کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت به منظور جوانسازی ورفع افتادگی پوست صورت انجام می گیرد کاندیدای انجام این جراحی بیشتر افراد میانسالی می باشند که از افتادگی پوست صورت خود رنج می بیرند ، جراحی لیفت صورت دارای نتایج بلند مدتی می باشد و می تواند چهره فرد را تا چنیدن سال جوان تر کند.

 

 

کشیدن پوست صورت

نحوه انجام کشیدن پوست صورت

 

مرحله اول در کشیدن پوست صورتبی هوشی می باشد، پس از بی هوشی با توجه به میزان افتادگی پوست برش های لازم به منظور تغییر سطح جهت بهبود قوام و ماهیت پوست صورت می گیرد ، در جراحی کشیدن پوست صورت معمولا برش های مورد نیاز در خط رویش مو یا پشت خط رویش مو در شقیقه ها آغاز می شود و در قسمت تحتانی پوست جمجمه پس از چرخیدن در دور گوش خاتمه می یابد .

انواع کشیدن پوست صورت

 

مینی لیفت صورت

 

در این تکنیک که برای افتادگی های خفیف مورد استفاده قرار می گیرد از برش های کوچکتری استفاده می شود . این روش در مقایسه با جراحی لیفت صورت معمولی کمتر تهاجمی می باشد و دوران نقاهت کمتری دارد .

 

 

لیفت با نخ

 

در این تکنیک به منظور وارد کردن نخ، استقرار و تثبیت آن ها در ابتدا برش های کوچکی در بالای گوش ایجاد می شود . به هیج عنوان نگران نخ ها نباشید زیرا از جنس پلی پروپیلن است و با بدن سازگاری دارد .

 

کشیدن پوست صورت

مراقبت بعد از جراحی کشیدن پوست صورت

 

بعد از گذشت چند روز از جراحی کشیدن پوست صورت بانداژهای صورت برداشته می شود در این حالت پوست صورت متورم و کبود است نگران نباشید زیرا بعد از گذشت مدتی پوست به حالت طبیعی باز می گردد و تورمات و کبودی ها از بین می رود استفاده از کمپرس یخ در این حالت توصیه می شود و می تواند کبودی و تورم را کاهش دهد .

 

بعد از جراحی کشیدن پوست صورت طی چندین هفته ممکن است در برخی از نواحی صورت احساس بی حسی داشته باشید که برطرف می شود.

 

در صورتی که از نخ های غیر قابل جذب استفاده شود، بعد از گذشت ۴ روز تا یک هفته بخیه ها برداشته می شود .

 

در روز های اولیه بعد از جراحی از خوردن مواد غذایی که نیاز به جویدن دارد و ممکن است بروی صورت شما فشار وارد کند خودداری نمایید .

 

 

نتیجه جراحی کشیدن پوست صورت

 

نتیجه جراحی کشیدن پوست صورت در هر فردی متفاوت می باشد و بستگی به میزان افتادگی و شل شدگی پوست صورت دارد . برای اینکه بتوانید نتایج نهایی جراحی را مشاهده نمایید بهتر است برای چند هفته صبر نمایید . با انجام این جراحی بطور کامل مشکل افتادگی و شلی پوست برطرف می شود و ظاهر زیبایی در پوست صورت ایجاد می شود.

 

 

 

 

بعد از جراحی کشیدن پوست صورت با دیدن چه مواردی باید به جراح خود مراجعه نمایید :

 

توصیه می شود بعد از عمل کشیدن پوست  برای بررسی روند بهبودی بطور منظم با جراح خود در ارتباط باشید در صورتی که موارد زیر را مشاهده کردید حتما پزشک خود را مطلع سازید :

 

در صورتی که روند بهبودی به کندی پیش رود و تورم و کبودی به جای اینکه برطرف شود روز به روز افزایش یابد .

 

در صورتی که قرمزی محل برش های جراحی بعد از گذشت مدت طولانی برطرف نشده باشد.

 

در صورتی که نتوان با مصرف مسکن های تجویزی درد حاصل از جراحی را تسکین داد .

 

در صورت مشاهده ترشحات بد بو و بد رنگ از محل زخم

کشیدن پوست صورت

 

روش های غیر جراحی کشیدن پوست صورت

 

برای جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک پوست صورت روش های دیگری غیر از جراحی کشیدن پوست صورت مطرح شده است که کم تهاجمی تر می باشد، تزریق ژل، تزریق چربی و تزریق بوتاکس از جمله این روش ها می باشد که باعث می شود چین و چروک صورت پر بشود و از بین بروند . این روش ها موقتی می باشند و بعد از گذشت چند ماه دوباره این روش ها را باید تکرار کرد .

 

 

 

آیا همراه با جراحی کشیدن پوست صورت می توان اقداماتی دیگر انجام داد ؟

 

برای دریافت بهترین نتیجه از عمل کشیدن پوست صورت  می توان همزمان با انجام این جراحی یا بعد از آن  از روش هایی مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس و تزریق چربی استفاده کرد . با استفاد ه از این روش ها می توان چین و چروک صورت را از بین برد و ظاهر زیبایی را در صورت ایجاد نمود.

آیا جراحی کشیدن پوست صورت عوارضی دارد ؟

 

در صورتی که عمل  کشیدن پوست  توسط یک جراح با تجربه و با مهارات بالا صورت بگیرد عوارض جانبی آن به حداقل می رسد. از عوارض این جراحی می توان به باقی ماندن جای بخیه اشاره کرد که به مرور زمان برطرف می شود. البته در کشیدن پوست صورت برش های جراحی در نواحی داده می شود که قابل دید نمی باشد پس به هیچ عنوان نگران باقی ماندن جای بخیه نباشید .

