینه را باهم  انجام دهید که:

-بیمار علاوه بر نارضایتی از افتادگی سینه ها، خواهان افزایش سایز آن نیز باشد

-بیمار خواهان حفظ یا افزایش گردی و برجستگی سینه بخصوص در نیمه بالائی اش باشد.

-افتادگی شدید باشد.

روش پروتز و لیفت سینه به طور همزمان انجام می شود، بستگی به میزان افتادگی سینه دارد. در کل، هر چه افتادگی کمتر باشد، نیاز به برش کمتری می باشد و هر چه افتادگی بیشتر باشد،نیاز به برش بیشتری می باشد. پوشیدن هر نوع لباسی باعث مخفی شدن زخم ها می شود.

۱-برش پری آرئولار(اطراف هاله نوک سینه)،در امتداد آرئول(هاله اطراف نوک سینه)در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد و به خوبی مخفی می شود.

۲-برش عمودی از زیر آرئول( هاله اطراف نوک سینه) شروع می شود و تا زیر سینه امتداد می یابد. برش عمودی معمولا بیشتر مشخص است.

پروتز ولیفت سینه

مزایای پروتز و لیفت سینه بطور همزمان

در این روش می توان از طریق برش های ایجاد شده در لیفت سینه وپروتز برای جایگذاری پروتز ها در بافت سینه نیز  استفاده نمود در نتیجه برای قرار گیری پروتز ها نیاز به ایجاد برش جدید وجود ندارد.

 

عوارض و خطرات پروتز و لیفت سینه

جراحی پروتز و لیفت سینه نیز مانند دیگر جراحی ها ممکن است برای فرد عوارضی به همراه داشته باشد که این عوارض بیشتر شامل

-عوارض ناشی از بیهوشی جراحی پروتز و لیفت سینه
-خون ریزی
-تورم لخته خون زیر بافت
-عفونت
-عدم بهبود زخم
-تغییرات در حساسیت سینه – نوک سینه که ممکن است موقت یا دائمی باشد
-عدم تقارن سینه ها
-ناهنجاری ها در کانتور یا شکل سینه
-مرگ بافت چربی در سینه
-تجمع مایع در زیر پوست
-از دست دادن بالقوه یا از دست دادن جزئی نوک سینه و آرئولا
 

پروتز سینه ولیفت مراقبت های لازم بعد از جراحی

-برای چند هفته اول بعد از عمل پروتز ولیفت سینه باید به پشت بخوابید.

-روی تخت خود بالش اضافی بگذارید تا بتوانید بدن خود را بالاتر قرار دهید.سخت نگیرید – از استرس های غیر ضروری اجتناب کنید، مقدار زیادی خواب و تغذیه درست داشته باشید.

– از فعالیت جنسی یک تا دو هفته پس از عمل لیفتینگ سینه باید خوداری شود.

-اجتناب از فشار دادن، خم شدن یا بلند کردن – نگه داشتن حتی اجسام کوچک و کم وزن.

-سینه های خود را از نور خورشید دور نگه دارید، به خصوص تا زمانی که شما هنوز بهبودی کامل نیافته اید:قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند زخم را تشدید و آن را دائم، عفونی یا قرمز نگه دارد.

 

پروتز و لیفت سینه

-برای جلوگیری از عفونت محل جراحی پروتز و لیفت سینه را را تمیز نگه دارید.

-برای فعالیت های روزمره خود از جمله دوش گرفتن، تمرین، شستن موها، بازگشت به کار و رانندگی، بعد از پروتز و لیفت سینه با پزشک خود مشورت کنید.

استفاده از سوتین طبی به مدت ۱ ماه به صورت مرتب و شبانه روز،یعد از پروتز و لیفت سینه زیرا باعث می شود تا پروتز و لیفت سینه در بهترین حالت قرار گیرند. سعی کنید تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است از سوتین های طبی حتما به طور مداوم و شبانه روز استفاده نمایید. . در زمان استحمام در آوردن سوتین منعی ندارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =