کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم روشی عالی برای کسانی است که پوست افتاده وشل درناحیه شکم دارند این افتادگی در افراد بیشتر بعد از کاهش وزن شدید اتفاق می افتد  شما می توانید با استفاده از کشیدن پوست شکم از شل شدگی و افتادگی پوست خلاص شوید.

 

 

کشیدن پوست شکم

 

کشیدن پوست شکم با روش جراحی

 

کشیدن پوست شکم به روش ابدومینوپلاستی

این عمل جراحی که نتیجه آن کوچک کردن شکم و حذف چربی اضافی آن است طی چربی وپوست اضافه از بالا وپایین برداشته شده و ظاهر برآمده شکم اصلاح می شودو پوست شما در شکم به حالت کشیده خود بعد ا زتخلیه چربی باز می گردد .از نکات مهم قابل ذکر ایجاد اسکارهای وسیع روی پوست بدن است که برای برداشتن وترمیم آنها احتیاج قطعی به جراحی پیدا می شود.وسعت این اسکارها می تواند از یک سمت لگن تا سمت دیگر آن باشد.

 

 

عوارض و خطرات کشیدن پوست شکم به روش ابدومینوپلاستی

 

نتیجه  این جراحی عموما رضایت بخش است .با این وجود همیشه خطرات و عوارض خاصی ممکن است همراه با این جراحی دیده شود.عوارض نادری مثل درد، کبودی، سفتی و تشکیل لخته های خونی در ناحیه عمل و بی حسی موقت پوست انتهایی محل عمل برای چند هفته ممکن است به وجود آید.

 

جلوی عوارض را می توان با انجام درست و به موقع سفارشات جراح معالج قبل و بعد از عمل و تحرک داشتن بعد ازجراحی کشیدن پوست در ناحیه شکم  (در اولین فرصتی که فرد توان راه رفتن دارد) به حداقل و صفر کاهش داد.

نحوه جراحی ابدومینوپلاستی برای کشیدن پوست شکم

عمل آبدومینوپلاستی کامل می تواند ۲ تا ۵ ساعت طول بکشد ولی عمل آبدومینوپلاستی جزئی که فقط نواحی زیر ناف را تخلیه می کنند ، ۱ تا ۲ ساعت به طول خواهد انجامید ، پس در هر صورت طول مدت عمل به وسعت عمل جراحی بستگی دارد.در این عمل جراحی یک برش طولی از استخوان لگن یک طرف تا استخوان لگن طرف مقابل ایجاد می شود ، این خط برش بالای ناحیه تناسلی ایجاد می کند و سپس با یک برش گرد در اطراف ناف پوست آزاد شده و در نهایت پوست دیواره شکم در زیر ناحیه خط دنده ها جدا می شود.

فلپ پوستی بزرگ از دیواره شکم جدا می شود تا عضلات طولی نمایان شود ، سپس عضلات را به هم نزدیک کرده و در کنار هم توسط بخیه فیکس می کنم ، این مرحله از عمل جراحی باعث باریک شدن کمر می شود وسپس اضافات پوست جدا شده و ما بقی آن به دیواره شکم بخیه می شود.

 

کشیدن پوست شکم

ودر نهایت یک محل جدید برای سوراخ ناف تعیین می شود و یک لوله که فضای زیر پوست را به بیرون ارتباط می دهد ، برای خروج ترشحات کار گذاشته می شود.در یک آبدومینوپلاستی جزئی فقط پوست بین خط برش پایینی و ناف جدا شده و پایین کشیده می شود ، اضافات آن برداشته شده و مابقی بخیه می شود.

 

پی آمدهای کشیدن پوست شکم

لیفتینگ شکم وسیله ای برای وزن کم کردن نمی باشد. اغلب همزمان با لیفتینگ نیاز به لیپوساکشن نیز می باشد. بهترین نتیجه در بیماران لاغری که دچار افتادگی پوست شکم می باشند به دست می آید. خط بخیه افقی و تقریبا بلند ناشی از جراحی بالای محل رویش موهای آلت تناسلی قرار می گیرد که به آسانی توسط شورت پوشش داده می شود.

