Planting beard and mustache

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل در کسانی که میان ۲۰ تا ۲۲ سال دارند می‌تواند اجرا شود به این دلیل که در این سنین، سطح هورمون های شخص به اندازه پایه‌ ای رسیده است.

کاشت ریش و سبیل طبیعی برای آقایانی بهتر است که می‌خواهند ته ریش دو روزه ای را بر روی صورت خود داشته باشند اما به خاطر موهای نامرتب صورت و یا نبود آن‌ها، این امکان برایشان میسر نیست.

 

 

 

Planting beard and mustache

 

بهترین روش برای کاشت ریش تکنیک های SUT و FUE می باشد .

کاشت ریش با تکنیک های SUT و FUE بدون جراحی بوده و درد و خونریزی ندارد همچنین پس از انجام کاشت ریش و سبیل با تکنیک فوق دیگر شاهد عوارض جانبی نبوده و دوران نقاهتی را تجربه نخواهید کرد .

ریش و سبیل یکی از رکن های زیبایی آقایان می باشد به نوعی که ۹۹% آقایان علاقه دارند که ریش و سبیل پر پشتی داشته باشند زیرا باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شان می شود.

 

 

 

Planting beard and mustache

 

مشکلات احتمالی کاشت ریش و سبیل:

۱- در هیچ کجای بدن مویی وجود ندارد که کاملا شبیه موی ریش و سبیل باشد بنابراین موهای کاشته‌شده با موهای فعلی ریش و سبیل تا حدی مطابقت ندارند و معمولا موهای کاشته ‌شده از لحاظ مشخصات ظاهری (مثل رنگ، ضخامت و…) تا حدی با موهای قبلی ریش و سبیل تفاوت خواهند داشت البته باید در انتخاب محل دهنده مو برای کاشت ریش و سبیل دقت کرد تا این مشکل تا حد امکان کمتر شود.

۲- از آنجا که با لوازمی که در حال حاضر برای کاشت ریش و سبیل (که البته بسیار ظریف و میکروسکوپیک هستند)، استفاده می‌شوند، نمی‌توان تراکمی شبیه ریش و سبیل طبیعی ایجاد کرد، فاصله موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ریش و سبیل خواهد بود. البته می ‌توان در جلسه‌های دوم و سوم کاشت ریش و سبیل، این فاصله‌ها را کم کرد ولی به هر حال تراکم آن هیچ‌وقت شبیه ریش و سبیل طبیعی نخواهد شد.

۳- با توجه به چرب ‌بودن طبیعی پوست صورت در ناحیه، امکان بروز جوش‌های چرکی پس از کاشت ریش و سبیل بیشتر از کاشت موی سر است، بنابراین گاهی باید بیمار برای مدتی پس از کاشت ریش و سبیل آنتی بیوتیک مصرف کند. البته این مشکل رشد موهای کاشته ‌شده را مختل نخواهد کرد.

 

 

 

 

Planting beard and mustache

 

بعد از کاشت ریش و سبیل:

پس از کاشت ریش و سبیل طبیعی، بیمار می تواند موهای صورت خود را اصلاح کرده و ظاهر موهای صورت را با توجه به نظر خود تنظیم نماید.

برای ایجاد یک ظاهر طبیعی، موهای ریش و سبیل به صورت منفرد و گاهی اوقات دو تایی کاشته می‌شوند. در این زمان باید  مراقبت کافی در ارتباط با کاشت موهای صورت در ارتباط با محل دقیق پیوندها و زاویه آنها به عمل آید. هنگامی که موها در محل کاشته شد، نتایج حاصل از آن برای بیمار دائمی خواهد بود.

 

۱٫اصلاح صورت:

به طور معمول از بیماران خواسته می شود که بین ده روز تا دو هفته پس از کاشت ریش و سبیل از اصلاح کردن موهای صورت خود خودداری کنند.

البته این زمان که توسط جراح تعیین می شود با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است. بعضی از بیماران می‌توانند یک هفته پس از کاشت ریش و سبیل با آرامی و احتیاط موی صورت خود را کوتاه کنند و ریش و سبیلی که کاشته شده تا حداقل ده روز مانند ته ریش باقی می‌ماند

۲٫ ریکاوری و بهبود بعد از کاشت ریش و سبیل:

پس از عمل شما نباید به مدت ۵ روز ناحیه ریش و سبیل را به آب بزنید. همچنین بعد از ۱ روز می توانید به سرکار خود بروید. اما آثار عمل باقی خواهد ماند که البته زیاد نیست. همچنین پس از ۳ ماه موها برای همیشه رشد می کنند.

 

 

 

 

Planting beard and mustache

۳٫ماندگاری کاشت ریش و سبیل:

نتایج حاصل از پیوند مو به صورت و کاشت ریش و سبیل دائمی و همیشگی هستند. مویی که جدیدا پیوند زده شده مانند موی معمولی رشد خواهد کرد این حالت برای همیشه ادامه خواد داشت.

موی پیوند زده شده طبیعتا خصوصیات قبلی خود را حفظ خواهد کرد و ریزش نخواهد داشت و از الگوی ریزش مو یا کم پشت بودن موها در ناحیه‌ای که کاشته شده پیروی نمی‌کند و ثابت باقی خواهد ماند.

۴٫روند رشد موهای کاشته شده:

افرادی که در ناحیه ریش و سبیل پیوند مو انجام می دهند در مقایسه با کسانی که پیوند موی سر انجام داده اند ، به طور واضح و آشکارتری رشد موی خود را مشاهده می‌ کنند. معمولا دو ماه پس از کاشت مو شما رشد چشم گیری را در موهای پیوند زده شده خواهید دید. در صورتی که می‌خواهید بگذارید ریش و سبیل شما خیلی بلند شود باید بین ۴ تا ۶ ماه وقت بگذارید.

 

 

 

Planting beard and mustache

مزایای کاشت ریش و سبیل:

آقایان غالباً به دلیل مزایای متعدد کاشت ریش طرفدار سرسخت این عمل هستند. بعضی از مزایای کاشت ریش عبارت است از:

* ایمنی عمل

* دائمی و طبیعی بودن نتایج

* باقی نماندن جای زخم روی صورت

* لکه لکه نشدن ریش

* فقط با یک بار انجام شدن عمل و بدون نیاز به دارو نتیجه دلخواه به دست می‌آید.

* موی کاشته شده صورت را می‌توان تراشید و اصلاح کرد.

* جراحی کاشت مو را می‌توان برای پوشاندن جای زخم و رویش خط ریش نیز انجام داد.

* تهاجم این عمل حداقل است و هیچ اثر جانبی در پی ندارد.

 

 

 

 

Planting beard and mustache

 

عوارض کاشت ریش و سبیل:

کلیه عمل های جراحی عوارض جانبی دارند. عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل از قرار زیر است:

* خونریزی

* عفونت

* بی حسی یا سفتی ( موقتی)

* درد

* ورم پیشانی و یا صورت

* ایجاد جای زخم در ناحیه اهدا کننده یا دریافت کننده

* رشد نامناسب موهای پیوندی

* ظاهر غیرطبیعی موی پیوندی

 

 

 

 

Planting beard and mustache

هزینه کاشت ریش به روش FUE ،SUT:

بیشترین تعیین کننده هزینه کاشت ریش و سبیل به روش FUE ،SUT بستگی به تعداد گرافت‌ها و روش به کار برده شده لازم برای انجام کاشت ریش دارد البته عواملی مانند ،شهرت و مهارت و سابقه کار پزشک، میزان مدرنیزه بودن کلینیک و تجهیزات مورد استفاده وغیره تاثیر بسزائی می توانند داشته باشند.

البته پزشک با دیدن ریش فرد در همان جلسه مشاوره می‌تواند تخمین دقیق ‌تری نسبت به هزینه‌های این درمان را ارائه دهد.