 

 

 

کشیدن پوست پیشانی

با کشیدن پوست پیشانی چین و چروک‌هایی که در عرض پیشانی شکل می‌گیرند یا آن‌هایی که بالای پل بینی به وجود می‌آیند را به حداقل رسانده، خطوط اخم را بهبود می‌بخشد، و ابروهای پایین یا افتاده را بالا می‌برد. کشیدن پوست پیشانی را می‌توان با جراحی پلک (بلفاروپلاستی) ترکیب کرد؛ البته، این نوع عمل، برخلاف جراحی پلکی که به تنهایی انجام می‌شود، ظاهر ابروها را جوان‌تر کرده و به قسمت بالایی صورت و چشم‌ها ظاهری شاداب‌تر می‌بخشد.

 

 

 

کشیدن پوست صورت

روش کشیدن پوست پیشانی چگونه انجام می‌شود؟

 

کشیدن پوست پیشانی را می‌توان به چند طریق انجام داد. شیوه «بازِ» متعارف شامل ایجاد یک برش ممتد است که از کنار یک گوش شروع شده و در کنار خط رویش مو تا گوش دیگر ادامه پیدا می‌کند. این برش معمولاً پشت خط رویش موها (یعنی توی موهای سر) ایجاد می‌شود تا اسکار به وجود آمده برای کشیدن پوست پیشانی پنهان بماند.

 

متخصصان با به کار گیری نوآوری‌هایی از جمله استفاده از برش‌های کوچکتر و فن‌آوری اندوسکوپیک، عمل لیفت پیشانی را  جهت بالا بردن ابروها و همچنین کاهش خطوط اخم انجام می‌دهند.

 

در عمل کشیدن پوست پیشانی به روش  اندوسکوپیک، جراح به جای ایجاد یک برش طولانی، سه تا پنج برش در پوست سر ایجاد کرده و اندوسکوپی را از یکی از این برش‌ها به زیر پوست وارد می‌کند.

 

 

نتیجه‌ی کشیدن پوست صورت

در میان روش‌های مختلفی که برای جوان‌سازی پوست وجود دارد، کشیدن پوست صورت  از بهترین روش‌های جوانسازی محسوب می شو ؛ چرا که با انجام این جراحی شما می‌توانیدبه نتایج دلخواه خود برسید. نتیجه ‌این جراحی در صورتی که توسط یک جراح باتجربه و ماهر انجام شود، شامل موارد زیر می باشد

-از بین رفتن چین و چروک دور چشم

-از بین رفتن افتادگی ابروها

-رفع پف پلک بالا

-برطرف شدن خطوط پیشانی و اخم

-لیفت پوست گردن

به خاطر داشته باشید که اگر عمل زیبایی پوست با استفاده از شیوه‌های اصولی و توسط یک جراح ماهر انجام شود، نتایج ناشی ازجراحی تا ۱۰ سال ماندگارخواهد شد.

جراحی کشیدن پوست صورت

هزینه انجام جراحی کشیدن پوست چقدر است؟

هزینه ‌این جراحی زیبایی به عوامل مختلفی نظیر مهارت و تخصص جراح، تجهیزات مورد نیاز برای جراحی، هزینه کلینیک یا بیمارستان، هزینه بیهوشی و غلره بستگی دارد. به همین جهت نمی‌توان هزینه‌ای مشخص برای انجام این جراحی مشخص کرد.

 

آیا جراحی کشیدن پوست برگشت پذیر است؟

در جراحی کشیدن پوست، آسان ترین روش کشیدن پوست به تنهایی است اما مشکلی که این روش دارد این است که با گذشت زمان قابل برگشت است. اگر بخواهیم جراحی پایدار تری در این زمینه داشته باشید باید پوست به همراه بافت زیر جلدی و عضلاتی که به زیرپوست چسبیده اند کشیده شود و دوباره در اسکلت صورت فیکس شود.

 

اقدامات لازم پس از جراحی کشیدن پوست صورت

پس از کشیدن پوست صورت، ممکن است بیمار قدری درد خفیف داشته باشد که معمولا توسط پزشک، آرام بخش تجویز می‌شود. پس از یک الی دو روز، پانسمان‌های بیمار برداشته خواهد شد. ممکن است در برخی از قسمت‎‌های صورت کبودی‌ها و تورم وجود داشته باشد که کاملا طبیعی است و پس از مدتی برطرف خواهند شد.

معمولا طی چند هفته پس از عمل، بی‌حسی‌های موضعی در برخی از نقاط صورت از بین خواهند رفت. همچنین، یک هفته پس از جراحی کشیدن پوست صورت و گردن، می‌توان از مواد آرایشی برای مخفی کردن جای جراحی‌ها استفاده کرد. اکثر بیماران، پس از گذشت ۳ الی ۴ هفته می‌توانند فعالیت‌های ورزشی خود را از سر گرفته و به زندگی معمولی  خود برگردند.

 

کشیدن پوست صورت

نتیجه‌گیری جراحی کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت یکی از روش‌های جوان‌سازی محسوب می شود که به دلیل اثرات ماندگاری که دارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است. یکی از مزایای اصلی عمل زیبایی پوست این است که به فرد و جراح این امکان را می‌دهد تا به صورت هم‌زمان چند عمل زیبایی دیگر مانند لیفت ابرو را نیز انجام دهد. بنابراین، اگر قصد انجام لیفت صورت را دارید، به دنبال یک پزشک ماهر و حاذق باشید تا به نتیجه دلخواه نزدیک شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سه =