 

روش‌های غیر جراحی برای کشیدن پوست شکم

-اولتراسوند

 

فرایندهای اولتراسوند با تمرکز میکرو  می‌توانند برای سفت کردن پوست صورت و گردن مؤثر باشند، در حالی که اولتراسوند شدیدتر برای کاهش چربی از شکم و قسمت‌های کمراستفاده می‌شود. با این حال، اولتراسوند برای افرادی که دارای سطوح پایین‌تر شلی پوست هستند، در مقایسه با کسانی که پوست به شدت شل و آویزانی دارند، مناسب‌تر است.

 

-رادیوفرکانسی یا ار اف برای کشیدن پوست شکم

 

اگر پوست به شدت شل شده باشد، ار اف استفاده می‌شود که یک وسیله‌ی رادیوفرکانسی برای سفت کردن پوست به شدت شل می‌باشد. این درمان، فرکانس‌هایی را به لایه‌ی درونی پوست تزریق می‌کند تا باعث تحریک مؤثرفرایند سفت شدن پوست گردد. این روش معمولاً در گردن، غبغب، شکم، ران‌ها و بازوها استفاده می‌شود. این روش برای افرادی که ۴۵ کیلو یا کمتر کاهش وزن داشته اند، مناسب‌ترین گزینه است.

 

-درمان‌های لیزری برای کشیدن پوست شکم

 

برای سفت کردن پوست شل در آنها که۴۵ کیلو یا کمتر کاهش وزن داشته اند، یکی از مؤثرترین راه‌های درمانی SculpSure می‌باشد. این روش از لیزر برای گرما دادن به سلول‌های چربی استفاده کرده و آنها را می‎شکند. به این شکل بدن می‌تواند این سلول‌ها را از طریق فرایندهای طبیعی خارج کردن ضایعات بدن، دفع کند. SculpSure یک روش بدون درد و غیر تهاجمی است که می‌تواند برای تناسب بخشیدن به قسمت‌های مختلف بدن – پهلوها، شکم، قسمت‌های بالایی بازوها، ران‌ها و زانوها به کار رود. این درمان دارای این مزیت اضافی است که بدن را به تولید الاستین و کلاژن تشویق می‌کند؛ هر دوی اینها به جوانسازی پوست و انتقال هرچه سریع‌تر آن به شکل دلخواه کمک می‌کنند

 

 

رژیم غذایی برای تمامی افراد امکان پذیر نخواهد بود و کاهش وزن افراطی با صدمات جدی ریزش مو و عدم کیفیت پوست همراه می باشد. پس از بارداری نیز، افتادگی شکم امری طبیعی بوده و گاه بازگرداندن آن به حالت اول بسیار دشوار است.

 

کشیدن پوست شکم

 

توصیه های قبل و بعد از افتادگی شکم

 

دقت نمایید که اگر دارو های انعقاد خون استفاده می نمایید می بایست چند روز قبل از انجام کشیدن پوست شکم  با پزشک خود مشورت نمایید.

 

افرادی که از نیکوتین و یا الکل استفاده می نمایند می بایست مصرف خود را یک ماه قبل از تاریخ عمل قطع نمایند. استراحت جسمی و روحی قبل از لیفت شکم ضروری است.

 

استفاده از گن شکم پس از کشیدن پوست شکم امری ضروری بوده و معمولاً می بایست تا ۲ ماه ادامه دار باشد.

 

فعالیت های ورزشی و شنا پس از کشیدن پوست شکم می بایست قطع شود و زمان این موضوع به تجویز پزشک بستگی دارد. حمام های آفتاب از دیگر مسائلی است که پس از جراحی زیبایی شکم می بایست قطع شود.

 

کشیدن پوست شکم

 

کاندیدهای مناسب کشیدن پوست شکم

-افرادی که از سلامت عمومی برخوردارند و به بیماری‌ هایی که در روند درمان اختلال ایجاد می ‌کند، مبتلا نیستند.

-افرادی که سیگار نمی ‌کشند.

-افرادی با نگرش مثبت نسبت به درمان و انتظارات واقع ‌بینانه از نتایج درمان عمل کشیدن پوست دارند.

