کشیدن پوست پا

کشیدن پوست پا

کشیدن پوست پا

کشیدن پوست پا روشی برای بهبود فرم و کوچک کردن باسن و ران‌ها و کشیدن و جمع کردن ترک پوست اضافه و شل در ناحیه داخلی و خارجی ران‌ها می‌باشد. این جراحی معمولا به بیمارانی توصیه می‌شود که دارای پوست اضافه و شل در ناحیه ران‌ها که دچار افتادگی شده و یا دچار بزرگی بیش از حد ساق پا هستند. شل‌شدگی و افتادگی پوست ران می‌تواند بر اثر لاغر کردن ران به مقدار زیاد یا بر اثر انجام لیپوساکشن در گذشته باشد.

کشیدن پوست پا

 

عمل کشیدن پوست پا با برداشتن پوست و چربی‌های اضافی باعث تغییر شکل ران‌ها و لاغر کردن ران می‌شود که نتیجه آن پوست هموارتر و ظاهر بهتر ران‌ها و قسمت پایین بدن خواهد بود. کسانی که از شکل و ظاهر ران هایشان راضی نیستند می توانند از روش لاغر کردن ران ها استفاده کنند.

 روشهای مختلف برای کشیدن پوست پا

عوامل ژنتیک عامل مهمی است که باعث میشود شما علیرقم ورزش و رژیم غذایی مناسب به هدف خود برای خوش فرم کردن ران و پاهای خود نرسید. خوشبختانه روش هایی چون لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیفت ران ها عامل موثری است برای از بین بردن چربی های اضافه در این قسمت و تاثیر عوامل ژنیتیکی را تا حدی کاهش میدهد.

در بیشتر موارد لیپوساکشن خود به تنهایی باعث بهبود ظاهر و استیل ران ها میشود و پوست اضافی و شل شده را نیز میتوان با عمل لیفت کشیده و از بین برد و شما به ظاهر دلخواه مورد نظر خود برسید.

 

کشیدن پوست پا برای چه کسانی مناسب است؟

 

جراحی لیفت ران و ساق پا همچنین کشیدن پوست پا برای افرادی مناسب است که در ناحیه داخلی ران‌های خود پوست اضافه دارند و یا پوست ران آن‌ها دچار افتادگی شده است. افتادگی پوست ران می‌تواند بر اثر بالا رفتن سن یا کم کردن زیاد وزن باشد.

 

 

کشیدن پوست پا

چربی‌های این ناحیه ممکن است از بین بروند و کاهش یابند اما پوست این ناحیه به همان اندازه قبلی باقی می‌ماند و تنها راه از بین بردن پوست اضافی، انجام جراحی است. به همین منظور جراحی لیفت ران می‌تواند راه‌حل مناسبی برای این افراد باشد.به طور کلی جراحی  کشیدن پوست پا مناسب افرادی ست که:

-افرادی که وزنشان تقریباً ثابت است

-کسانی  که بافت نرم در طول ناحیه ران داخلی یا میانی یا ران خارجی دارند.

-افراد سالم که بیماری خاصی ندارند که خطر جراحی را افزایش دهد.

-افراد غیرسیگاری ها مناسب جراحی  کشیدن پوست پا هستند

 

 نحوه جراحی کشیدن پوست پا

جراحی کشیدن پوست پا و  لیفت ران تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. انواع برش‌های مختلفی ممکن است برای انجام این جراحی ایجاد شود. ممکن است این  برش از ناحیه جلویی و بالایی ران آغاز شود و به پشت باسن برسد. ممکن است یک برش عمودی نیز در ناحیه داخلی ران و در امتداد ناحیه داخلی زانو ایجاد شود.

این برش در صورتی ایجاد می‌شود که میزان افتادگی پوست و حجم پوست اضافه بسیار زیاد باشد. پوست اضافه از ناحیه دخلی ران‌ها برداشته می‌شود و پست باقی مانده بالا کشیده می‌شود و دوباره بخیه زده می‌شود.

این جراحی ممکن است بین ۲ تا ۴ ساعت زمان ببرد. دوره‌ی ریکاوری بعد از این جراحی متاسفانه با درد و ناراحتی بیمار همراه است، که البته این درد با کمک داروهای مسکن کنترل می‌شود.

کبودی ناشی از عمل تا چند هفته و تورم آن نیز تا چند ماه ادامه داشته باشد. با گذشت چند هفته از جراحی می‌توان فعالیت‌های معمول و روزانه را آغاز کرد. محو شدن جای زخم جراحی ممکن است تا یکسال طول بکشد.

ممکن است ۶ ماه طول بکشد تا نتایج نهایی جراحی کشیدن پوست پاقابل مشاهده باشد. نتایج این جراحی کاملا ماندگار است و فرم ران‌ها را به طور دائمی تغییر می‌دهد. برای حفظ نتایج جراحی لازم است که بیمار رژیم غذایی سالمی را دنبال کرده و به طور منظم ورزش کند تا احتمال تجمع چربی مجدد در ران‌ها را کمتر کند.

کشیدن پوست پا

نتایج عمل کشیدن پوست پا

 

غالباً نتایج عمل جراحی کشیدن پوست ران بلافاصله قابل مشاهده است. البته برای دیدن نتیجه نهایی و کامل این عمل زیبایی باید چند ماه صبر کرد. پس از انجام عمل جراحی لیفت ران کیفیت پوست هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ احساس بهبود پیدا می‌کند. به این ترتیب بیمار ران‌های باریک‌تر، ظاهر مناسب‌تر، و نیز تناسب و جذابیت بیشتر در ناحیه ران‌ها و باسن به دست خواهد آورد.

برخی اسکارهای پس از عمل ممکن است روی بدن باقی بماند، اما نتیجه نهایی پر دوام است و اگر شما وزن خود را ثابت نگاه داشته و ورزش کنید این نتایج مدت زمان طولانی حفظ خواهد شد. متناسب با سن افراد برخی از سفتی‌ها طبیعی است. البته بهبودهای اولیه حاصل شده نسبتاً دائمی است.

اگر چه انتظار می‌رود که پس از عمل کشیدن پوست نتایج خوبی حاصل شود اما هیچ تضمینی وجود ندارد. در برخی موارد شاید نتوان با انجام یک عمل کشیدن پوست به نتایج مطلوب دست یافت و جراحی‌های دیگر هم نیاز باشد.

 

انواع متفاوت کشیدن پوست پا چیست

 

انواع متفاوتی برای لیفت ران وجود دارد

 

-لیفت ران میانی (کشیدن ران داخلی) :

 

در این روش ران داخلی را مورد هدف قرار می دهد. در طول کشیدن ران داخلی، برشی در ناحیه­ای که ران و ناحیه تناسلی بهم برخورد می کنند، ایجاد می شود. قسمتی از پوست و چربی برداشته و پوست بسته می شود که منجر به سفت شدن پوست می گردد.

-کشیدن  پوست ران پهلویی (کشیدن ران بیرونی) :

 

برای سفت کردن پوست روی قسمت جلویی و بیرونی پا است. در طول کشیدن ران پهلویی، برشی روی قسمت بالایی پا انجام می شود که قسمت پایین تر خط بیکینی شما خواهد بود. قبل از کشیدن باقی پوست به سمت بالا و چسباندن آن به همان ناحیه مقدار خاصی از پوست برداشته می شود. به وسیله این تکنیک، کشیدن ران پهلویی برای سفت کردن پوست در طول سمت راست و چپ پا  استفاده می شود. این پروسه مخصوصاً برای آنهایی سودمند است که پوست اضافی بعد از کاستن زیاد وزن دارند.

 

کشیدن پوست پا

 

عوارض جانبی کشیدن پوست پا

 

بیمار کبودی، تورم، بی حسی بعد از عمل کشیدن پوست پا را خواهی داشت. که معمولا این عوارض در عرض چند هفته تا چند ماه از بین می روند. در موارد نادر، عفونت، خونریزی، ساخت مایع و زخم های باز می تواند اتفاق بیفتد. اکثر مردم در زمان بازگشت به فعالیت های خود، به مدت دو تا سه هفته و فعالیت کامل چهار تا شش هفته زمان می خواهند. منطقه در مدت یک سال به طور کامل بهبود پیدا می کند. زمان و محصولات دارویی زخم به محو شدن جای زخم کمک می کنند.

 

 

تکنیک مختلف در کشیدن پوست پا وجود دارد

-تکنیک اول یک اسکار کوتاه و افقی در کشاله ران دارد (جراحی مینی لیفت ران)
-تکنیک دوم با یک اسکار عمودی در طول ران همراه است ( جراحی کشیدن پوست  ران)

۳-شل شدگی و افتادگی قسمت خارجی ران کم تر شایع است و معمولا در نتیجه افزایش وزنی که به دنبال یک کاهش وزن ایجاد می شود، ایجاد می شود. شل شدگی و افتادگی پوست قسمت خارجی ران را می توان با جراحی زیبایی پایین تنه اصلاح کرد.

 

 

عمل جراحی کشیدن پوست پا چقدر هزینه خواهد داشت؟

هزینه در اعمال زیبایی بسیار مهم است و می‌تواند متفاوت باشد. هزینه جراح بسته به مهارت و تجربه وی فرق می‌کند که البته به نوع عمل و محلی که عمل در آن انجام می‌شود نیز وابسته است. در مورد هزینه بهتراست با جراح صحبت کنید.
هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • هزینه جراح
  • هزینه بیمارستان
  • هزینه بیهوشی
  • هزینه داروها
  • هزینه لباس‌های بعد از عمل
  • هزینه آزمایش‌ها

 

مراقبت های پس از جراحی کشیدن پوست پا

• ۳ تا ۶ هفته پس از جراحی می بایست گن شلواری بپوشید.
• از خیس شدن بخیه پیش از کشیدن نخ بخیه جلوگیری کنید.
• نخ بخیه پس از ۱ الی ۳ هفته باید کشیده می شود.
• پس از کشیدن نخ بخیه می توانید با آب ولرم دوش بگیرید ولی از شنا کردن تا ۳ ماه پرهیز کنید.
• حداقل ۲ هفته پس از جراحی در منزل استراحت کنید.
• تا سه ماه پس از عمل خط بخیه سفت و قرمز خواهد بود.
• از ورزش سخت بپرهیزید و به انجام ورزش های سبک بپردازید چون ورزش سبک به بهبودی هر چه سریعتر شما کمک می کند.
• عفونت، درد ناگهانی مواردی است که باید جدی بگیرید در صورت بروز این علائم به جراح اطلاع دهید.
• قرص‌های مسکن را طبق دستور مصرف کنید.

 

جراحی کشیدن پا

 

توجه داشته باشید که بلافاصله پس از جراحی ران متورم و کبود خواهدشد که البته این موضوع موقت و گذرا خواهد یود. طی دوره‌ی ریکاوری پس از جراحی، روی برش‌های جراحی شما پانسمان شده است و ممکن است یک بانداژ کشی روی آن بسته شود و همچنین ممکن است برای کاهش تورم و پشتیبانی از فرم جدید ران‌ها در طی مراحل اولیه بهبودی پس از جراحی، از شما خواسته شود که یک گن فشاری مخصوص بپوشید. ممکن است لوله‌های بسیار باریکی به صورت موقتی در زیر پوست شما قرار داده شود تا خون و مایعات اضافی که ممکن است در محل جراحی تجمع پیدا می‌کنند، از طریق آن بیرون بیایند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 4 =