قبل از کاشت ریش وسیبیل

متقاضیان کاشت ریش، بایستی یک سری اقدامات احتیاطی را قبل از کاشت در نظر داشته باشند. در اینجا به برخی  از مصرف داروهای آسپیرین به مدت ۱۰ روز قبل از کاشت و همچنین از مصرف داروهای ضدالتهابی یا نوشیدن الکل، سه روز قبل از عمل کاشت، خودداری کنند.

مصرف قرص ویتامین C به میزان یک بار در روز، یک هفته قبل از عمل، منجر به تسریع روند بهبودی می شود.

در روز عمل، از خوردن نوشیدنی های کافئین دار در صبح جلوگیری کنید، زیرا ممکن است موجب افزایش خونریزی و حساسیت دارویی بشود.

چه کسانی کاندید کاشت ریش و سبیل هستند؟

در ابتدا باید علت کاهش یا از بین رفتن ریش و سبیل بررسی شود چراکه در برخی موارد بدون درمان علت کاشت ریش و سبیل هم نمی تواند روش دائمی درمان باشد و امکان ریزش موهای کاشته شده وجود دارد
بهترین کاندید کاشت ریش و سبیل کسانی هستند که:
– بانک موی کافی در ناحیه پشت سر و اطراف گوشها داشته باشد چون برای کاشت مو در نواحی ریش و سبیل هم از موهای بانک مو استفاده میشود.

-پوست سالم در منطقه مورد نظر برای کاشت مو داشته باشند.البته کاشت ریش وسبیل در مناطق دچار سوختگی یا جراحی شده هم امکان پذیر است ولی مسلما در این نواحی امکان کاشت مو با پرپشتی بالا ان هم با یک جلسه انجام کاشت مو وجود نخواهد داشت. چنین افرادی باید بدانند برای رسیدن به پرپشتی زیاد ممکن است نیاز به دو یا سه جلسه پیوند مو داشته باشند.

 

 

آیا نتایج کاشت ریش و سبیل طبیعی به نظر می آیند

برای آن که نتایج کاشت مو طبیعی به نظر بیایند ، پیوند مو در واحد های فولیکولی مختلف انجام می شود ( یک موی تکی، موی دوتایی و سه تایی) . این واحد های فولیکولی سپس در جهتی کاشته می شود که موی صورت در آن ناحیه از همان جهت رشد می کند. همچنین میزان طبیعی پراکندگی موهای صورت در نواحی مختلف صورت در نظر گرفته می شود. تمامی جزئیات ریز و مهم توسط جراحی که ماهر و با تجربه باشد در نظر گرفته خواهد شد که نتیجه آن ظاهر کاملا طبیعی موی کاشته شده است.

 

 

کاشت ریش

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ریش

دوران نقاهت و بهبودی آن ۵ روز به طول می‌انجامد و ظاهری غیر طبیعی دارد. در ۵ روز پس از عمل، پوست اطراف تقریبا تمامی مو‌های پیوندی سخت می‌شود و ناحیه‌ی درمان شده باید حتماً خشک نگه داشته شود. مو‌های پیوند شده طی حدود ٢ هفته‌ی ابتدایی خواهند ریخت و سپس تا ٣ ماه بعد رشد می‌کنند. افرادی که در ناحیه ریش و سبیل پیوند مو انجام می‌دهند در مقایسه با کسانی که پیوند موی سر انجام داده‌اند، به طور واضح و آشکارتری رشد موی خود را مشاهده می‌کنند. معمولا دو ماه پس از کاشت ریش، شما رشد چشمگیری را در ناحیه‌ی پیوند زده شده خواهید دید. در صورتی که می‌خواهید بگذارید ریش شما خیلی بلند شود باید بین ۴ تا ۶ ماه وقت بگذارید. توجه داشته باشید که:

-بیمار پس از کاشت به مدت شش روز نباید با آب تماس داشته باشد.

-نباید یک الی دو هفته صورت خود را اصلاح نکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 1 =