 

هزینه  عمل کشیدن پوست شکم

هزینه عمل کشیدن پوست  برای تمام بیماران یکسان نیست و در کل شامل موارد زیر می‌شود:

-هزینه بیهوشی

-هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی

-قیمت داروهای تجویز شده

-هزینه آزمایش‌ها

-قیمت گن پس از جراحی

-هزینه جراح

 

مزایا کشیدن پوست شکم

 • از بین بردن چین و چروک ‌های صورت
 • بهبود گردش خون
 • بهبود رنگ پوست
 • داشتن پوستی صاف‌ تر و منسجم‌ تر
 • آبرسانی و شادابی پوست
 • بهبود قابلیت ارتجاعی و رفع شل شدگی پوست

 

عمل کشیدن پوست

 

هزینه  عمل کشیدن پوست شکم

هزینه جراحی لاغر کردن برای تمام بیماران یکسان نیست و در کل شامل موارد زیر است

۱-هزینه بیهوشی
۲-هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
۳-قیمت داروهای تجویز شده
۴-هزینه آزمایش‌ها
۵-قیمت گن پس از جراحی
۶-هزینه جراح

آیا هزینه‌ی جراحی کشیدن  پوست شکم  را بیمه پرداخت می‌کند

معمولا جراحی‌های همانند جراجی کشیدن پوست  و زیبایی مشمول بیمه‌های مختلف نمی‌شوند، اما اگر این عمل در راستای مشکلات دیگری مانند فتق یا عمل ماهیچه‌های شل‌شده درونی صورت بگیرد، ممکن است بخشی از هزینه‌های آن ازسوی بیمه پرداخت بشود. بررسی بیمه برای پرداخت هزینه و دریافت نامه‌ی پزشک برای ارائه به بیمه‌گذار باید قبل از جراحی صورت بگیرد.

 

 

خطرات جراحی کشیدن پوست شکم پس از زایمان

چنانچه عمل زیبایی جراحی کشیدن پوستتوسط متخصص جراحی پلاستیک ماهر و دارای تجربه کاری بالا با تکنیک ایمن و انجام شود ، عوارض حاصل از جراحی موقت بوده و برطرف خواهند شد اما به هر حال در برخی موارد ، این نوع جراحی با خطرات و عوارض همراه خواهد بود که عبارتند از :

 • اسکار بزرگ پوستی
 • خونریزی
 • عفونت
 • نکروز چربی
 • برداشت بیش از حد پوست
 • تغییر رنگ پوست
 • جمع شدن مایع زیر پوست
 • عدم ترمیم کامل قسمتی ار زخم پوست

عمل کشیدن پوست

نتایج و دوام جراحی افتادگی شکم

در مورد دوام جراحی کشیدن پوست شکم باید گفت که نتایج حاصل از جراحی شکم در بیشتر موارد دائمی است، با این وجود شما نمی توانید ازعوارضی مانند افزایش سن جلوگیری و ممانعت کنید.

زیرا پس از محکم شدن پوست و سفت شدن آن پس مدتی  با افزایش سن اندکی در پوست فرد افتادگی ایجاد خواهد شد با این وجود افتادگی ایجاد شده زیاد نیست.

البته به این نکته توجه کنید که اگر پس از مدتی وزن شما پس ازعمل به مقدار زیاد افزایش خواهد یافت ودوباره  کاهش پیدا می کند، پوست شکم می تواند مجدداً حالت افتادگی پیدا کند و این موضوع تاثیر منفی بر ظاهر کلی شکم بیمار خواهد داشت.

داشتن شکمی صاف و تخت و کمری باریک، امروزه خواست بسیاری از مردم است که بهترین روش برای رسیدن به آن رژیم غذایی مناسب و ورزش است. اما متاسفانه گاهی ورزش و رژیم کارساز نیست و زمان زیادی برای رسیدن به هدف شما مورد نیاز است. در این راستا می‌توان از پزشک متخصص برای انجام بهترین روش جراحی مشورت گرفت و در نهایت با لیفت شکم، پوست را از حالت چروکیده، شل و ترک خرده به حالت اولیه بازگرداند

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =