کشیدن پوست بعد از لاغری

کشیدن پوست بعد از لاغری

کشیدن پوست بعد از لاغری

کشیدن پوست بعد  لاغری (لیفت بدن) زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد بر اثر کاهش وزن زیاد نواحی از بدنشان دچار شلی یا افتادگی شده باشد. در این زمان است که می توان با کمک جراحان  زیبایی عمل  کشیدن پوست بعد از لاغری  را انجام دهند.

 

 

کشیدن پوست بعد از لاغری

 

مراحل کشیدن پوست بعد از لاغری

 

امروزه برش های جراحی را در مناطق استراتژیک قرار می دهند که کاملا پنهان باشند. تخصص و مهارت جراح در این نوع جراحی و در چگونگی ایجاد برش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

گام یک: بی هوشی

 

در این نوع جراحی با توجه به نظر جراح بیهوشی در بیمار ایجاد می شود.

 

گام دو: ایجاد برش برای جراحی لیفت

 

در این نوع جراحی، برش ها را به صورت الگویی مشابه با بیکینی میزنند تا ران، کشاله ران، کفل، و باسن را سفت کنند. برش نیز اطراف بدن میزنند تا چربی و پوست شکم را بردارند و پوست را در این نواحی سفت کنند.لیپوساکشن و جراحی کشیدن پوست برای به دست آوردن نتیجه بهتر ضروری است.

 

گام سه: بستن برش و بخیه زدن

 

بخیه های حمایتی عمیق در بافت های تحتانی ضروری است تا قوام جدید را شکل دهند. نتایج این جراحی سریعا مشهود است ولی برای مشاهده نتایج نهایی ۲ سال زمان لازم است.

 

کشیدن پوست بعد از لاغری

 

اغلب افرادی که پس از کاهش وزن قابل توجه یا بارداری به افتادگی و شل شدن پوست مبتلا شده اند، برای درمان این حالت نیاز به جراحی برای برداشتن پوست اضافی دارند. در این روش جراحی، بر روی بدش برشی ایجاد شده و پوست و چربی اضافی برداشته می شود. سپس دو سمت محل بریدگی به وسیله بخیه به هم پیوند زده می شود.

جراحی های کشیدن پوست بعد از لاغری شامل موارد زیر می باشند:

– ابدومینوپلاستی: در این روش پوست از روی شکم برداشته می شود.

-لیفت کردن پوست پایین تنه: در این روش پوست از شکم، باسن و ران ها برداشته می شود.

– لیفت کردن پوست بالا تنه: در این روش پوست از سینه و کمر برداشته می شود.

-جراحی زیبایی لیفت ران و مینی لیفت ران: به معنی حذف پوست از ران داخلی و بیرونی است.

-براکیوپلاستی (لیفت کردن بازو): در این روش پوست آویزان زیر بازو برداشته می شود.

 

جراحی های متعددی که معمولا بر روی قسمت های مختلف بدن انجام می شود باید در طول یک یا دو سال پس از کاهش وزن انجام شوند. جراحی های فرم دهی بدن معمولا نیاز به بستری شدن در بیمارستان از یک تا چهار روز دارند. زمان ریکاوری در خانه نیز معمولا دو تا چهار هفته است. احتمال بروز برخی از عوارض جراحی مانند خونریزی و عفونت نیز وجود دارد. اما این احتمال بسیار اندک است.

 

کشیدن پوست بعد از لاغری

چه عواملی باعث شل شدن پوست می‌ شود

پوست بزرگترین اندام  محافظتی بدن شما محسوب می شود که یک سد محافظ در برابر محیط پیرامون بدن را تشکیل می ‌دهد. درونی ‌ترین لایه پوست شامل پروتئین‌ ها از جمله کلاژن و الاستین است.

کلاژن که ۸۰ درصد از ساختار پوست را تشکیل می ‌دهد، سفتی و استحکام پوست را فراهم می‌ کند. الاستین نیز به پوست قابلیت ارتجاعی داده و کمک می ‌کند تا پوست شما سفت و حالت  کشسان باقی بماند.

 

در طول افزایش وزن، پوست بدن گسترش می‌ یابد تا فضای کافی را برای رشد شکم و دیگر بخش ‌های بدن باز کند. بارداری یکی از نمونه‌ های این گسترش پوست است.

 

در دوران بارداری این گسترش وکشیدگی پوست  در طول چندین ماه رخ می‌ دهد، به همین ترتیب، بیشتر افرادی که دارای اضافه وزن‌ و چاق هستند، وزن اضافی خود را اغلب از اوایل دوران کودکی یا نوجوانی بدست آورده و در طی سال‌ها به همراه داشته ‌اند.

هنگامی که پوست به طور قابل توجهی کشیده شده و برای مدت زمان طولانی در همین وضعیت باقی بماند، کلاژن و الاستین آن آسیب می‌‌ بیند.در نتیجه پوست مقداری از قابلیت جمع شدن خود را از دست می ‌دهد. زمانی که فرد مقدار زیادی از وزن خود را از دست بدهد، پوست اضافی از بدن آویزان می‌ شود. به طور کلی، هر چه فرد وزن بیشتری را از دست بدهد، اثرات شلی پوست شدیدتر خواهد بود.

 

 

 

نکات مهم پس از کشیدن پوست بعد از لاغری

 

۱-بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری پوشش ها و بانداژها روی برش ها اعمال می شوند. ممکن است لوله کوچک و باریکی زیر پوست موقتاً قرار داده شود به این دلیل که از این طریق هر خون یا مایع اضافی که بعد از جراحی جمع می­شود را خشک کند.

 

۲-جراحی کشیدن پوست بعد از لاغری جراحی است  که بدن نیاز به ریکاوری دارد. درد و ناراحتی ابتدا با داروهای درون وریدی و درون عضلانی مدیریت می شوند و بعدها می توان با داروهای خوراکی این درد را کنترل کرد.

 

 

کشیدن پوست بعد از لاغری

 

۳- ممکن است در جراحی کشیدن پوست بعد از لاغری  جراح توصیه کند بیمار  از یک برنامه غذایی خاصی برای مدتی تبعیت کند. همچنین جراح بیمار را راهنمایی خواهد کرد که چطور خطر پیچیدگی ها را کاهش دهد.

 

-فعالیت های بعد از عمل کشیدن پوست بیمار محدود خواهد شد تا زمانی که دوره نقاهت بیمار به پایان برسد. محدودیت ها شامل اجتناب از انجام ورزش و برداشتن بیشتر از ۵ کیلو یا بالاتر هستند. البته قدم زدن بعد از جراحی توصیه می شود.

 

-بیشتر بیماران نیاز به چهار تا شش هفته زمان ریکاوری  بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری دارند تا به فعالیت های عادی خود بازگردند. به طور کلی باید شش تا هشت هفته منتظر بمانند تا ورزش را شروع کنید؛ چرا که فشاری نباید روی این ناحیه ی مداوا وارد شود. تقریباً ۷۵ درصد ورم بعد از شش هفته و ۹۰ درصد آن بعد سه ماه فروکش خواهد کرد.

 

 

کشیدن پوست بعد از لاغری

 

توصیه های پس از کشیدن پوست بعد از لاغری

 

-نباید مدت زیادی بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری از لگن استفاده شود وبهتر است در صورت امکان عصر روز جراحی با کمک همراهان حداقل برای رفتن به توالت از جای خود بلند شوید و از روز بعد در راهرو بیمارستان کمی  پیاده روی کنید.

-بخیه ها در صورتی که  قابل جذب نباشد  بعد از ۱۲ ـ ۱۰ روز کشیده می شوند.

– بعداز کشیدن پوست بدن به مدت یک هفته در منزل استراحت  کنید.

-شش هفته بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری باید  گن شکم حتما بسته شود.

۱۰- ـ ۸ هفته  بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری برداشتن بار سنگین و فعالیت های ورزشی مثل شنا نباید انجام شود.

-به مدت ۱۲ هفته بعد از عمل کشیدن پوست  از حمام آفتاب گرفتن و سولاریوم خود داری کنید.

 

عوارض جراحی کشیدن پوست بدن

جراح تمام عوارض مختص جراحی کشیدن پوست بدن را در جلسه مشاوره به شما توضیح میدهد ولی عوارض کشیدن پوست بدن در حالت کلی موارد زیر می باشد:

وجود درد ، تورم و حساسیت پوستی در بسیاری از بیماران دیده می شود که به زودی از بین خواهد رفت. همچنین عوارض پس از بی هوشی، وجود عفونت، و بهبود ضعیف ضخم از دیگر عوارض جراحی لیفت بدن می باشد.تخصص و مهارت جراح شما در جراحی کشیدن پوست بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد

 

عمل کشیدن پوست

 

بادی لیفت یا کشیدن پوست بعد از لاغری چیست

بادی لیفت یا کشیدن پوست بعد از لاغری ، سطح نامنظم و ناهموار پوست را بهبود میبخشد. میتواند در مناطق شکمی، کشاله ران، کفل و ران انجام میشود. پیری، آسیب دیدگی آفتاب، حاملگی، نوسانات وزنی و فاکتورهای ژنتیک باعث میشوند کشش پوست ضعیف شود و نواحی شکمی ؛ران و ران ها پوستی آویزان داشته باشند.

بیماران مناسب برای کشیدن پوست بعد از لاغری افرادی هستند که پوستی شل دارند، دارای بیماری خاصی نباشد ، سیگاری نباشند، و بیماری خطرناک نداشته باشند.قبل از انجام جراحی کشیدن پوست بدن جراح در جلسه مشاوره اطلاعات لازم را در اختیار بیماران قرار می دهد و با ویزیت بیمار شرایط بیمار پس از عمل ، شیوه مراقبت، ملاقات بعدی و نیز داروهای مورد نیاز را توضیح میدهد.

 

 

افتادگی پوست در چه قسمت هایی از بدن بیشتر اتفاق می افتد؟

افتادگی پوست اغلب در ناحیه شکم اتفاق می افتد که بیشترین میزان ذخیره چربی را دارد. البته شل شدن و افتادگی پوست در قسمت های دیگر نیز می تواند اتفاق بیافتد.

برخی از افراد پس از رژیم های لاغری سریع دچار افتادگی و شل شدن بازو و سینه ها، و برخی دیگر دچار افتادگی در نواحی ران و باسن می شوند.

 

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای کشیدن پوست بعد از لاغری هستند

کسانی می توانند کاندید جراحی زیبایی پوست برای رفع شل شدگی و افتادگی باشند که ویژگی های زیر را داشته باشند

-به هدف خود برای کاهش وزن رسیده و وزن آنها برای ۶ ماه گذشته ثابت بوده است. جراحی رفع افتادگی پوست برای سال های طولانی دوام می آورد اما نوسانات وزنی پس از جراحی می تواند بر نتیجه اثرات منفی گذارد.

-در سلامت کامل به سر ببرد. (این برای ایمنی خود بیمار لازم است.) برخی بیماری های خاص می تواند احتمال نیاز به جراحی زیبایی پوست را افزایش دهد.

-از جراحی انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشد. برداشتن پوست های افتاده می تواند ظاهر فرد را بهبود بخشد اما قادر به معجره کردن و تعویض بدن فرد نیست.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =